Skocz do zawartości

Tamiya 1:35 Wespe "ITALIAN FRONT"


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MaciejW napisał:

... udało mi się dorobić śrubki,

Na fotce była też mała fotka pokazująca miejsce gdzie powinny być te brakujące śrubki.1098410504_rubyispaw.thumb.jpg.80d683cafa9c88f6d2a1d050143d32e9.jpg

Dodam drugie żeby dobrze było widać - chodzi o te przy haku / nad żaluzjami. :czytaj:IMG_7442.thumb.jpg.04969e6329f8ce2a475e3cd92453d809.jpg

NO walcz dalej.:lajkonik:

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
śrubki zamiast fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, push-up78 napisał:

Fajne spawy wychodzą z rozciągniętego plastiku.Te cienkie żyłki przykleić na klei i rozmiękczyć klejem.A następnie zrobić skalpelem spaw.

Dokładnie tak robiłem. Jeszcze poćwiczyłem na płytce z chipsu i z czasem wyrobiłem sobie wprawe. Efekt dużo lepszy niż moje nieudolne próby ze szpachlą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MaciejW napisał:

Witam dzisiaj udało sie jeszcze zrobić spawy przy "budce" dla kierowcy.

Coraz lepiej Ci to wychodzi. ALE !

- ten spaw jest stanowczo za szeroki. Na fotkach zamieszczonych poprzednio widać prawą stronę "budki". Teraz lewa strona ta którą ostatnio wykonałeś.IMG_7387.thumb.jpg.3acc9280f8aae0fba5f5f2e56ed58e9d.jpg

IMG_7389.thumb.jpg.2c242ae8d59c6d65e2334a7d11624ff6.jpg

Popatrz ile miejsca "wolnego" jest między szczeliną obserwacyjną, a spawem. Widać jeszcze mocowania dla szkła pancernego mocowanego wewnątrz. Musisz mieć do takich spawów dużo cieńszą "nitkę".

- spaw był nadlewany, a Ty za mocno dziurkujesz te spawy - 013.thumb.jpg.170706cc2898dd7c2f30daf7a29d2681.jpg

Fotki zamieszczone tylko w celach dyskusji.

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meser262 napisał:

- ten spaw jest stanowczo za szeroki. Na fotkach zamieszczonych poprzednio widać prawą stronę "budki". Teraz lewa strona ta którą ostatnio wykonałeś

Faktycznie. Następne zrobię z cieńszej nitki. Wydaje mi się, że zmniejszenie szerokości spawu będzie dosyć ciężkim zadaniem, natomiast dziurki postaram się zniwelować rozmiękczając spaw klejem i postaram sie uformować lepiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam dawno mnie tu nie było, niestety teraz kleję sporadycznie związane jest to z dużo mniejszą ilością wolnego czasu.

Aktualnie udało się wygładzić spaw nie ma już nienaturalnych dziurek w ogromnej ilości. Niestety rozmiaru tego spawu nie da się już zmienić.20190913_195339.thumb.jpg.2dc711b05582ab26011f706116733a4a.jpg

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że uda się coś zdziałać w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 13.09.2019 o 23:58, zipster napisał:

moze to zeszlifuj lekko?

Hmm, boje się uszkodzić reszty modelu więc na razie zostanie w takim stanie.

Podczas weekendu wybrałem się na nockę modelarską w pobliskim sklepie modelarskim.

Co udało się zdziałać?

- narzędzia z uchwytami gotowe do montażu 

- dźwig przerobiony bo ten z tamki był dosyć kiepski 

Na razie to tyle, z efektu jestem zadowolony.OQm4B4z.jpgR9KEi2R.jpgvz8GdhB.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Seb napisał:

Z "dźwigiem" coś nie pykło.

Faktycznie jeden drucik jest trochę zbyt duży. Nie wiem jak tego nie zauważyłem, cóż jak znajdę czas to poprawię nie chcę robić na odwal co do reszty wydaje mi się, że jest ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, Seb napisał:

Z całym szacunkiem, ale uważam że trochę przeceniłeś swoje umiejętności w dziedzinie blacharki i spawania.

Ok może coś w tym jest, jak już wcześniej wpsominałem lubię wyzwania, nie zawszę wychodzi idealnie i tutaj czyjaś pomocna dłoń jest niezastąpiona. Nie wymagam też od samego siebie nie wiadomo czego a modelarstwo ma mi sprawiać przyjemność i nie mam tu na myśli by zrobić coś na odwal się i sie tym zachwycać. Apropo blacharki wciąż się uczę - cóż niektórzy widocznie nauczyli się wszystkiego od tak. Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jak w większości działań jakie podejmujemy tak i w modelarstwie żeby wyszło dobrze, to potrzeba trochę obycia z daną materią. Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz jak mówił mój ojciec, a nie wszystkiego niestety da się nauczyć na cudzych błędach czy oglądając jak to robią inni. Miejscami wyszło lepiej a gdzie indziej gorzej i ważne, żeby zdawać sobie z tego sprawę i przenieść tę naukę na następny model bo prawem serii każdy następny powinien (nie zawsze się uda) być lepszy. Narzędzia wyszły całkiem zgrabnie ale przy spawach widać, że straciłeś nad nimi kontrolę.

4 godziny temu, MaciejW napisał:

Nie wymagam też od samego siebie nie wiadomo czego

Wymagajcie od siebie choćby koledzy z forum nie wymagali ?

4 godziny temu, MaciejW napisał:

a modelarstwo ma mi sprawiać przyjemność i nie mam tu na myśli by zrobić coś na odwal się i sie tym zachwycać

Przecież po to właśnie mamy hobby. Wiadomo, że czasem przeliczymy się z możliwościami względem zamiarów ale spoczywanie na laurach lub samobiczowanie jest mocno niewskazane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Udało się nałożyć podklad (na dniach postaram się dodać jakieś sensowne fotki).

Model pomaluję farbą RAL  7028 DUNKELGELB od vallejo model air 71.025 i postaram się zastosować modulajcę.

W głowie zaczynam tworzyć koncepcje dodania dodatkowego ekwipunku typu szkrzynka, zapasowe koło, kanister, skrzynki na amunicje do karabinu maszynowego. 

Tutaj naszła mnie kolejna myśl a mianowicie postawienie karabinu maszynowego który miał służyć do ewentualnej ochrony załogi przed piechotą lub myśliwcami nieprzyjaciela. Tak jak na tych zdjęciach:Wespe-02-px800.jpg.33451569f90944fc00b49c3316a9811d.jpg

wespe_01.jpg.78c19c9b0e229d760d9054a6dd9a4ee6.jpg

Niestety producent nie przewidział takiego rozwiązania a ja sam nie mam pojęcia gdzie i na czym montowany był ten karabin maszynowy wydaje mi się, że gdzieś w tych okolicach ale mogę być w błedzie (stare zdjęcie w zaznaczonym miejscu brakuje "daszku" który jest tylko po drugiej stronie, a powinien być na obu)20191113_234429.thumb.jpg.3afd456d77b70a83ef3e7f90a483f65e.jpg

Znalazłem w internecie również to zdjęcie:41229506145_569905d57c_b.jpg.c9694b95d211b437cec5f14f448ed8c7.jpg

Na którym widać dwójnóg zaczepiony o dwa uchwyty które znajdują sie na całej długości obu ścian bocznych.

Wniosek:

Dwójnóg jakoś do mnie nie przemawia więc chyba spróbuję coś wykombinować jak na pierwszych dwóch zdjęciach albo dam sobie spokój z tą opcją.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zipster napisał:

Z zasady tego typu sprzęt nie powinien widzieć "akcji" w 1wszej Lini stąd brak KM'u w default'cie. Jeśli chcesz montować koniecznie to tu masz np. Fajny zestaw:

Hmm moze faktycznie KM realistyczniej będzie wyglądał schowany .

Zestaw fajny może się skuszę, mam też lufkę od abera do mg34 i mam zamiar przerobić zestawowy KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.