Skocz do zawartości

Tamiya 1:35 Wespe "ITALIAN FRONT"


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj udało mi się podłubać przy dziale. Było to ciekawe wyzwanie musiałem najpierw usunąć plastikową lufę i zastąpić metalową (pierwszy raz robiłem takie przeróbki). Efekt końcowy mnie zadowala.20190805_001220.thumb.jpg.a4263bca4bec4be44fb77b7dd2b22803.jpg

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje by był pisakowy, byłem w modelarskim gdzie spytałem się o farbę do tego modelu powiedziałem także, że chce robić ją w malowaniu z frontu włoskiego. Padło na pactrę - a102 RAL8020 dla porównania na zdjęciu dałem dunkelgelb 1943 od pactry 20190806_115454.thumb.jpg.fd4b2de21b04270133a29d1f312e2066.jpg

Według mnie RAL 8020 będzie pasował dobry wybór, dunkelgelb jest za ciemny.

Wpadł mi pomysł aby jedno albo dwa koła z gumowymi bandażami pomalować kolorem rotbraun.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spotter napisał:

Nie spieprz modelu Pactrą. Najgorsza farba na świecie. 

Dlaczego tak od razu "z grubej rury"..? Maluję tyko pędzlem, akrylami Pactra i Tamiya. Obydwa dają radę. Pactra, jeśli dopilnujesz konsystencji i masz pędzel z miękkim włosiem kryje bardzo dobrze i nie zostawia smug... Do tego dość szybko zasycha i można nakładać kolejne warstwy. Zero zapachu, co w moim przypadku przy małych brzdącach jest bardzo ważne... Na pewno nie jest najgorsza na świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, enten napisał:

Ale nie jest tak polecana też od razu jako najlepsza, prawda?

Ja z czystym sumieniem mogę ją polecić i znam wielu "pędzlarzy" którzy też to zrobią. Trzeba chyba rozgraniczyć dwie sprawy - pędzel i aerograf. Obecnie mało kto maluje już pędzlem, a do aerografu faktycznie jest sporo i to dużo lepszych. Jeśli zawężamy wyszukiwanie do farb "pod pędzel" i do tego bezwonnych, czyli de facto akryli, to tutaj już wielkiej konkurencji nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, widze , ze kolejny model robisz, to super, do tego wydales sporo kasy na dodatki, ale napisze Tobie prawde, bo ktos to powinien zrobic. To nie ma sensu walczys z tymi blaszkami i zakladac metalowe gaski kiedy sie nie ma opanowanych podstaw. Zrob sobie z 2 lub 3 modele takie zestawowe golasy, to sie nauczysz mniej wiecej co i jak, z za kase zaoszczedzona na dodatkach kup aerograf, bo bez tego to nigdy nie bedzie dobrze, wiem , ze sa ludzie, ktorzy daja rade bez aero, ale to nie latwa droga. Pozdrawiam i zaznaczam, ze pisze to w dobrej wierze, a nie w ramach upierdliwej krytyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś to dawaj galerie ? z chęcią się ogląda coś nowego.

A co do farb to tymi nie malowałem ale przyłącze się do przedmówców: nie wrzucaj sobie poziomu 'hard' bez potrzeby. Sam z Tamek swoją głupotą przezucilem się na AK i żałuję, jasne, da się malować ale to trochę jak z startowaniem do maratonu w japonkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sie o odcień pustynny odpowiedni do okresu walk we Włoszech i sprzedawca powiedział, że ten odcień pactry jest najbardziej zbliżony. Przy okazji sie spytałem czy pod aero będzie się nadawać i jak już wcześniej wspominałem przy rozcieńczeniu 1:5 powinno się malować bez problemu. Około 3/4 warstwy powinny wystarczyć do pełnego krycia. Mogę jeszcze poszukać odpowiednika tej pactry z gunze lub z tamki.

Edytowane przez MaciejW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim razie trochę sam sobie mieszasz wątki do czego dążysz albo ja nie widzę w tym logiki:) bo jeśli wybrałeś tą farbke jako najbardziej odpowiadającą RAL8020 używany w Afryce to ten pościg za "historical accurate" grzebiesz wystawiając go w walkach we Włoszech w 43 gdzie powinieneś iść raczej w Ral 7028. Jeśli z kolei nie dążysz do historical accurace to zbytnie skupianie się nad prawidłowym odcieniem Ral 8020 (co też jest dyskusyjne czy ten odcień bardziej czy mniej) kosztem dobrej zabawy Aero uważam za.. Zbędne kierowanie uwagi nie tam gdzie trzeba :)

Ale luz, maluj czym tam Ci wygodnie, czekam na postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaciejW napisał:

Pytałem sie o odcień pustynny odpowiedni do okresu walk we Włoszech i sprzedawca powiedział, że ten odcień pactry jest najbardziej zbliżony. Przy okazji sie spytałem czy pod aero będzie się nadawać i jak już wcześniej wspominałem przy rozcieńczeniu 1:5 powinno się malować bez problemu. Około 3/4 warstwy powinny wystarczyć do pełnego krycia. Mogę jeszcze poszukać odpowiednika tej pactry z gunze lub z tamki.

Aerkiem spoko da radę .Pamiętaj aby tylko co pewien czas zbierać zaschniętą farbę z końcówki iglicy bo luuubi zasychać .Ja lakieruję bezbarwnym lakierem matem to wim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zipster napisał:

RAL8020 używany w Afryce to ten pościg za "historical accurate" grzebiesz wystawiając go w walkach we Włoszech w 43 gdzie powinieneś iść raczej w Ral 7028.

Ral 8020 polecił mi sprzedawca w modelarskim sporo modeli ma za sobą i zna się na rzeczy więc mu zaufałem. Z resztą na froncie lub w fabrykach nie raz malowali tym co mieli na stanie a nie konkretnym odcieniem.

22 minuty temu, zipster napisał:

czekam na postępy :)

Najwcześniej w piątek bo się wakacjuję.

2 minuty temu, push-up78 napisał:

Pamiętaj aby tylko co pewien czas zbierać zaschniętą farbę z końcówki iglicy bo luuubi zasychać

Mam retarder z vallejo kropla do mieszanki i problem zasychania już nie doskwiera.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie,

Prawa osłona wstępnie gotowa. Niestety szpachla była nieunikniona. Nad szkrzyniami z amunicją będą jesze dwie szkrzynki na amunicje do mg34 a nad nimi wymieniony wcześniej karabin maszynowy. Zamątuje je osobno by malowanie tych części było łatwiejsze.20190817_022239.thumb.jpg.a5c1e91c83bd38f971c10d8e066d1896.jpg

Jutro postaram się skończyć druga stronę którą juz dzisiaj zacząłem, niestety tam też nie obyło się bez szpachli. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po przedmówcach, ale nie mogę się powstrzymać... Po co Pactrą? Zresztą zobaczymy jak pójdzie. Ciekawy pojazd wybrałeś, dodatki, ale coś jest w tym co napisał michal0281. Wybierałbym raczej pojazdy zabudowane, gdzie łatwiej i szybciej można trenować malowanie. Trzymam kciuki i oglądam ciąg dalszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.