Skocz do zawartości

Panzer Kampfwagen II Ausf. F Tamiya 1:35 35009


sdkfz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Dzisiaj nadjechał nowy model jako, że zgubiłem części od pozostałych, które były na strychu ?Model znany i mało lubiany. Słabo dokładny jeszcze gorzej odlany w sam raz na trening :D 

Malowanie będzie na Humbrol 67 Tank Grey Matt. Raczej wersja F, ale to się okaże. Bez żadnych blach itp. Mój cel to po prostu czysto go sklei i pomalować, żeby nie było wstydu i poćwiczyć podstawowe techniki.

Wszystkie porady i uwagi mile widziane. Postaram się co jakiś czas zdać relację. Nie chcę się nadmiernie spieszyć i narobić lipy. Kiedy będę miał wątpliwości co i jak to pozwolę sobie zadawać tutaj pytania.

28C2E326-41C5-4200-823C-54CE6BB18B5C.jpeg

Edytowane przez sdkfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka modeli już tak dłubałem i nie mam nic przeciwko. Zastanawiałem się też nad trochę droższymi, ale szkoda mi ładować kasę w model, który będzie co prawda lepiej składalny, ale zawali mój warsztat. Narazie chcę sobie go zrobić na spokojnie i przejść przez cały proces aż do lakierowania końcowego. Kolejnym razem może faktycznie kupię coś droższego. Poza tym muszę aero zmusić do pracy i na czymś przetrenować malowanie.

 

Przy okazji. Kupiłem gaz pędny wamodu. Muszę jeszcze znaleźć wężyk. Jednak przy czyszczeniu aero złamałem dyszę. Tak to wygląda teraz. Jak mogę ją teraz wymienić?

2DF6F1BC-5E8B-4094-B3AD-93A5323800B6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
1 godzinę temu, sdkfz napisał:

Jak mogę ją teraz wymienić?

Możesz próbować to wykręcić, śrubokrętami precyzyjnymi albo czymś podobnym, bo wykrętaków takich małych chyba nie robią. Jak wykręcisz, to wkręć nową o takim samym rozmiarze dyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś patyczek do szaszłyków wprowadzić do ułamanej tulei dyszy twardy ale nie na tyle jak ze stali i próbować docisnąć i wykręcać.Takie kombinacje wieki temu mi przyniosły efekt pozytywny.I wtedy kiedy nie było neta a tym bardziej dostępnych rzeczy do aero zaczęło się kombinowanie jak zdobyć dysze...I tak poznałem Badgery.Dziś to poezja klikasz i masz dysze jakie chcesz ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan obecny modelu. Kupiony gaz Wamodu ma gwint jak na zdjęciu. Mierząc suwmiarką ma on centymetr. Ten w aero bardziej nawet 9mm. Jaki wężyk mam kupić? Jest jakiś standard? Poza tym widziałem na youtube sposób z malowaniem z powietrzem z opony... Na kartce wyszło to nawet ok. Myślicie, że warto spróbować? :D 

Część z wydechem nie jest wklejona. Myślę, że zrobię to po malowaniu, to samo z łopatą i kluczem.

IMG_4653.jpeg

IMG_4654.jpeg

IMG_4656.jpeg

IMG_4657.jpeg

IMG_4668.jpeg

IMG_4669.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz pędny to chyba najgorsza "inwestycja" z możliwych. Gdzie można zaoszczędzić parę groszy to można ale to jest studnia bez dna. Już lepiej kupić używany byle jaki kompresor w cenie dwóch lub trzech gazów ale źródło powietrza niewyczerpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy postęp. Model chyli się ku ukończeniu :D Na zdjęciach jeszcze spasowany na sucho. Mam pytanie, czym jest i do czego jest to coś skośne na lewym pancerzu? Na niektórych zdjęciach wydaje mi się, że jest to drewno. 20661_rd.jpg

IMG_4675.thumb.jpeg.5ca4f6e610b655e88133c9b160266685.jpeg

IMG_4674.jpeg

IMG_4676.jpeg

IMG_4677.jpeg

Edytowane przez sdkfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, push-up78 said:

A ten kapturek nakręcany na bule sprężonego powietrza masz?Jak TAK TO SPOKO.Zmierz wtedy ile ma średnicy ten nypel z gwintem wychodzący z kapturka i zakup jakiś igielitowy wężyk o odpowiedniej średnicy.

DSC_3503.thumb.jpg.d562a0b4b3f98736787a0b568f4f4dfa.jpg

Nie. Zarówno w butli jak i w aero jest gwint do nakręcania na niego. W butli jak mierzyłem suwmiarką 10mm, a na aero 9mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, push-up78 said:

Ale to nakładasz na butlę.Poem podpinasz wężyk do kapturka ,który podłączasz do aero.Ty chcesz aero od razu do butli podpiąć?

Myślałem, że to jest na zasadzie, że tylko ten wąż pneumatyczny ma być z dwoma gwintami do nakręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie to jest dostosowane do kapturka i tej jakby gaśnicy od Proconów .Potem wkręcasz taką iglice w butle od góry aby otworzyć zawór powietrza w szpreyach jest to dysza plastikowa.I dopiero wężyk i do aerka podłączasz.Jak chciałeś wypuścić powietrze z butli bez tego kapturka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdkfz napisał:

Mam pytanie, czym jest i do czego jest to coś skośne na lewym pancerzu

To prowadnica dla anteny w pozycji położonej. I nie drewniana :) maluj jak reszte

Edytowane przez zipster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdkfz napisał:

Mam pytanie, czym jest i do czego jest to coś skośne na lewym pancerzu? Na niektórych zdjęciach wydaje mi się, że jest to drewno. 

 

1 godzinę temu, zipster napisał:

To prowadnica dla anteny w pozycji położonej. I nie drewniana :) maluj jak reszte

Tam składa/chowa się pręt anteny - pełna zgoda. Ale jest zrobiona z drewna. Maluje się ją jak resztę pojazdu, ale można zaznaczyć jej fakturę jako drewnianą.

10794285265_263d4049df_b.thumb.jpg.de7b64152011472cd5559ba5f8f8c12d.jpg

10794409824_c2397f9785_b.thumb.jpg.0e6253a76a93e926bb87f944e468f006.jpg

Panzer_2_tank_11.thumb.jpg.ff93cb3206939f7d076c55aa04a0fa52.jpg

Panzerkampfwagen_II_Ausf_b-.thumb.jpg.7b49b6705c23dba43bc0f6e24d858bba.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, meser262 said:

 

Tam składa/chowa się pręt anteny - pełna zgoda. Ale jest zrobiona z drewna. Maluje się ją jak resztę pojazdu, ale można zaznaczyć jej fakturę jako drewnianą.

10794285265_263d4049df_b.thumb.jpg.de7b64152011472cd5559ba5f8f8c12d.jpg

10794409824_c2397f9785_b.thumb.jpg.0e6253a76a93e926bb87f944e468f006.jpg

Panzer_2_tank_11.thumb.jpg.ff93cb3206939f7d076c55aa04a0fa52.jpg

Panzerkampfwagen_II_Ausf_b-.thumb.jpg.7b49b6705c23dba43bc0f6e24d858bba.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

Dzięki, a jak mogę właśnie zrobić taką fakturkę drewna?nakleić kilka warstw taśmy malarskiej i zrobić kilka lekkich nieregularnych linii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O patrz, a gdzieś czytałem, że to metal, na pz1 też drewienko? 

Co do takiego efektu drewna to są różne szkoły na Yt i nawet tutaj chociażby w poradniku stojković o panther. Sam stosuje zasadę, że wpierw jaśniejszy odcień drewna później ciemniejsze linie pedzelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zipster said:

O patrz, a gdzieś czytałem, że to metal, na pz1 też drewienko? 

Co do takiego efektu drewna to są różne szkoły na Yt i nawet tutaj chociażby w poradniku stojković o panther. Sam stosuje zasadę, że wpierw jaśniejszy odcień drewna później ciemniejsze linie pedzelkiem

Właśnie, że ja bym chciał zrobić samą fakturę drewna, ale malowanie jak reszta czołgu. No może miejscami zdrapana farba będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sdkfz napisał:

Właśnie, że ja bym chciał zrobić samą fakturę drewna, ale malowanie jak reszta czołgu. No może miejscami zdrapana farba będzie 

pomaluj wpierw jak zwykle drewienko, a później spróbuj hairspray chipping 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, push-up78 said:

No nie to jest dostosowane do kapturka i tej jakby gaśnicy od Proconów .Potem wkręcasz taką iglice w butle od góry aby otworzyć zawór powietrza w szpreyach jest to dysza plastikowa.I dopiero wężyk i do aerka podłączasz.Jak chciałeś wypuścić powietrze z butli bez tego kapturka?

Czy mógłbyś podać linki do rzeczy, których potrzebuję? Nie chcę kupić czegoś, a później wymieniać. I taki zestaw mi się nada to takiego kompresora z małą butlą czy coś jeszcze trzeba będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdkfz napisał:

Czy mógłbyś podać linki do rzeczy, których potrzebuję? Nie chcę kupić czegoś, a później wymieniać. I taki zestaw mi się nada to takiego kompresora z małą butlą czy coś jeszcze trzeba będzie?

 

 

1697525478_Screenshot_2019-08-16SprarkaKompresordoaerografupompowaniakModelarstwo.thumb.png.b6f1db94777d702477298da36dccb828.png

1387866450_Screenshot_2019-08-16Aerografmodelarski03.thumb.png.17f51445a461c1b3675e3369b416d8a1.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.