Skocz do zawartości

Problem z kompresorem FA A-5000


Skinn3r

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, 

Piszę z nadzieją, że ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie.. Mianowicie mam kompresor FineArt A-5000 z butlą. Problemem jest jego "czas pracy" i brak wydajności. Po włączeniu, do pełna pompuje się ok 2 minuty, a przy malowaniu ciśnieniem 0.9bar opróżnia się w około 40 sekund (mierzone kilkukrotnie). Owocuje to tym, że nagrzewa się niesamowicie w kilka minut dosłownie. Nie zdążyłem nawet wypsikać 5 kropel Vallejo Model Air a już musiałem zrobić sobie długą przerwę na stygnięcie kompresora..

Szczelność na połączeniach wszystkich sprawdzałem i doszczelnieniłem jedynie jedno kolanko - teraz już jest wszystko szczelne.. A może jednak nie? 

U kogoś z Was butla też się zachowywała jakby jej nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój S-5000 nabija do pełna w 1m35s, potem przy 0,8 bara opróżnia się w 2m10s (wyłączony po napełnieniu). Sprawdzałeś, czy zawór spuszczający powietrze jest szczelny? Chociaż słyszałbyś syk powietrza przy takim spadku jakie notujesz.

Zbiornik napełniasz tylko 25s dłużej, za to potem masz dużo większe "ubytki". Zawór w skraplaczu jest ok?

 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszystkie łączenia, kolanka, nakrętki i zaworki metodą "na wodę z płynem" i jedyną nieszczelność wtedy znalezioną uszczelniłem teflonem i silikonem, ale to niewiele pomogło. W skraplaczu brak wody, zawór nie syczy. Przy manometrze też nic nie ucieka. 

Zastanawiam się nad tym zaworem na spodzie butli - w sumie to nie wiem od czego on jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
7 minut temu, Skinn3r napisał:

Zastanawiam się nad tym zaworem na spodzie butli - w sumie to nie wiem od czego on jest :)

Do spuszczania wody z butli, która nazbierała się podczas skraplania.

Co jakiś czas odkręcasz ten zawór przy napełnionej butli i woda zalegająca w niej zostaje usunięta.

Ktoś na forum pisał, że od nie spuszczania wody z butli, zrobiła mu się dziura od korozji, po prostu butla "przegniła".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Skinn3r napisał:

Sprawdzałem wszystkie łączenia, kolanka, nakrętki i zaworki metodą "na wodę z płynem" i jedyną nieszczelność wtedy znalezioną uszczelniłem teflonem i silikonem, ale to niewiele pomogło. W skraplaczu brak wody, zawór nie syczy. Przy manometrze też nic nie ucieka. 

Zastanawiam się nad tym zaworem na spodzie butli - w sumie to nie wiem od czego on jest :)

To powtarzam sprawdziłeś czy masz wodę w zbiorniku?Musi tam być jej dosyć bo skoro nawet nie wiesz ,że wodę regularnie trzeba co jakiś tam gromadzącą się usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jawkers napisał:

Do spuszczania wody z butli, która nazbierała się podczas skraplania.

Co jakiś czas odkręcasz ten zawór przy napełnionej butli i woda zalegająca w niej zostaje usunięta.

Ktoś na forum pisał, że od nie spuszczania wody z butli, zrobiła mu się dziura od korozji, po prostu butla "przegniła".

Nigdy na to nie zwróciłem uwagi :glupek:

Otworzyłem zaworek, wybiło chyba ze 150ml "wody" (Wiślanej :D). 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, push-up78 napisał:

To powtarzam sprawdziłeś czy masz wodę w zbiorniku?Musi tam być jej dosyć bo skoro nawet nie wiesz ,że wodę regularnie trzeba co jakiś tam gromadzącą się usuwać.

Sprawdzę, aczkolwiek kompresor jest dość nowy.. Przerobiłem może na nim góra 3-4h malowania..

 

5 godzin temu, Smokepsv napisał:

A nie jest tak że jakiś zawór wzbudza sprężarek kiedy ciśnienie spadnie minimalnie ponizej max? 

 

Jest tak, gdy ciśnienie spada poniżej 3 bar, a wyjściowo są 4 bary. Ale pisałem wcześniej o czasie pompowania "od zera".

 

4 godziny temu, jawkers napisał:

A jak pojemna jest w nim jest butla?

3 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak uchodziło powietrze (z kompresora innego typu), bezszelestnie na łączeniach. Nie wiem jak sprawdzałeś szczelność, ja wodą z płynem do naczyń w spryskiwaczu. Można wszystko spryskać i ładnie widać nieszczelności.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby najlepiej sprawdzić szczelność takiego kompresora to chyba najlepiej rozkręcić manometr powyżej 4bar, nabić butlę do pełna i poczekać chwilę zwracając uwagę czy ciśnienie się nie zmniejsza, jeśli się nie zmniejsza to trzeba szukacz jakiejś innej przyczyny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.