Skocz do zawartości

Aerograf- który lepszy?


tlb

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Te kropki, czy co to jest, jak by ktoś się uparł to aerografem by zrobił, a na pewno nie mają milimetra. Szukając aerografu widziałem opisy typu "linia szerokości włosa ludzkiego"...

Chociaż ja wziął bym pędzel, o ile w ogóle podjął bym się takiego czegoś.

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest to banalne proste do zrobienia,  zamiast kropek w ten sposób jak mówisz, czyli na piechotę wystarczy zmniejszenie cisnienia i dokładnie taki wzór się robi. Choc można to jak chłopaki wyżej pisali zrobić ten innymi sposobami. 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mbrnnr napisał:

To Emil Helmuta Wicka. Boki kadłuba nie były malowany natryskowo. I model pewnie też nie. To prawdopodobnie stippling pędzlem. 

Koślawe googlowskie tłumaczenie z warsztatu podesłanego przez tlb:

"Potem przyszedł czas na Sprenkelvorsatzes mój nowy triplex. Przy niewielkim nacisku i prawie nierozcieńczonej farbie (Vallejo Air) szybko dostaję plamki i, jak sądzę, zrobiłem dobrze."

Bobek i push-up78 dobrze prawią. 

5 godzin temu, tlb napisał:

Dlaczego? Te kropki, czy co to jest, jak by ktoś się uparł to aerografem by zrobił

Ci jeszcze bardziej uparci takie kropeczki potraktowaliby jako rozgrzewkę przed właściwym malowaniem :D. W ramach ciekawostki podsyłam zdjęcia znalezione na fejsbukach. No cuda ludzie wyczyniają aerografami.

FB_IMG_1567608470840.jpg

FB_IMG_1567608465249.jpg

FB_IMG_1567608249963.jpg

FB_IMG_1567608266206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Technick napisał:

"Potem przyszedł czas na Sprenkelvorsatzes mój nowy triplex. Przy niewielkim nacisku i prawie nierozcieńczonej farbie (Vallejo Air) szybko dostaję plamki i, jak sądzę, zrobiłem dobrze."

"Sprenkel vorsatzes" to chyba tłumaczy się "końcówka do nakrapiania". Faktycznie, do Triplex-a (mam taki aerograf) można było dokupić specjalną głowicę która daje słabą atomizację i pryskanie drobnymi kropelkami. Nazywa się to "sprenkel kappe"

Triplex-Sprenkelkappe-2Detail.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.