Skocz do zawartości

F4U FG-1 F3A Corsair


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ładny, wybłyszczony :)

Od razu dwa pytania mi się nasuwają.

Jak się ma ten FG-1D do brytyjskich Corsairów? W sensie widocznych różnic z zewnątrz.

Czy ten odprysk to taka gruba warstwa lakieru czy może szpachla? Jesli to szpachla, to i tak gdzieniegdzie widać nity na kadłubie i skrzydłach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebastain napisał:

J

Czy ten odprysk to taka gruba warstwa lakieru czy może szpachla? Jesli to szpachla, to i tak gdzieniegdzie widać nity na kadłubie i skrzydłach :)

 

Lakier na pokryciu płóciennym odpada

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 23:01, greatgonzo napisał:

Tak sformułowane pytanie to temat przynajmniej na solidny esej. Ten konkretny -1D z muzeum? Do których brytyjskich?

Ehhh - ta odpowiedź powoduje, że jeszcze raz muszę się zastanowić czy chcę budować "jakieś" modele, czy porządne modele. :) W sumie, to chcę zbudować Corsaira w malowaniu FAA JT260, z numerem bocznym P54, kiedyś budował takiego kolega Mikołaj75. Co prawda mój model revella nie zdeterminował mnie do wiernego odwzorowania bryły korsarza (bardziej chcę poćwiczyć malowanie na podstawie warsztatu wyżej wspomnianego) ale przez zdjęcia z posta chciałem się dowiedzieć o niektóre, najbardziej mogące się wrzucać w oczy detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JT260 to MkII. czyli  -1A. Zatem  -1D po służbie w Stanach, Ameryce Południowej, licznych naprawach i renowacjach to nienajlepszy materiał źródłowy. Myślę, że skuteczniej będzie dostosowywać konkretny zestaw do standardu MkII w wątku warsztatowym, albo w poświęconej temu tematowi dyskusji, choć przy założeniach planowanej budowy to raczej to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



JT260 to MkII. czyli  -1A. Zatem  -1D po służbie w Stanach, Ameryce Południowej, licznych naprawach i renowacjach to nienajlepszy materiał źródłowy. Myślę, że skuteczniej będzie dostosowywać konkretny zestaw do standardu MkII w wątku warsztatowym...


A to jest taki wątek https://modelwork.pl/topic/37419-f4u-1d-corsair-faa-p54-revell-172/
Tylko jakoś dyskusja się nie klei w nim. :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Vought-F4U-1D-Corsair-factory-new-aircra

Nowiutkie FG-1 i FM-2(?) na placu fabrycznym Goodyeara, przed wysłaniem do jednostek. W tle widoczne sterowane radiem drony Culver PQ-14.

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.