Skocz do zawartości

W-3T Sokół 1:48 Answer


ManiekB

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oglądam te modele...zrobione do tej pory...twój czy Seweryna...i coś mi się nie widzi w piaście wirnika.......tak jakby tarcza sterująca miała za małą średnicę,albo ....popychacze może są za długie.......hm....nie wiem czy jasno się wyrażam,?)))....jak coś to ktoś mnie skoryguje)))

 

Edytowane przez Sławekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekalem aż w końcu ktoś poruszy ten temat. 

To była też moja pierwsza uwaga jak Seweryn pokazał model. Może tarcza sterująca jest za mało przetłoczona? Chodzi dosłownie o 1- 1.5mm dla tego popychacze wyglądają na za długie. 

Z drugiej strony na wszelkich planach wygląda to podobnie do tego co jest w modelu i już sam nie mam pomysłu jak to korygować.

Druga sprawa to zwis łopat. Powinny być bardziej przełamane na początku, przy mocowaniu. To znowu wymuszone jest konstrukcją samego wirnika. Może gdyby łopaty opadały od samych ramion to i wysokość osi nie była by tak rażąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leon napisał:

Druga sprawa to zwis łopat. Powinny być bardziej przełamane na początku, przy mocowaniu.

Właśnie! Zauważyłem to przy modelu firmowym, ale zapomniałem napisać...
PZL_W-3.jpg.14640ca67a7e3c74cf321c225bfc07a2.jpg

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem chyba o co chodzi. Wszystko ma właściwą długość. Widać tu na zdjęciach maszyn w locie. Chodzi o konstrukcje wirnika o której pisałem... otóż ramiona wirnika na postoju opadają na przegubie co powoduje że "zwis" zaczyna się nie na łopacie a już na wirniku. Przez to oś jak i popychacze wydają się za długie. Answer uwzglednił opad samych łopat, a wirnik jest w pozycji 'rozkęconej' ale nie obciążonej...

 

Edytowane przez leon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymiary taboretu podam jak wrócę z pracy.

A co do głowicy wirnika też zauważyłem,  przy przerabianiu osi że coś się nie zgadza w odległości od tarczy sterującej, choć długość popychaczy wygląda na prawidłową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Grzes napisał:

Zerknijcie, tu dobrze widać różnice w zwisie łopat
 imageproxy.jpg.d1a8870b52a6d8d51e79c29690ba965c.jpg

Tu dokładnie widać to o czym pisałem- opadające ramiona wirnika... dla tego też nie do końca byłem fanem ugiętych-opadających łopat?

Efekt można uzyskać samemu a będą kłopotem przy budowie modelu np "w locie"

Co do modelu Seweryna to wirnik został tylko wsunięty do zdjęcia więc to też odrobine może oszukiwać.

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leon napisał:

przegubie co powoduje że "zwis" zaczyna się nie na łopacie a już na wirniku. Przez to oś jak i popychacze wydają

Magiczne słowa . Tak po chłopsku , gdzie walnąć żeby wyprostować ? Raczej drażniąca wpadka . 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary taboretu w mm - oczywiście nie mam żadnego rysunku tego elementu powstał tylko na podstawie analizy zdjęć, czy wymiary są prawidłowe nie daje gwarancji :). Na szybko skreśliłem na zdjęciach.

IMG_20191017_164703.thumb.jpg.06c5d50d3cdf3e0fc29334fa6f600f2b.jpg

IMG_20191017_164748.thumb.jpg.f4ebc204a7b3302ddffe1bc639021f50.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez ManiekB
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hello napisał:

Magiczne słowa . Tak po chłopsku , gdzie walnąć żeby wyprostować ? Raczej drażniąca wpadka . 

Pozdrawiam Hello

Na ramieniu wirnika masz 2 przeguby. Jeden odpowiada za ruch w poziomie a 2 w pionie - ten bliżej osi. I tu wypadało by zacząć... 

Wpadka to może nie. Po prostu w spoczynku wirnik układa się inaczej a w 'ruchu' inaczej. Niektórzy jak i ja chce mieć Głuszca w locie... wszystkim nie dogodzisz?

Edytowane przez leon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Solo napisał:

Coś nie tak z tymi wymiarami. :) Skoro ten boczny, wcięty element ma lewą, dłuższą krawędź o długości 7 mm, to ta krótsza prawa nie może mieć 0,39 mm. Raczej coś koło 3 mm.

sorki pomyłka miało być 3.9 mm. Poprawione.

Edytowane przez ManiekB
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie!!!!!!!

Nie dane było mi jeszcze dotknąć tych wyprasek, ale z tego co widzę na fotach to "wirnik," lecz właściwie piasta wirnika nie uwzględnia kąta zwisu Łopat na postoju ś-ca!

Nizależnie od tego sądzę że popychacze są nieco zadługie , jak i wał piasty . Ponadto  tzw.zabierak (wodzik)tarczy sterującej jest zbyt wyprostowany !!!!

Ale poza tym szanowni Panowie że ktos się za TO zabrał chwała!!!!Od lotników na tym  latających!!!!

Na zdięciu Panowie zwerifikujecie wasze wąttpliwości.

 

WD4H1SUW-C116.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helix Nie no sobota wieczór jest OK ! :mrgreen:

14 minut temu, helix napisał:

Szanowni Panowie!!!!!!!

Nie dane było mi jeszcze dotknąć tych wyprasek, ale z tego co widzę na fotach to "wirnik," lecz właściwie piasta wirnika nie uwzględnia kąta zwisu Łopat na postoju ś-ca!

Nizależnie od tego sądzę że popychacze są nieco zadługie , jak i wał piasty . Ponadto  tzw.zabierak (wodzik)tarczy sterującej jest zbyt wyprostowany !!!!

Ale poza tym szanowni Panowie że ktos się za TO zabrał chwała!!!!Od lotników na tym  latających!!!!

Na zdięciu Panowie zwerifikujecie wasze wąttpliwości.

 

WD4H1SUW-C116.jpg

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, helix napisał:

Szanowni Panowie!!!!!!!

Nie dane było mi jeszcze dotknąć tych wyprasek, ale z tego co widzę na fotach to "wirnik," lecz właściwie piasta wirnika nie uwzględnia kąta zwisu Łopat na postoju ś-ca!

Nizależnie od tego sądzę że popychacze są nieco zadługie , jak i wał piasty . Ponadto  tzw.zabierak (wodzik)tarczy sterującej jest zbyt wyprostowany !!!!

Na zdięciu Panowie zwerifikujecie wasze wąttpliwości.

 

WD4H1SUW-C116.jpg

Nie ma żadnych wątpliwości ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz co widac na zdjęciu?Przetłoczenie w osłonach pod tarcza sterującą w celu obnizenia plaszczyzny wirowania tarczy i calej piasty.Cel: maksymalne skrócenie wału przekładni(wytrzymalość)! Skutek: ścięcie spływów łopat,aby nie zahaczały o wloty do silników! Rezultat: mechanika+ -;sprawnośc winika-ból! wynik koncowy: rewelka

kompromis idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, helix napisał:

Gorsze zdjęcie,ale chyba widać.

Jak zalączyć plik większy niż 5 Mb? Pozdro!!!!

Zdjęcie w tym rozmiarze w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracamy do tematu.

Kalkomanie - jakość świetna, ale opracowanie tragiczne. Szachownice za duże do malowania 0304, a do malowania 0209 nie nadają się ze względu na czerwone paski. Pasy niebieskie pod względem długości i kątów zagięcia nie pasują. Napis Marynarka Wojenna RP  i Polish Navy za duży. Napisy Danger na stateczniku - za długa kalkomania - błedny schemat malowania. W numerze 0304 - 4 ma nie potrzebny ogonek.

Szachownice złożyłem z dwóch kalkomanii  - o rozmiarze 10 mm i dołożonych pasków na białych rogach przyciętych z oryginalnych za dużych szachownic. Mam prośbę zagineła mi jedna kalkomania z nazwą PZL Świdnik  (nr.4 - granatowa) na obudowie silników - może komuś nie będzie potrzebna.

Reszta wyszła tak:

Jak widać są babole w kątach pasków.

IMG_20191021_113836.thumb.jpg.1c337ceb310208e6c1a0234255bfe2fa.jpgIMG_20191021_113840.thumb.jpg.07ff8f1ea9498cd991edc8c994485923.jpgIMG_20191021_113850.thumb.jpg.1a5846e18c72d5b319f8f08d4dcc8ed4.jpgIMG_20191021_113855.thumb.jpg.19f99f85c0fc6fc72c69fab0236bbedb.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez ManiekB
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.