Skocz do zawartości

W-3T Sokół 1:48 Answer


ManiekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Żeby nie być gołosłowny przedstawiam warsztat modelu W-3T Sokół 1:48 firmy Answer, w malowaniu Marynarki Wojennej RP 0304 z 2011 r.

Warsztat ma trwać jak najkrócej (prawdopodobnie do niedzieli). 

Stan prac po prawie całodziennym posiedzeniu:)

Część detali spasowana niezle, sporo szlifowania i dopasowania (może zależy od konkretnego modelu). Brakuj kilku detali: jak np gładka podłoga itp (pisałem o tym w temacie newsy W-3) .

Pozdrawiam

 

IMG_20191004_012719.jpg

IMG_20191004_012738.jpg

IMG_20191004_012818.jpg

IMG_20191004_012853.jpg

IMG_20191004_012958.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, stakor1 napisał:

TO ja obok Mitrandira siadam?

Eeee. To jak wy dwaj zasiadacie w pierwszym rzędzie to z tej flaszki nic nie zostanie do Babaryby. Co najwyżej starczy do niedzieli :szczerbol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ManiekB napisał:

Warsztat ma trwać jak najkrócej (prawdopodobnie do niedzieli)

I to mnie się podoba :super:
Tym bardziej, że muszę oglądać na stojąco, bo wszystkie miejsca siedzące zajęte :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzes napisał:

Tym bardziej, że muszę oglądać na stojąco, bo wszystkie miejsca siedzące zajęte 

Spokojnie kolega zasiada. Ja opuszczam salę - nie moja skala i nie mój temat. Wpadłem tylko na chwilkę przywitać się z Kolegami z pierwszego rzędu.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Moses napisał:

A ta kolejka to za czym?

Spokojnie, nie ma co się pchać. Nic z MARINES nie będzie. Można odpuścić i ewentualnie zajrzeć w niedzielę bo jak wspomniano na wstępie będzie uroczyście

cwQbljZ.jpg

Tylko krawacik Kolega założy bo wiadomo: klient w krawacie................

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny ?  Co do spasowania - trzeba przeszlifować wszystkie krawędzie, bo np. na ściankach wewnętrznych nie są idealnie wyprofilowane, powiedział bym nawet, że lekko obłe i najczęściej jest tam szew po złączeniu form. Wypustki ustalające w otworach wewnątrz połówek kadłuba też są nieco za duże - trzeba je przyszlifować, żeby bez problemu znalazły się na swoim miejscu (zamknąć dwie połówki kadłuba z elementami środka). Przed sklejeniem czegokolwiek należy wszystko dokładnie przymierzyć i szlifować według potrzeb. Wymaga to trochę cierpliwości. Poza tym całkiem fajnych rozmiarów model się szykuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzes napisał:

O! I to jest pomysł na dioramę!

Pierwszemu który zrobi, obiecuję dodatek do obiecanej flaszki pod postacią kiełbasy. Do odbioru oczywiście w czerwcu przyszłego roku na stołecznej imprezie :haha:

 

3 minuty temu, mandrivecs napisał:

Co do spasowania - trzeba przeszlifować wszystkie krawędzie, bo np. na ściankach wewnętrznych nie są idealnie wyprofilowane, powiedział bym nawet, że lekko obłe i najczęściej jest tam szew po złączeniu form. Wypustki ustalające w otworach wewnątrz połówek kadłuba też są nieco za duże - trzeba je przyszlifować, żeby bez problemu znalazły się na swoim miejscu (zamknąć dwie połówki kadłuba z elementami środka). Przed sklejeniem czegokolwiek należy wszystko dokładnie przymierzyć i szlifować według potrzeb. Wymaga to trochę cierpliwości.

No i Kolega wpadł. Jak z treści wynika pierwszy Sokół już się "metodą partyzancką" zrobił. Dawaj galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mandrivecs napisał:

Jak się zbuduje to będzie galeria...

Same galerie się nie liczą . Warsztat musi być , trzeba czuć pot , ból stawów , wrzawę dzieciaków pod oknem i rany na opuszkach palców . O radosnych oparach przy malowaniu to już nie muszę wspominać .

Pozdrawiam Hello

PS Na balkonie jest jeszcze jedno krzesło , gdyby ktoś chciał przysiąść ( mam Martini , ..... wstrząśnięte .... nie mieszane ) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Hello napisał:

PS Na balkonie jest jeszcze jedno krzesło , gdyby ktoś chciał przysiąść ( mam Martini , ..... wstrząśnięte .... nie mieszane ) ?

Skoro wolne miejsce to siadam :) obserwuje etc etc, mój Heliseco czeka na kalki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję, żeby w dziale 1:1 powstały oddzielne tematy dla maszyn, do których są dostępne kalki. Ułatwiło by to budowę modelu konkretnej maszyny. Na początek byłyby już 4 wątki. Ja nie jestem śmiglakiem, ale myślę że jest parę osób, które mogły by opracować temat dla wydanych oznaczeń modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mandrivecs napisał:

 Ja nie jestem śmiglakiem, ale myślę że jest parę osób, które mogły by opracować temat dla wydanych oznaczeń modeli. 

tez mi sie wydaje , ze jest parę osób co by mogły opracować temat dla wydanych oznaczeń modeli. Jedno jest pewne , to trudny temat bo W-3 to "polski rolls royce" każdy to indywidualny temat. poki co oglądajmy Sokoła NAVY - moje kalki do Heliseco sa juz drukowane - jak wróca do PZL Adamsky - będzie "warstat"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mandrivecs napisał:

To ja proponuję, żeby w dziale 1:1 powstały oddzielne tematy dla maszyn, do których są dostępne kalki

Ale temat jest, wystarczy go tylko uzupełnić: PZL W-3 Sokół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Praca wre. Pierwsze malunki: kabina pilotów kremowa, ładownia biała (dojdzie niebieski pas), dysze aluminium alcada, koła i felgi.

Pozdrawiam

Małe pytanko jak uzyskać kolor szmaragdowy na tablice przyrządów z farb tamiya (takie posiadam nie mam farb do rosyjskich samolotów).

IMG_20191004_132214.jpg

IMG_20191004_145228.jpg

IMG_20191004_145256.jpg

IMG_20191004_145305.jpg

IMG_20191004_145326.jpg

IMG_20191004_145333.jpg

IMG_20191004_145353.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bazylms napisał:

Jeżeli jest podobny do tego co w ruskich to w Mi-24 użyłem mieszanki Tamiya X-14 i X-28. Niestety robiłem na oko i nie mam proporcji.

Dzięki już sobie wymieszałem za chwile pokaże efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.