Skocz do zawartości

W-3T Sokół 1:48 Answer


ManiekB

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wisa napisał:

Z mojego zdjęcia to rok 2012 a Kolega buduje 2011, dlatego zastanawiam się czy nie powinny być miękkie fotele :)

Witam

W modelu są tylko boczne miękkie fotele (takie ulepszone krzesełka) takie jak w wersji transportowej (pierwsze zdjęcie wnętrza które wkleiłem bez zagłówków). Innych nie ma. W wersji z 2011 były takie jak w modelu (zdjęcie).

W-3T Sokol 0304 2011r_06.jpg

Edytowane przez ManiekB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wisa napisał:

ManiekB - model mam i wiem jakie są w nim fotele :) Ale skoro robisz wersję z 2011 roku (co pokazałeś na zdjęciach z czerwoną przednią golenią) to czy nie powinieneś tam wstawić foteli jak na moim zdjęciu? Tak sobie gdybam...

Zobacz zdjęcie które ja wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ManiekB napisał:

czy posiada ktoś zdjęcia tego śmigłowca przed rokiem 2000, z początku służby?

Z początku służby, czy przed rokiem 2000, bo to jednak różnica 11 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes napisał:

Z początku służby, czy przed rokiem 2000, bo to jednak różnica 11 lat...

Witam

wiem że miał przerwę w lataniu ale jak długą to nie wiem. Pytam bo prawdopodobnie mój wuj miał z nim styczność jako pilot oficer MW własnie przed rokiem 2000.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Relacja nie umarła (las wzywał). Wszystkie duże elementy obrobione i częściowo posklejane. Wczoraj wieczorem zająłem się głowicą wirnika, zmieniłem plastikową oś na metalową i uzupełniłem kilka detali. Dziś kończę wnętrze i skleję kadłub. Zostanie najlepsze - oszklenie i maskowanie w środku i na zewnątrz.  

IMG_20191006_112218.jpg

IMG_20191006_112235.jpg

IMG_20191006_112310.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xmen napisał:

Przepraszam że się wcinam ale znalazłem takie zdjęcia Sokoła .Zrobione na pokazach w Babich Dołach.Może się przydadzą?

CCUznNT.jpg

witam

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, carlito napisał:

Bardzo mi się podoba jak tą czerwień zgasiłeś. I fotele też ekstra, na nie to numerki farb poproszę. ?

Fotele baza vallejo Pastel blue 901, plamki Dark sea blue 898 i delikatny czarny wash.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Solo napisał:

No ale jak to się składa? Jak ze spasowaniem?

Różnie, część elementów pasuje idealnie (spodnia część kadłuba)przednie szkła, we wnętrzu trzeba podszlifować wpusty i pasuje dobrze, podobnie szkła w kabinie transportowej trtzeba dopasować. Najgorzej spasowana jest charakterystyczna osłona silników (ze względu na podział). Instrukcja też nie ułatwia, brakuje kilku kroków (po 9-10 brakuje pokazanego wklejania zagłówków), a także (między 20 a 21 brakuje wklejania 2 części I26 i I27 - wewnętrzna cześć wlotu środkowego do której wklejamy w kroku 21 imitację turbinki) - przydała by się errata do instrukcji. Podpórki pod siedzenia pasażerów są za wiotkie z blaszki (zmieniłem na pręciki plastikowe). Wymieniłem ośkę wirnika na metalowe rurki.

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ManiekB napisał:

Różnie, część elementów pasuje idealnie (spodnia część kadłuba)przednie szkła,

To dobrze , charakterystyczna i ważna dla modeli smigłowców - "szklarnia". 

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.