Skocz do zawartości

MI-8MTV-1 "BŁĘKITEK" 1/72 HOBBY BOSS


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Grzes napisał:

to już tylko historia...

No cóż :neutral:. Dzięki forum i Mitrandira pracy ten śmigłowiec będzie nadal cieszyć nasze oczy . 

Hello

Edytowane przez Hello
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, burzatg napisał:

Świetny! Jak prawdziwy.

Ostatnio obrodziło w śmiglaki. Co ciekawe, swój powrót do hobby zacząłem właśnie od śmigłowca. 

Dzięki ?

Faktycznie, ostatnio jakoś śmigłowce zdominowały część lotniczą :szampan1: ale ja akurat absolutnie nie ubolewam z tego powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, burzatg napisał:

Świetny! Jak prawdziwy.

Ostatnio obrodziło w śmiglaki. Co ciekawe, swój powrót do hobby zacząłem właśnie od śmigłowca. 

 

9 godzin temu, Mitrandir napisał:

Dzięki ?

Faktycznie, ostatnio jakoś śmigłowce zdominowały część lotniczą :szampan1: ale ja akurat absolutnie nie ubolewam z tego powodu...

Bardzo ładnie wygląda.Coś chyba jest na rzeczy z tymi śmiglakami bo sam sobie jednego kupiłem  choć to nie moja bajka i raczej na tym jednym się nie skończy.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitrandir napisał:

Trzymam za słowo :szampan1:

Na warsztat nie licz.Nie będę się ośmieszał .Z Tobą i z Tomkiem nie mam szans.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany Xmen.... Nie bądź kolejnym który to traktuje jako rywalizację :woot: Jest cała masa ludzi

którzy są dla mnie niedoścignionym wzorem... chociażby spójrz na prace Mikołaja.:szampan1:

W takiej sytuacji mam nie kleić modeli...?

Mnie podobają się wszystkie modele wiatrakow, bo są fajne, a nie czy ktoś je skleił  bardziej czy mniej idealnie.

Próbuje propagować wiatraki bo to temat niszowy i niedoceniany :szampan1: ... 

 

PS: Na dodatek brudzą się prawie jak czołgi i są bardziej przeszklone niż samoloty...

Już nie mówiąc o tym jak uroczo są czasami obwieszone szpejami wszelkiej maści :szampan:

Edytowane przez Mitrandir
nowa myśl :D
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jest.Trochę źle to zabrzmiało :oops: Nie traktuję tego jako rywalizacji.Jak ze spasowaniem w modelu HB.Chcę Mi 8 sobie zrobić a słyszałem że model Zvezdy to kaszana i pozostaje HB.Do warsztatu mojego śmiglaka daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB spoko jest, tylko chyba chcąc zrobić poprawnego Mi 8 (bez żadnych MTV czy innych przydomków) musisz wymienić całą osłonę silników na Pavlę. A  Zvezda jak najbardziej sklejalna jest i ma chyba prawidłowy obrys oszklenia pod dachem. A poza tym tona blachy jest do niej z Parta. No i można zrobić wersję z uzbrojeniem. UB-ki to najlepiej na brasinowe wymienić. Sumując, dokumentacja w łapę i dajesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

HB spoko jest, tylko chyba chcąc zrobić poprawnego Mi 8 (bez żadnych MTV czy innych przydomków) musisz wymienić całą osłonę silników na Pavlę. A  Zvezda jak najbardziej sklejalna jest i ma chyba prawidłowy obrys oszklenia pod dachem. A poza tym tona blachy jest do niej z Parta. No i można zrobić wersję z uzbrojeniem. UB-ki to najlepiej na brasinowe wymienić. Sumując, dokumentacja w łapę i dajesz.

Tomku jest dokładnie odwrotnie, to Zvezda powieliła błąd z Italeri; i KP. jedyną poprawną wersją oszklenia kabiny   prezentuje właśnie HB. ( i chyba Arc Model  czy jakoś tak...  ale to wzbogacony przepak HB) Co do silników jestem zadania, że robisz i tak konkretny egzemplarz... wiec na podstawie dokumentacji zdjęciowej  przerabiasz   tak by były zgodne ze sobą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

HB spoko jest, tylko chyba chcąc zrobić poprawnego Mi 8 (bez żadnych MTV czy innych przydomków) musisz wymienić całą osłonę silników na Pavlę

No, bo wersja MTV to, mówiąc nieco na skróty, Mi-17.
HB, mimo opisu na pudle, w zestawie serwuje wypraski bardziej do Mi-17 niż Mi-8.

@Xmen rób Misia, to znaczy Mila na miarę swoich możliwości!
1989118777_Mi.jpg.57e341627bbc9a84a08f1a7e5fc899f4.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzes napisał:

No, bo wersja MTV to, mówiąc nieco na skróty, Mi-17.
HB, mimo opisu na pudle, w zestawie serwuje wypraski bardziej do Mi-17 niż Mi-8.

@Xmen rób Misia, to znaczy Mila na miarę swoich możliwości!
1989118777_Mi.jpg.57e341627bbc9a84a08f1a7e5fc899f4.jpg

Dokladnie... dobrze mądrego posłuchać :szampan1:

... w obydwu kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie zrobię.Model ma być (teoretycznie) prosto z pudła. Bez zbytniego wnikania w szczegóły.Taki na półeczkę.

Sorry za zaśmiecania wątku.:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Xmen napisał:

I tak właśnie zrobię.Model ma być (teoretycznie) prosto z pudła. Bez zbytniego wnikania w szczegóły.Taki na półeczkę.

Sorry za zaśmiecania wątku.:oops:

Absolutnie nie zaśmiecasz :szampan1: 

Umnie wątek ma żyć, a nie być suchą teorią... Forum uważam, jest właśnie do dyskusji i wymiany poglądów, a nie tylko do pokazywania zdjęć i krytyki . 

ps: A jak już zrobisz to zanim wyląduje na półeczce, to daj nacieszyć oczy i pokaż kilka fotek :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitrandir napisał:

Umnie wątek ma żyć

No to skoro tak, ja pokażę moje wykopalisko z tematu.
5528 z czasów gdy Błękitek był szaraczkiem.
Zdjęcie z ok. 2007 roku. Model KP, pływaki z modeliny, całe oznakowanie robione z ręki.
Takie czasy były :mrgreen:
Mi-8MTV_1.jpg.9b223e44c766159bd3fecce31a7b0e5b.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie, skoro Zvezda "leży" to jakim właściwie modelem jest HB? Zwracam delikatną uwagę na wycięcia na golenie w zbiornikach paliwa. Czy nie są odrobinkę za wąskie? Kształt rur wydechowych w zależności czy to Mi 8 czy też Mi 17. Okienka w kadłubie - płaskie czy wypukłe? Napiszę  szczerze: jakiego bym wiatraka z HB nie lepił to zawsze jest coś skopane i uproszczone. Ale wyboru nie ma - trzeba zakasać rękawy i rzeźbić. 

Grzesiu, łezka mi się w oku zakręciła. Kapelusza mam jeszcze na stanie w pudle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitrandir napisał:

To Twój wiatraczek?  :szampan1:

Mój mój

14 minut temu, Mitrandir napisał:

Wtedy chyba nie było jeszcze hobby bossów

Wtedy jeszcze nie było nic, nawet dobrych zdjęć z bliska... :haha:

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abtb napisał:

No dobra panowie, skoro Zvezda "leży" to jakim właściwie modelem jest HB? Zwracam delikatną uwagę na wycięcia na golenie w zbiornikach paliwa. Czy nie są odrobinkę za wąskie? Kształt rur wydechowych w zależności czy to Mi 8 czy też Mi 17. Okienka w kadłubie - płaskie czy wypukłe? Napiszę  szczerze: jakiego bym wiatraka z HB nie lepił to zawsze jest coś skopane i uproszczone. Ale wyboru nie ma - trzeba zakasać rękawy i rzeźbić.

Tomku i tak robisz konkretny typ... gotowców nie ma ? zawsze możesz robić ze Zvezdy... ale wnęki za wąskie na golenie (rzecz do poprawienia w 5 min) mają się nijak do złego kształtu i proporcji calego dziobu w modelach KP, Zvezdy czy Italeri. Ja wybralem HB :szampan1:

10 godzin temu, abtb napisał:

Grzesiu, łezka mi się w oku zakręciła. Kapelusza mam jeszcze na stanie w pudle.

 Muszę przyznać, że czasem nie do końca rozumiem co masz na myśli ?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitrandir napisał:
11 godzin temu, abtb napisał:

Grzesiu, łezka mi się w oku zakręciła. Kapelusza mam jeszcze na stanie w pudle.

 Muszę przyznać, że czasem nie do końca rozumiem co masz na myśli ?

No, problem jest z tym, że jest dwóch Grześków w dyskusji.
Obstawiam, że łezkę wywołałem moim modelem z KP... 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.