Jump to content

T-55A/AM Revell 1:72

Recommended Posts

Tak więc rozpoczynam pracę nad 3 czołgiem. Kolejny rodem z ZSRR. 

Tym razem T-55A/AM z Revella.

Poniżej in-box. Jako, że pracuje tylko na komórce może być rozrzut na kilka posty. Ograniczenie rozmiaru pliku.

Zdjęcia są teraz wyraźnie lepszej jakości.

IMG_20191119_122147.jpg

IMG_20191119_122429.jpg

Pierwsze prace ruszyły. 

Psiknięte podkładem Tamiya. Dodałem od razu haki do lin holowniczych.

Ciekawostką jest odlanie połowy dodatkowych zbiorników razem z tylnią ścianką wanny kadłuba.

20191120_115621-COLLAGE.jpg

Obserwuję, mam takowego w zapasach modelarskich. W kwestii formalnej - Revell błędnie opisał wersję czołgu. To jest T-55 / T-55A. T-55AM na pierwszy rzut oka odróżnia się od wcześniejszych wersji charakterystycznymi "policzkami" na wieży. Warto poczytać i pooglądać http://www.nowastrategia.org.pl/opracowanie-czolgu-t-55am-merida/

Na samym początku potrzebna jest decyzja na jaki czołg się decydujesz - np. na którą wersję z "pudełkowych", bo elementów opcjonalnych jest sporo.

Dziś półtorej godziny zeszło mi na pracach przy wieży. Co ciekawe najmniejsze elementy montowało mi się łatwiej niż w T-80B.

Zdecydowałem się na jeden otwarty właz, co by nadać innego wyglądu.

Z kadłubem montaż na sucho.

Moim zdaniem akurat armata jest średniej jakości.

20191121_111135-COLLAGE.jpg

W zestawowej jest taki mały element łączący lufę z reflektorem. Metalowa nie ma właśnie takiego elementu.

To ten przed kołnierzem :

IMG_20191122_131150.jpg

Edited by czolgista86pl

Co do zdjęć: cytując Goethego: "Więcej światła!" - i skierowane z przodu, jeśli nie możesz dać źródeł z obu stron, a nie z boku i z tyłu - front elementów zupełnie nieczytelny. Ponadto - jeśli zdjęcie wyszło nieostre - powtórz je, po co je publikować?

Ale zmiana tła - zdecydowanie na plus.

28 minut temu, czolgista86pl napisał:

Tak ogólnie nastawiam się na budowę prosto z pudła.

Ale linie podziału i miejsca odcięcia od ramek mimo wszystko zamierzasz usunąć? 😉  (lufa, uchwyty na wieży)

Edited by kryspacz
5 minut temu, czolgista86pl napisał:

Tak zamierzam.

👍

Co do światła - ja sam używam totalnie prymitywnego stanowiska - dwie lampki biurkowe, żarówki po 8-9 zł , 1000lm, białe neutralne 4000K (choć większość poleca 5200-5400K) skierowane z przodu z obu stron, i białe tło z tyłu - zawinięty brystol stanowiący podłoże i plecy "planu zdjęciowego"- doświetla i rozprasza ci cień. Nawet fotografując komórką będziesz miał wtedy większe szanse na prawidłowe ustawienie ostrości na fotografowanym obiekcie. Cała inwestycja to 2 żarówki i  arkusz brystolu za 4 zł.

1 godzinę temu, kryspacz napisał:

👍

Co do światła - ja sam używam totalnie prymitywnego stanowiska - dwie lampki biurkowe, żarówki po 8-9 zł , 1000lm, białe neutralne 4000K (choć większość poleca 5200-5400K) skierowane z przodu z obu stron, i białe tło z tyłu - zawinięty brystol stanowiący podłoże i plecy "planu zdjęciowego"- doświetla i rozprasza ci cień. Nawet fotografując komórką będziesz miał wtedy większe szanse na prawidłowe ustawienie ostrości na fotografowanym obiekcie. Cała inwestycja to 2 żarówki i  arkusz brystolu za 4 zł.

Czy to jest ta rada co poniżej?

• Like 1