Skocz do zawartości

Avia C-10 (S-99), Kp, Revell, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Dziś wrzucam na "pożarcie" dwie kolejne Avie. Tym razem w malowaniu trochę mniej militarnym. Modele zostały zrobione z zestawów Kp (EV-11) i Revella (OK-BYD). Zestawy składliwe aczkolwiek Revell jest już dobrze "wyjeżdżony" - osłona kabiny zdecydowanie do poprawy. Mi wyszła jak wyszła, da się przeżyć. Malowane Pactrami (RLM 02, RLM 66, RLM 74, RLM 75) oraz Valedżo - (scarlet), wykończenie półmatem Gunze C, kichy rubber black od Tamki. Lufencje i pitoty toczone przez Mastera

Avia C-10-11 (jedenasty zbudowany (złożony) płatowiec w Czechosłowacji), "EV-11"

2laCndR.jpg

GXpps28.jpg

wB1bk72.jpg

dDkECnJ.jpg

NU6qnqD.jpg

VI2r4rH.jpg

PYiCiDL.jpg

FeFEO6K.jpg

iKDMZPv.jpg

wh5IHoV.jpg

Avia C-10-4, ( czwarty płatowiec zbudowany (złożony)  w Czechosłowacji), "OK-BYD"

GoDa1VC.jpg

AxWXrpr.jpg

wwb80DM.jpg

YmzGxcy.jpg

13QKa6S.jpg

V0088S4.jpg

rnw5smo.jpg

Jako ciekawostkę dodam, że z zestawu Kp nr KOV72052 "wydoiłem" kalki do końca i zlepiłem trzy Avie: EV-11, V-9 oraz OK-BYD

2laCndR.jpg

OUP28Xu.jpg

GoDa1VC.jpg

I tak się jakoś uzbierało:

nKHetcA.jpg

KZ4E0oZ.jpg

Jeszcze trzy (:mrgreen:) i będzie finito w temacie :yahoo:

Można :pif:

:kawa:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

"wydoiłem" kalki do końca i zlepiłem trzy Avie

Dobrze, że wrzuciłeś zdjęcie grupowe, bo pomyślałbym, że po zrobieniu jednej, przemalowywałeś model, nakładałeś kalki... i tak 3 razy... :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzes napisał:

pomyślałbym, że po zrobieniu jednej, przemalowywałeś model, nakładałeś kalki... i tak 3 razy... :mrgreen:

Tak też mi się zdarza :mrgreen:

przed

tfhhSWm.jpg

po

HoqiZs6.jpg

przed

SS60ddW.jpg

po

cPpnJfD.jpg

przed

JPRMCS7.jpg

po

lswQVcD.jpg

Zabawa świetna :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre te Avie. Podobają się ? świetna praca jak zawsze. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie chłopaki. Cieszę się tym bardziej, że lotnictwo Czechosłowacji po II WŚ to temat mocno niszowy i chyba niezbyt lubiany przez modelarzy.

W dniu 30.11.2019 o 17:40, Bengal napisał:

jeszcze jedna

Będą TRZY :mrgreen:

W dniu 30.11.2019 o 18:50, Xmen napisał:

Czekamy na resztę stada.

Do Babaryby postaram się ogarnąć całe stadko :pompki:

:szampan1:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców - kto używał tej odmiany czechosłowackich kokard?

W dniu 30.11.2019 o 17:17, abtb napisał:

AxWXrpr.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes napisał:

kto używał tej odmiany czechosłowackich kokard?

"Bezpecnostni letectvo"

Security Air Force (BL) to nazwa jednostki policji lotniczej, która istniała w latach 1945–1950 w Czechosłowacji. [1] Poprzednikiem departamentu były w latach 1935–1939 patrole powietrzne żandarmerii, a następcą stała się Eskadra Bezpieczeństwa. 

Flota lotnicza sił powietrznych składała się głównie z niemieckich samolotów przechwyconych podczas wojny, a także samolotów, które Czechosłowacja otrzymała w prezencie od zwycięskich mocarstw [11]. Były to głównie lekkie samoloty kurierskie, myśliwskie, transportowe i komunikacyjne [11] Pierwszymi samolotami, które otrzymały siły powietrzne, były dwie maszyny K-65A i S-99. W celu ochrony czechosłowackiej przestrzeni powietrznej służyły myśliwce S-99, S-97 i S-89. Do szkolenia pilotów wykorzystano głównie CS-99, CS-199 i CS-95. Inne używane samoloty to maszyny K-63, K-65A, K-68, K-74, K-75, C-2B, C-104 i C-106. Do transportu osób i materiałów wykorzystano samolot transportowy Air Force D-44, D-47 i jedną maszynę D-52. Od 1946 r. Pierwszy śmigłowiec VR-1 służył w lotnictwie 

tako rzecze wiki w języku czechosłowackim ( za tłumaczenie translatorem googla nie odpowiadam :szczerbol:)

cOuERr9.jpg

Trochę bardziej dziwi to:

GXpps28.jpg

czyli okrągły znak. Powinien być też trójkątny ale:

ahn0C35.jpg

Samolot latał pierwotnie z okrągłym a następnie przemalowano na trójkątny (po wprowadzeniu do stosowania na samolotach BL)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :piwo:
No właśnie ten EV-11 z okrągłym znakiem jest mylący, stąd moje pytanie.
Bo przecież współczesna policja w Czechach też ma kokardę trójkatną
0975856.thumb.jpg.61baa1d6604db799d90cb0abd9e1c43f.jpg

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzes napisał:

No właśnie ten EV-11 z okrągłym znakiem jest mylący, stąd moje pytanie.

Przecież Kolega wie, że w tej chwili "wrzucenie" czegokolwiek na forum bez stosownego "podkładu historyczno - fotgraficznego" to narażanie się na falę i pożarcie.:nauka2:

A "widelec" co niektórzy na forum mają nad wyraz ostry. :szczerbol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.