Skocz do zawartości

Schleswig-Holstein 1939 - 1/350 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, M.A.V. napisał:

idziesz jak burza :mrgreen:

Życie ucieka, a w szafie modeli przybywa, więc nie ma czasu na przestaje :szczerbol: A na poważnie, to dzisiaj obrobiłem 95% większych części. Teraz została mi sama drobnica, którą mam zamiar ogarnąć w ciągu kilku dni. Niestety to będzie na tyle w najbliższym czasie. By ruszyć dalej potrzebuje blach, a na nie poczekam do połowy stycznia. 

Laskonogi a Ty masz już wszystko kupione? 

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chudyhunter napisał:

Laskonogi a Ty masz już wszystko kupione?

Mam lufy, pokład i Eduarda - de facto nie zbiorem siem do budowy przed styczniem więc jak co to mogę odstąpić a jak ci przyjdą to mi oddasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jest już prawie marzec ? jak tam ruchy w temacie ... 

By the way, czy masz jakiś sensowna dokumentację ? Jak by co znalazłem plany mogę udostępnić. ? Ale szukam czegoś bardziej opisowo nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że topić już jest na temat - to nie będę otwierał swojego - a że będzie wyjdzie gorzej jak sądze tym bardziej pozwolę sobie czasem wrzucić pytanie na temat - mam nadzieje chudyhunter mnie nie ubije z 280 mm :) 

wrzucam temat następujący 

jakie uzbrojenie dodatkowe zostało zamontowane w maju 39, a które docelowo było na pokładzie 1.09 

mam następujące sprzeczne dane 

1 2 działka 20mm 6 karabinów 

2 4 działka 37 mm i 3 działka 20 mm 

nie mogę nigdzie znaleźć czegoś sensownego a niestety po niemiecku kompletnie nic nie spreham :) 

 

dodatkowe pytanie gdzie to to było zamontowane, ale to jeszcze przeglądam zdjęcia i możne co sie uda podpatrzyć 

 Na Schlesien - działka ('42) były min na wieżach głównych ale w tym przypadku na pewno nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko Laskonogi, pisz, ja też skorzystam na tym i szczerze powiem, że się jeszcze nie zastanawiałem nad uzbrojeniem. Sporo czasu zeszło mi na rozmyślaniu, jak ugryźć temat kadłuba. Trumpeter jak zwykle wykazał się dużą precyzją i szczegółowością dając ludziom kadłub gładki jak lustro (mata i róbta z nim co chceta :)) tak więc na początek postanowiłem wykonać pancerz, a następnie pasy poszycia. Teraz będzie zabawa z cieniowaniem, ponieważ chcę bardzo delikatnie zaznaczyć na kadłubie poszczególne blachy i płyty pancerza.

_20200308_082131_copy_1280x694.thumb.jpg.9706bb5a0539ab0e811c9a5a11a6500d.jpg

_20200308_082153_copy_1280x693.thumb.jpg.df655368d7bacece6dfdf2b60eee95b0.jpg

 

_20200308_082217_copy_1280x646.jpg

_20200308_082253_copy_1280x667.jpg

_20200308_082236_copy_1280x671.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał porządnej roboty z tym kadłubem. A w pierwszej kolejności szacun za zgłębienie tematu pancerza i poszycia Shlezwiga bo to było wbrew pozorom najtrudniejsze zadanie. :super: Jak to często bywa, zaczęło się od konceptu rysowanego na serwetce w pubie w grudniu haha. :drink::piwo:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Super_Hans napisał:

Kawał porządnej roboty z tym kadłubem. A w pierwszej kolejności szacun za zgłębienie tematu pancerza i poszycia Shlezwiga bo to było wbrew pozorom najtrudniejsze zadanie. :super: Jak to często bywa, zaczęło się od konceptu rysowanego na serwetce w pubie w grudniu haha. :drink::piwo:

 

Haha, jak widać w barze przy piwie często są podejmowane poważne tematy i zapadają poważne decyzje :D Hitler też zaczynał w barach z piwem...

Co do poszycia, to temat łatwy nie jest z uwagi na bardzo znikomą dokumentację, a w zasadzie jej brak. Kilka starych fotek na których praktycznie nic nie widać, więc ciężko mieć się na czym oprzeć. No ale po analizie innych podobnych jednostek w połączeniu z fotkami deutschlandów i oczywiście burzy mózgów, nasączonych w złocistym plynie, udało się coś ustalić :szampan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee Laskonogi, tylko mi tutaj plagiatu nie rób! :haha:Spoko, zrzynaj ile wlezie. Jak wyjdzie tak wyjdzie. Lepiej spróbować, nawet jeśli nie wyjdzie, niż nie spróbować i zastanawiać się jakby to było, gdyby się spróbowało. Każdy model to nauka i nie ma co odkładać i mówić sobie, że coś zrobię przy następnym. Laskonogi DO ROBOTY! :rozga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE Chudyhunter nie ma obawy, nie uda mi sie ?

Przyznaje że całkiem to poszycie zacnie wyszło, 

czy ty psikasz surfacerem ? nigdy sie tym nie bawiłem i zastanawiam sie jak to rozcieńczać co by dyszy nie zamalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wykonanie pancerza, to tutaj miałem swój debiut. Najpierw wszystko okleiłem taśmą i wziąłem podkład vallejo w sprayu. Z odległości około 5cm szybkimi ruchami prysnąłem 4 warstwy w odstępach 20 min. Jak wyschlo, to papier 1000 i szlifowalem to co zmalowałem, by była gładka powierzchnia. Następnie tak jak masz na fotce, dałem taśmę i fuknąłem z aero podkładem Tamki rozcieńczonym 10:1. Czy to podkład, czy malowanie kolorem, to staram się rozcieńczać właśnie tak. Niestety musiałem sporo czasu poświęcić na malowanie aerografem, ale chciałem by basy poszycia były cieńsze niż pancerz. Jednak następnym razem będę musiał prysnąć je z puszki, bo moim zdaniem wyszły trochę za delikatne do tej skali. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Super_Hans napisał:

Następnym razem myślę że pasy możesz spokojnie dmuchać gęstszym na większych cisnieniach na początku a dopiero na końcu mgielką ze 2 razy na glanc. 

Następnym razem to zdecydowanie muszę pryskać gęstszym, zwłaszcza przy tej skali. Chociaż najlepszym rozwiązaniem przy 350 będzie psikanie podkładem z puchy. Podkład z aerografu i to mocno rozcieńczony, bardzo dobrze sprawdza się przy 700kach, ale przy 350 pasy wychodzą za bardzo delikatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 350 spokojnie pasy mozna zapodawac z puszki i to zwykłym samochodowym za grosze, a nie jakimś wydumanym surfacerem czy innym brandowanym produktem :haha: Tam u was w Polszy Motip bedzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

W 350 spokojnie pasy mozna zapodawac z puszki i to zwykłym samochodowym za grosze, a nie jakimś wydumanym surfacerem czy innym brandowanym produktem :haha: Tam u was w Polszy Motip bedzie w sam raz.

Zgadza się i jest to nauczka na przyszłość. Następnym razem będą z puchy. A tym czasem przymiarka nowych drabinek :) (Sory za fotki, ale frania już trochę lat ma i bęben jej szwankuje :szczerbol:)

013.JPG

014.JPG

015.JPG

016.JPG

017.JPG

018.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.