Skocz do zawartości

Schleswig-Holstein 1939 - 1/350 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

oj Panowie :) no, dajcie sie pobawić :). 

a na poważnie to dostałem od mojej kochanej prezent Trumpeter Zara 1/350 i spadłem z krzesła (sami rozumiecie ...) i to z pokładem drewnianym, lufami i elektroniczna wersją Profilów Morskich. Sami rozumiecie że nie mogę tego odłożyć na polkę :) abstra:bip:ąc iż chodzę koło tego tematu od lat :)

widze ze mi tu papiery powyciągali na forum ... permanentna inwigilacja ! 

Ja tematu naszego niemieckiego oprawcy nie odkladam, będzie on szedł swoim tropem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szydercza Gała napisał:

już rozgrzewa obcęgi w palenisku

rozumie że rozgrzany znacznik to naznaczenie wiec z pokorą nadstawie ramie ... porucznik Rosel :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Markuz - musisz poczekać......

z tego co spojrzałem to harmongram jest taki że chudy najpierw zatapia japońca, potem robi za kamienicznika przy Grafie, następnie finiszuje z kociakiem z Die Hard....   Obawiam się że szlezwig powróci w 2024 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

Markuz - musisz poczekać......

z tego co spojrzałem to harmongram jest taki że chudy najpierw zatapia japońca, potem robi za kamienicznika przy Grafie, następnie finiszuje z kociakiem z Die Hard....   Obawiam się że szlezwig powróci w 2024 :mrgreen:

Hahaha :haha: No niestety Markuz, ale MAV ma rację. Trochę się rozpędziłem z tymi warsztatami i teraz muszę pokończyć to co zacząłem. Mutsuk jest na finiszu, więc jeszcze z maksymalnie dwa tygodnie roboty. Szczecin trochę więcej czasu zajmie, ale nie wiem, czy nie zostawić Cougara i nie zabrać się za schleswiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym Cugarem nie ma w sumie dużo roboty. Z wnętrzem nie będę szalał, bo szkoda mi na to czasu. Ważne by z zewnątrz wyglądał jak filmowy, a i tak chce go zrobić na podstawce w "ruchu" więc środek będzie niewidoczny. W sumie to z największych przeróbek została mi całą wieżyczka do wykonania. Składanie i malowanie, to max 3 tygodnie, no ale pojawia się ale. Chcę do niego dokupić koła, a niestety one szybko nie dojdą. Tak więc panie Markuz, chyba wcześniej ruszę ze Schleswigiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Cześć, czy temat jeszcze żyje? Otóż przygotowuję się do pracy nad tym modelem i szukam we wszystkich możliwych źródłach informacji o malowaniu okrętu. Głównie chodzi mi o pokład nadbudówki. Widziałem wersje modeli z szarym, brązowym i oliwkowym pokładem. Chciałbym odtworzyć okręt z września 1939r. Macie jakieś informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na razie temat jest w zawieszeniu. Jak uda mi się pokończyć, to co mam rozgrzebane, to mam zamiar przysiąść do schleswiga. Mam nadzieję, ze uda się jeszcze w tym roku :D Co do samego malowania pokładow,  tam gdzie nie było drewna, to szczerze jeszcze tego nie analizowałem. 

 

W muzeum Westerplatte jest schlezwig w skali chyba 1/100.

 

https://klubpodroznikow.com/relacje/polska/muzea/2216-westerplatte

 

Miałem okazję wymienic kilka wiadomości z wykonawcą modelu i twierdził, że budował go na podstawie planów, które odkupil od niemców. Nie wiem na ile te plany były rzetelne, co to były za plany i na ile je odtworzył przy wykonaniu modelu. Mnie bardziej interesowała kwestią kadłuba i to jak był wykonany. Niestety Pan stwierdził, że jest to niemożliwe, by odtworzyć poszycie na kadłubie... więc po tym stwierdzeniu zakończyłem rozmowę i stwierdziłem, że nie ma co interesować się planami :szczerbol:

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, taltos1 napisał:

Trza było go zaprosić na forum i pokazać, że się myli :D

 

A jednak potrafisz posiedzieć coś sensownego :D Dziękuję, że doceniasz wkład i ogrom pracy jaki staramy się wkładać w nasze modele, by jak najlepiej je odtworzyć :D

 

Co do samego poszycia, to niestety dokumentacja jest słaba, a i na zdjęciach niewiele widać. Niewiele, ale jednak coś widać i na podstawie innych jednostek tego typu można coś odtworzyć. Tutaj np znakomicie widać, jak był podzielony pancerz

2898060.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chudyhunter napisał:

Dziękuję, że doceniasz wkład i ogrom pracy jaki staramy się wkładać w nasze modele, by jak najlepiej je odtworzyć 

Trudno nie doceniać patrząc na efekty waszej pracy, mi tylko nie podobają się zbyt komiksowe malowania,

poza tym jest super, patrzę i podziwiam :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, taltos1 napisał:

Trudno nie doceniać patrząc na efekty waszej pracy, mi tylko nie podobają się zbyt komiksowe malowania,

poza tym jest super, patrzę i podziwiam :super:

 

Podobno o gustach się nie rozmawia :) Z resztą temat chyba dogłębnie żeśmy przedyskutowali i nie ma co do niego wracać :D Dziękuję za miłe słowa :super: 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
7 minut temu, cloner16 napisał:

Cos stało się z galerią tego modelu. Chciałem obejrzeć zdjęcia a tu pustka. 

 

Spora część zdjęć przepadła ponieważ były na moim serwerze, którego już nie ma. W zasadzie dużo nie straciłeś, bo model jest w początkowej fazie budowy. Pewnie za jakiś czas do niego wrócę, ale nie prędko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chudyhunter napisał:

 

Spora część zdjęć przepadła ponieważ były na moim serwerze, którego już nie ma. W zasadzie dużo nie straciłeś, bo model jest w początkowej fazie budowy. Pewnie za jakiś czas do niego wrócę, ale nie prędko 

Dzięki za info. Chciałem sobie obejrzeć, bo myślałem że model jest już na ukończeniu. Szukałem jakiejś dokumentacji ale raczej wygląda to słabo więc postanowiłem wzorować się na kimś innym i podpatrzyć jakieś ciekawostki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.