Skocz do zawartości

Schleswig-Holstein 1939 - 1/350 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Postanowiłem na chwilę wyrwać się że swojego mikro świata i zrobić coś w większej skali. Co prawda schleswig jest odrobinę mniejszy od Grafa w 700, ale reszta części będzie znacznie większa. Wersja na rok 39, dodatkowo muszę dokupić blaszki Eduarda, drewniany pokład i germańców od Northstara. No to lecimy z tym koksem :D_20191207_100025-1200x790.thumb.JPG.88327988af2ae49872449489ad2738bc.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szydercza Gała napisał:

:haha:Aż tak cię ręce swędzą? Żeby nie to że to wersja post Apo tego statka, to byłaby pełnia szczęścia :szczerbol:

 

A no trochę swędzą :mrgreen: Gała, przecież to sama historia i gdyby nie to, to bym nawet na niego nie spojrzał :)

Laskonogi Ty chopie bierz się do roboty, nie ma co czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chudyhunter napisał:

Laskonogi Ty chopie bierz się do roboty, nie ma co czekać :)

Ależ ja dziergam dziergam, tylko chwilowo pozakonkursowy type 45 na warsztacie w ramach prezentu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bartosz.B napisał:

No to teraz odwaliłes do pieca, nasz naczelny siedemsetkaSZ za takiego kolosa się zabrał. 

Powiem Ci że jest dziko, coś jakby człowiek pierwszy raz wyszedł ze wsi i wszedł do wielkiego miasta:haha:Jakieś to wszystko strasznie wielkie, takie aż karykaturalne ? Mam tylko nadzieję, że po tych 700kach mi nie odwali i nie będę dopieszczał jednej Łodzi przez pół roku, bo tak to nigdy go nie skończę :haha: Wyjdzie wszystko w praniu. Na razie chęci są, wszystko wygląda fajnie i chce się dłubać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, unicaunica napisał:

Laskonogi to jest typ45 z tych szaściu wspaniałych? Gdzie on jest tu ja sie pytam

Dragonoski prosto z pudła jak przybierze jakaś forme, i nie będzie lichy to pokaze, mam mało czasu bo na 24 musi być ready ... 

 

4 godziny temu, chudyhunter napisał:

Mam tylko nadzieję, że po tych 700kach mi nie odwali i nie będę dopieszczał jednej Łodzi przez pół roku,

No ja po jednym mam szok poznawczy a co dopiero ty ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 20:20, laskonogi napisał:

No ja po jednym mam szok poznawczy a co dopiero ty ... 

Dawno nie robiłem nic w tak dużej skali, więc jest dziwnie, ale fajnie. Plan jest taki by złożyć wszystko co się da, a jak już wszystko będzie gotowe i nadziane na wykałaczki, to dopiero zabiorę się za malowanie. Zobaczymy jak wyjdzie. Dzisiaj trochę posiedziałem i wygląda to tak.

001.JPG

002.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, laskonogi napisał:

bardzo zgrabna bryła :) podpatruje 

 

Brzydka, tak brzydka, że aż ładna :)

9 minut temu, Markuz napisał:

Planowałem kupić tego okrENta ale nie mogłem go nigdzie namierzyć.

Mi się udało kupić w mojehobby.pl, mieli chyba jedną sztukę. W exito dostaniesz, a jak nie mają, to ściągną. Jak już to nie za działa, to chińczyki na ebay'u maja za jakieś 260 zł. 

15 minut temu, Markuz napisał:

Zasiadam i paczam, co tu się będzie wyprawiać

Haha, sam jestem ciekaw:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Messer napisał:

Kurde, najpierw Graf, teraz tak krypa co wojnę zaczęła... Ehhh, masz upodobania, nie ma co:haha: 
A tak całkiem serio, to ciekawa  bryła, czuć klimat minionej epoki  :)

Hehe co zrobić :) Był Francuz, 3 Brytole, Japoniec i Polak, teraz przyszła pora na germańców :)

Moja kobita stwierdziła, że wygląda jak kuter rybacki :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, widziałem, w zeszłym tygodniu już rozkminiałem

https://www.hobbysta.pl/dkm-schleswig-holstein-1350-trumpeter-p-75926.html

Tutaj na fotkach wygląda fajnie, ale w zasadzie jest to tylko uzupełnienie tego co jest w zestawie z modelem. Nie wiem jak te relingi, jak blachy Eduarda dojdą, to się zastanowię których użyć. Z pewnością nie wykorzystam tych ze szmatami. Lepszym rozwiązaniem jest dać teflonową taśmę na zestawowe relingi. No ale poczekam, zobaczymy. Wielkie dzięki laskonogi za czujność i zaangażowanie w temacie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dziś przez przypadek zostałem oświecony w sklepie i oczywiście zakupiłem, i teraz jak tak patrzę sobie to faktycznie wiele to tego więcej nie ma... No ale blacha dedykowana to blacha dedykowana jest fetysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się rozwinął. Widzę dziwne trendy - Gała zmniejsza zwiększa skalę a ty zmniejszasz. Taki większy model to ciekawe doświadczenie. Mi się wydaje że robi się je szybciej bo mnie dziergania przy małych detalach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 23:16, Lipa napisał:

Jest tak brzydki, że chyba sobie kiedyś też takiego ulepie.

Obowiązkowo musisz sobie zrobić pokraka :)

W oczekiwaniu na pokład firmy Shipyard i blaszki Eduarda, zabrałem się za obróbkę większych części. Jak widać brzydal staje się coraz brzydszy :)

005.JPG

006.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.