Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, co będzie dokładnie w środku. Na bank kalki (mi się podoba Furia, Jastrząb i Nemesis, czyli to co po lewej), maski, żywiczne wyrzutnie rakiet niekierowanych, blaszki PE (środek i zewnątrz) no i pilotów, ale jak te blaszki będą wyglądały to nie wiadomo, bo nie podane żadne detale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy też swoich nie nazywają Wrak, Latająca Trumna czy Wciąż lata ale już nie długo... więc dajmy temu spokój.

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HK1885 napisał:

W sumie to nowość...

Eduard the Riveter  :lol: Czyli dolepiane z kalki nity...

 

Screenshot_2.thumb.jpg.77354b38d3a5b5c69f2c9d04f4236e32.jpg

Czyli mam "zedrzeć" oryginalne, całkiem ładne nity, tylko po to, żeby (po wyłożeniu niemałej kasy) nałożyć kalkomanię z nitami, które możliwe, że wyglądają nieznacznie lepiej, a znacznie utrudnią mi pracę z modelem? "Genialne" 🙈 Chociaż liczynity mogą uznać, że Eduard ma rację w swoim podejściu, bo powinno być 128466 nitów na modelu, a nie jak to Zvezda zrobiła 112580 (strzelam, nie liczyłem) i trzeba to koniecznie poprawić  😉

Edytowane przez Wojtu204
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wojtu204 napisał:

Czyli mam "zedrzeć" oryginalne, całkiem ładne nity, tylko po to, żeby (po wyłożeniu niemałej kasy) nałożyć kalkomanię z nitami, które możliwe, że wyglądają nieznacznie lepiej, a znacznie utrudnią mi pracę z modelem?

 

Nie wiem, nie wnikam. :cool:

 

Ale sam pomysł - jeśli to są nowe kalki ze ściąganym filmem - wydaje się być niegłupi.
A nity można nałożyć na sam koniec, kiedy wszystkie powierzchnie są już wyprowadzone...

Pytanie jak to będzie wyglądać i jak to zadziała w praktyce.
Dla mnie to bardziej ciekawostka, ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rudolf24 napisał:

Będzie dostępne u nas ? 

Dopiero po wojnie, a i to raczej nie od razu. 😉 

Przyznaję iż ta "edycja patriotyczna" mnie rozbawiła. Ale marketing rządzi się swymi prawami, a przecież jest on dostosowywany do potrzeb rynku...

Ja tam czekam z niecierpliwością na wznowienie D.520 z Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wojtu204 napisał:

Czyli mam "zedrzeć" oryginalne, całkiem ładne nity, tylko po to, żeby (po wyłożeniu niemałej kasy) nałożyć kalkomanię z nitami, które możliwe, że wyglądają nieznacznie lepiej, a znacznie utrudnią mi pracę z modelem? "Genialne" 🙈 Chociaż liczynity mogą uznać, że Eduard ma rację w swoim podejściu, bo powinno być 128466 nitów na modelu, a nie jak to Zvezda zrobiła 112580 (strzelam, nie liczyłem) i trzeba to koniecznie poprawić  😉

 

Przy Su-25 te nity nie mają większego sensu ale przy takim Mi-24 to już musowo trzeba użyć. Szkoda tylko, że Edek wycenił ten zestaw jak złoto... Jak to napisał kiedyś @caughtinthemiddle przy jakimś dodatku do HINDa Zvezdy  To jest najdroższy model za 150zł w historii... 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cyk kolejny do rodzinki:

Christmas time!!! 🎄🎄🎅🎅🎄🎄

And we are happy to announce one of the most wanted new releases in 1/48 Scale. The Kineticmodel first release for 2023:

48105 - F-16D USAF Blk 30/40/50 (Completely New Tooled). GOLD SERIES

The Model Kit features:

* High detailed panel lines.
* Accurate shape based on the original Blueprints from Lockheed Martin.
* Decals by Fightertown and printed by Cartograf.
* Variety of external store options with weapons, tanks and POD's.
* High Quality on fit.
* Beautiful BoxArt by Antonis Karydis.

This release brings a new option on a ancient desire of the modellers for a new Twin Seater Variant of the F-16 Viper.

 

FB_IMG_1671713322239.thumb.jpg.74f6cf810715f3b12858bcf271762d20.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mirage3 napisał:

Czekam jeszcze na GWH firma, która ma możliwości zrównać z ziemią każdego 🙃

Nie tylko jakością ale również ceną 🤪

Lubię Academy wlasnie za ten (jak dla mnie) idealnie wyważony środek między jakością i ceną :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Psar77 napisał:

Lubię Academy wlasnie za ten (jak dla mnie) idealnie wyważony środek między jakością i ceną :)

Nowe Academy też przypadło mi do gustu. Co prawda ma swoje uproszczenia (np. łączenie klap podwozia na wpust-wypust w 72) ale po ponownym odkurzaniu swoich modeli zaczynam doceniać tą cechę 😉. A10 jest w 48 to i może w 72 się pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Psar77 napisał:

Nie tylko jakością ale również ceną 🤪

Lubię Academy wlasnie za ten (jak dla mnie) idealnie wyważony środek między jakością i ceną :)

 

Zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie cenowo ale obstawiam ok. 260-280zł za ten model u nas. W przypadku 1/48 zgoda ale np.:

 

Godzinę temu, burzatg napisał:

... Co prawda ma swoje uproszczenia (np. łączenie klap podwozia na wpust-wypust w 72)...

 

IMHO Academy zaorało swoje modele robiąc durne uproszczenia i umożliwiając montaż bez klejenia. Jest to tym bardziej wqrwiające bo Academy ma zadatki na firmę mogącą zdominować rynek gdyż, ponieważ - patrz pierwszy cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mirage3 napisał:

IMHO Academy zaorało swoje modele robiąc durne uproszczenia i umożliwiając montaż bez klejenia. Jest to tym bardziej wqrwiające bo Academy ma zadatki na firmę mogącą zdominować rynek gdyż, ponieważ - patrz pierwszy cytat.

 

Ale czy aby się z tego nie wycofali po F-4J i F/A-18F ? Ostatni F-14 z Pukin' Dogs już bez takich farmazonów robiony a i zacny bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Psar77 napisał:

 

Ale czy aby się z tego nie wycofali po F-4J i F/A-18F ? Ostatni F-14 z Pukin' Dogs już bez takich farmazonów robiony a i zacny bardzo :)

I F-15 też taki easy one był... Prawdopodobnie krytyki było dużo i dlatego Tomcata zrobili po bożemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirage3co Ty się tak denerwujesz dzisiaj? Przecież i tak powszechnie wiadomo, że co by nie wyszło to i tak będzie złe, bo nie ta wersja, bo nie to, nie to tamto, no i oczywiście nie ten model, który byśmy chcieli :haha:

Edytowane przez rudy0007
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rudy0007 napisał:

@mirage3co Ty się tak denerwujesz dzisiaj? Przecież i tak powszechnie wiadomo, że co by nie wyszło to i tak będzie złe, bo nie ta wersja, bo nie to, nie to tamto, no i oczywiście nie ten model, który byśmy chcieli :haha:

A nawet jak wyjdzie dokładnie to co byśmy chcieli to będzie za drogie 😋

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.