Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mirage3 napisał:

Tylko czy przebiją Edka

 

Może być porównywalny jeśli to nowe Academy, nie sądzę, żeby przebijał Edwarda.
Zawsze to ekstra wybór. Ciekawe czy wpadną na pomysł wydania J 26 (wtedy most welcome)? 

 

:cool:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HK1885 napisał:

 

Może być porównywalny jeśli to nowe Academy, nie sądzę, żeby przebijał Edwarda.
Zawsze to ekstra wybór. Ciekawe czy wpadną na pomysł wydania J 26 (wtedy most welcome)? 

 

:cool:
 

Widzę sałatka szwedzka ostro weszła do menu :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

na przyklad te 1:72

tam_1.jpg

 

No i po co TAMIYA robi coś takiego ? Psuje sobie renomę takimi modelami. Są to bowiem modele starszej generacji z wypukłymi liniami podziałowym (F-14A Tomcat, A-4E/F Skyhawk, F-4E/F/G Phantom II), które nijak nie pasują do tego co ta firma oferuje w skali 1/48. Kupujesz taki model ciesząc się z tego, że kupiłeś model firmy TAMIYA, otwierasz i… zamiast efektu woow jest efekt ech… co to ma być ?! 

Mam jednak nadzieję, że TAMIYA jednak opracuje swojego F-35B na tak samym poziomie jak F-35A a nie będzie sięgać po model Italeri oferując go w zawyżonej zdecydowanie cenie.

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lord_karton napisał:

Do dzisiaj nie wiedziałem, że istniał, a tu proszę nowy model z nowej firmy:

box_art_preview-1024x768.jpg

 

https://www.alps-hobby.com/first-project-unveiled-pilatus-p2-in-1-48/

No no, będzie coś w końcu bardzo oryginalnego 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam :D

Ogólne wrażenia - ładny, choć jeszcze nie Tamka 😉 
Da się zrobić A (MLU) i C - obydwie podstawy statecznika, dwa komplety goleni, 3 rodzaje felg... co do przeróbki na Jastrzębia -na pierwszy rzut oka: jest wydłużona podstawa statecznika, zasobnik ze spadochronem i owiewki czujników (czy co tam w tych "dzyndzlach" siedzi), więc niewykluczone, że da się przerobić na naszego :)

474B26DD-72AA-4172-B83D-A6939A1B3C6D.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _OldMan_ napisał:

Czy z tego modelu da się zrobić polskiego "jastrząbia" bez przeróbek ?

 

kinetic-48100.jpg

W A i C jest ten sam plastik, tylko dobiera się odpowiednie części pod wersję, więc niewykluczone, że się da - patrz info wyżej. Trzeba będzie porównać ze starą wersją modelu dedykowanego dla nas, nie mówiąc już o rzeczywistym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtu204 napisał:

Ciekaw jestem, ile chirurgii trzeba uskutecznić, żeby zrobić wersję przed MLU. Na pewno kokpit do wymiany🤔 Więc pojawia się dylemat - rezać, czy czekać 😉

Jak rur już dla siebie robię, tak wczesnego F-16A z małymi statecznikami to bym sobie wyrzeźbił 🤔 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, HK1885 napisał:

@mirage3A jak Twoje wrażenia z przeglądu MLU NATO Vipera - gold jest rzeczywiście GOLD? Portugalskie kalki są?

 

Ogólnie wypraski na żywo prezentują się bardzo ładnie, równe delikatne linie podziału. Detal może nie jest zły ale jest duże pole do popisu dla aftermarketu. W stosunku do pierwszego Falcona Kinetica to różnica kolosalna nowy go gniecie po całości.

Generalnie mam wrażenie, że coś się pośpieszyli z wydaniem tego modelu, oczekiwania były większe...

 

Kalki Portugalskie są.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hellvis napisał:

Pod warunkiem, ze w zestawie daja podstawe statecznika ze spadochronem. Mam wersje MLU.  Ładna, chociaż tamka jednak IMHO lepsza. Ale siedze spokojnie i czekam, obstawiam wydanie polskiego pudełka i to szybko. Jakoś tak czuję przez skórę, ze dwumiejscowe polskie będą jeszcze w tym roku 😉 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.