Skocz do zawartości

FW190 D-9 "JV44" 1:144 PLATZ + Brengun + scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ja też wreszcie skończyłem swojego Focke-Wulfa. Dawno temu dostałem od kolegi model Platz. Pojawienie się Waszych modeli na forum zmobilizowało mnie żebym wreszcie coś z nim zrobił :cool:

In-Box: Jak widać zostało mi jeszcze kilka opcji malowania. Wybrałem Czrwoną 1. 

PY74rci.jpg
47iLlcr.jpg

Do kokpitu dodałem boczne konsole i tablicę przyrządów oraz foto-trawione pasy Brengun.

u91uKCt.jpg

Potem poszło z górki:

2eaqIMd.jpg
brQo2tL.jpg

Przynajmniej do czasu aż ułamałem rurkę pitota :D

Potem przyszedł czas na malowanie, z któym pewnie nie poradziłbym sobie gdyby nie porady kolegi Jonathana. Jeszcze raz wielkie dzięki!

wC1BrMG.jpg
DbuDYrT.jpg

Początkowo spód pomalowałem na czerwono z zamiarem nałożenia kalkomanii z białymi paskami. Niestety okazało się że kalki Platz w ogóle nie reagują na Micro Sol... Dlatego zmyłem czerwoną farbę i pomalowałem spód na biało. Potem zamaskowałem pasy taśmą Aizu i psiknąłem czerwoną farbą.

BcExn4r.jpg

Dało to taki efekt:

zPnthQQ.jpg

W międzyczasie zainspirowany tym rysunkiem wykonałem podstawkę

mC0jW1K.jpg
7AWAlRw.jpg 

Gotowy model wygląda tak:

hZyO5jY.jpg
Qvk8d5p.jpg
D5hnk0x.jpg
YWL8Hhd.jpg
oSiSlY8.jpg
0bF8Gxv.jpg
1ASwDjO.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Faktycznie zapomniałem o fotce z groszówką :D

Cały czas próbóję poprawić swoje malowanie. Dlatego zmyłem z modelu całe pierwsze podejście. Psiknąłem wtedy model własnymi mieszaninami z farb Tamiya które akurat miałem. Ale to była porażka, więc drugie podejście było już z dedykowanymi kolorami z palety Gunze. Niestety znowu zmywałem spód żeby pomalować białe pasy. Potem miałem problem ze srebrzeniem kalek. 

Najpierw użyłem lakieru satynowego Bilmodel ale kalki Platz na nim się srebrzą więc zdjąłem co się dało i psiknąłem glossem Vallejo i po nałożeniu kalek z powrotem - matem Vallejo. W sumie tymi lakierami najlepiej mi się maluje pod i na kalki. 

Jestem pewien, że gdybym nie zmywał farb z modelu tyle razy to na pewno efekt byłby lepszy. No i taki będzie w kolejnym moim samolocie w 144. Właśnie dlatego ograniczam wkład własny do minimum żeby ćwiczyć malowanie :cool:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Bardzo fajna praca. Pewnie dostanę nagrodę złotej łopaty za ożywianie tego tematu, ale muszę zapytać. Jak została wykonana podstawka? Z czego drzewka i podłoże, wszystko super się komponuje co nie jest takie proste w 1/144.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 19.12.2020 o 13:55, Havoc napisał:

Bardzo fajna praca. Pewnie dostanę nagrodę złotej łopaty za ożywianie tego tematu, ale muszę zapytać. Jak została wykonana podstawka? Z czego drzewka i podłoże, wszystko super się komponuje co nie jest takie proste w 1/144.

 

Hej Havoc,

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale od bardzo dawna tu nie zaglądałem. Po prostu nie było czasu... Drzewka zrobiłem z gałązek jakiegoś krzaka, który rośnie pod blokiem. Mam tego całą wiecheć która suszy się w piwnicy. Na to posypka klejona lakierem do włosów. Ziemia to suszone fusy od kawy i różne rodzaje trawy elektrostatycznej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.