Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2020 1:32


MIRO

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Usul napisał:

Jak coś mam ten model w limitce, czy chcesz coś sprawdzić, bo na taką "pełną" recenzję to raczej brak mi wiedzy.

Dzięki. Chodziło mi właśnie o taką bardziej "ekspercką" recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, _OldMan_ napisał:

@HKK To tutaj jest budowa modelu "nietestowego" przez "obiektywnego" modelarza.

https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=89124

Znam oczywiście i śledzę Jednak chodzi mi o coś nieco innego. O "rzetelną" recenzję zestawu. Jakość odlewu, tworzywa, kalek itp. Merytoryka. Plusy i minusy. Kiedyś, jak wychodził nowy model to zaraz było kilka inboxów. Lepszych, gorszych ale były. Dziś wygląda na to, że dopóki KFS nie zrobi, to nic nie ma :)

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HKK napisał:

Znam oczywiście i śledzę Jednak chodzi mi o coś nieco innego. O "rzetelną" recenzję zestawu. Jakość odlewu, tworzywa, kalek itp. Merytoryka. Plusy i minusy. Kiedyś, jak wychodził nowy model to zaraz było kilka inboxów. Lepszych, gorszych ale były. Dziś wygląda na to, że dopóki KFS nie zrobi, to nic nie ma :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Flachenty napisał:

A po czym wnosisz ?

Nie to żebym się tym stwierdzeniem jakoś bardzo przejmował ale z czystej ciekawości pytam ?

Napisałem "może być". Robisz testowy, pokazowy model. Zostałeś w pewnym sensie wybrany i nobilitowany przez producenta. W tej sytuacji człowiek raczej ma tendencje do podkreślenia zalet i przemilczania wad testowanego produktu. Szczególnie jeśli zalety przeważają nad wadami. Ja bym tak miał. To normalne.

Poza tym jak mówiłem, to były testowe wypraski (tak myślę). Więc nawet jak widzę jakieś mankamenty, to mogę je uznać za wady prototypu i o nich nie wspominać w opisie. To też normalne.

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Nie napisał o wadach bo ich nie znalazł, czy mu pisać nie wypadało? Nie mogę tego wiedzieć.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Flachenty KFS napisał:

Cytat

Kierownictwo firmy IBG uznało moje recenzje Puławszczaków w skali 1/72 za szkodliwe i w konsekwencji zawiesiło przekazywanie egzemplarzy recenzenckich produktów własnych oraz dystrybuowanych producentów, którzy przekazują im sample. A to w praktyce oznacza, że owe produkty przestały pojawiać się na portalu.

 W świetle tego, moje obawy o pełny obiektywizm rezencji osób współpracujących z IBG jakby się potwierdziły.

I nadal nie mogę znaleźć w SIeci wyczerpującej recenzji zestawu. Powierzchownych inboxów na YT nie biorę pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 09:25, HKK napisał:

@Flachenty KFS napisał:

 W świetle tego, moje obawy o pełny obiektywizm rezencji osób współpracujących z IBG jakby się potwierdziły.

I nadal nie mogę znaleźć w SIeci wyczerpującej recenzji zestawu. Powierzchownych inboxów na YT nie biorę pod uwagę.

 

Wiem co napisał Kamil i co pisze jego ekipa.

Układów Kamila z IBG nie komentuję. To ich brocha.

Dodam tylko swoje prywatne zdanie w tej kwestii. Jest to tylko jego wersja , a czy jedynie słuszna ? Zostawiam bez odpowiedzi. 

Ja model skleiłem i pokazałem co dorabiałem a co przerabiałem, jeśli to nie wystarcza to strasznie mi z tego powodu wszystko jedno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 21:20, Solo napisał:

To jest Phoenix, ale niekoniecznie musi być do tego F-14. Może to zestaw uzbrojenia tylko.
Tak czy inaczej pewnie poczekamy parę lat. :)

Phoenixa w 1:32 w wersji A i C robi Eduard.
Wersja A już jest, C ma być podobno w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Grzech go nie dodać do tematu. Stałem się posiadaczem i model wywołał uśmiech na twarzy. Wielki uśmiech z malutkim zgrzytem.

Uśmiech wielki bo to praktycznie WNW (jedynie ramka silnika jest opracowana przez Meng'a z tego co wiem), więc poziom jest taki jak standard WNW. Cudo !ARTBOX.jpg.4c92ff0d598a4a60b78e840d7e0bc8bc.jpg

A zgrzyt... Ramka B standardowo, prawie u każdego nabywcy - ale tylko prawie - miejsce pęknięcia wypraski, zaznaczone na zdjęciu.

Nie jest trudno to nareperować, ale tak być nie powinno. Ja też się załapałem. Trochę przykro.

Element jest tak w tym miejscu cieniutki/zwężony, że najwyraźniej nie przetrzymuje wstrząsów podczas transportu.

1922264427_RamkaB.thumb.png.53c9c2215d3951e8f10d5905a7b1f95f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 29.06.2020 o 10:54, Agnieszka napisał:

Co prawda mamy już 2021 ale co by niepotrzebnie nie mnożyć bytów, napiszę że cena jest już znana:

https://lukgraph.pl/pl/p/Przedsprzedaz-Preorder-RWD-14b-Czapla-132-/150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.