Skocz do zawartości

Zlin-526F KP 1:72


sebastain

Rekomendowane odpowiedzi

"Przypadkiem" trafiłem na ten model. Więc mogę rozpocząć kolekcję samolotów z Aeroklubu Kujawskiego.  Co prawda nie czuję się na siłach podjąć tematu Wilgi z A-modelu, czy Jak-12 ale Zlinka powinienem ogarnąć.

Mam zdjęcia tego samolotu po remoncie, chyba chwilę przez sprzedażą do grupy "żelazny".

1255031-13641-66-pristine.jpg

IMG_20200119_223726.jpg

IMG_20200119_223732.jpg

IMG_20200119_223756.jpg

imgp2322.jpg

imgp2324.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artek82 napisał:

Antymodelu

Stanowczo protestuję!

Amodel to jest typowa kwintesencja Modelarstwa - porzeźbić, poszpachlować, poryć, poszlifować i wystrugać kawał ładnego samolotu (lub śmigłowca) :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

Stanowczo protestuję!

Amodel to jest typowa kwintesencja Modelarstwa - porzeźbić, poszpachlować, poryć, poszlifować i wystrugać kawał ładnego samolotu (lub śmigłowca) :haha:

Tyle samo pracy, co wystruganie z drewna... Tyle, że drewno jest tańsze :) 

Z tego, co czytałem, ten zlinek to też jakiś shortrun.

Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Na pewno muszę dostrugać zaczep do holowania szybowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sebastain napisał:

Tyle samo pracy, co wystruganie z drewna... Tyle, że drewno jest tańsze

A napisz proszę ile modeli zrobiłeś z Amodelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mig napisał:

Ciekawy temat. Jaka-12 z Amodelu ogarniesz bez większych problemów, jak na tą firmę składa się go dobrze.

Tak, już patrzyłem na niego. Trzeba skrzydła mu wystrugać, bo Amodel robi Jaka-12A z trapezowymi skrzydłami, a ja chciałbym Jaka-12M z prostokątnymi :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odrobinę podtrzymam dyskusję w warsztacie

15 godzin temu, Grzes napisał:

A napisz proszę ile modeli zrobiłeś z Amodelu?

Zrobiłem 7 (słownie: siedem) i 3 (słownie: trzy) w budowie i 4 (słownie: cztery) na magazynie.

Galerie wszystkich zrobionych dostępne w dziale lotniczym, wyrywkowe fotki w portfolio.

Nawet jeden ma SZACHOWNICE, ale "po staremu", więc nie wiem czy się kwalifikuje :hmmm:

Przeszedłem weryfikację? :haha:

16 godzin temu, sebastain napisał:

Na pewno muszę dostrugać zaczep do holowania szybowców

Z drewna? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abtb napisał:

Nawet jeden ma SZACHOWNICE, ale "po staremu", więc nie wiem czy się kwalifikuje

O szachownicy już pisaliśmy i ustalone, że te, jak to nazywasz stare są prawidłowe.

5 minut temu, abtb napisał:

Przeszedłem weryfikację?

Nie wiem, bo takowej nie prowadzę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes napisał:

ustalone, że te, jak to nazywasz stare są prawidłowe.

Ale nie wszyscy o tym wiedzą :kopara:

 

11 minut temu, Grzes napisał:

Nie wiem, bo takowej nie prowadzę

Faktycznie, to w innym dziale "sąd kapturowy" decydował o tym, czy ktoś jest "Modelarz - nie modelarz (zlepiacz/sklejacz)

Dobra, dość tego. Wątek rozkręcony. :szampan:

Pytanie zasadniczo istotne - model będzie prosto z pudła czy też raczej szykować się na dogłębną przebudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Faktycznie, to w innym dziale "sąd kapturowy" decydował o tym, czy ktoś jest "Modelarz - nie modelarz (zlepiacz/sklejacz)

 

Ja nie jestem jeszcze zweryfikowany. Kiedy następne posiedzenie?

2 godziny temu, abtb napisał:

 

Dobra, dość tego. Wątek rozkręcony. :szampan:

Pytanie zasadniczo istotne - model będzie prosto z pudła czy też raczej szykować się na dogłębną przebudowę?

Bezokolicznik "szykować" może sugerować, że chcesz pomóc :) Na początku wiosny będę w któryś weekend na Podlasiu, więc ten tego, no...  :szampan:

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem strugać wnętrze, bo oryginalne poszycie w kabinie bardzo krzywe było. Coś tam trzeba będzie powklejać.  Próbuję też znaleźć jakiś rysunek albo fotkę konstrukcji bez płótna na kadłubie. Może ma ktoś coś... byłbym wdzięczny :)

IMG_20200124_121420.jpg

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja sobie AFSa spróbuję wystrugać :chytry:
81774547_497665374469189_3283704133621645312_n.thumb.jpg.2d272c3df1b93867eb38aef2433500d9.jpg
85257051_610458946186206_6315423102922653696_n.thumb.jpg.ba44e9df60172f7a6ac0f3fa1b83ba8a.jpg
Bedziesz coś jeszcze dorabiał? Kabinę, silnik?
Ja jeszcze trochę podszykuję do malowania P47 i dalej bede skrobał Zlinka. Znalazlem trochę zdjeć rozmontowanego i obdartego z poszycia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, aż tak ambitnej dłubaniny nie przewiduję. Tylko przeróbka płatowca do wersji AFS czyli, skróciłem kadłub między silnikiem a skrzydłem, uciachałem końce skrzydeł, wypiłowałem otwory pod podwozie, trzeba zamaskować klapy w skrzydłach i wytrasować dodatkowe lotki, dorobić i dopasować oprofilowanie przejścia kadłub-skrzydło. Już widzę że muszę zmienić lewą połówkę obudowy silnika bo egzemplarz który chce wykonać nie miał tzw. daszka nad linia zawiasów. Statecznik pionowy trzeba poprawić i oszklenie nowe wytłoczyć bo to co jest to podebrałem ze starego Jaka-15. Po dopiłowaniu i oszlifowaniu w miarę pasuje wymiarami i kształtem. Reszta dodatkowej dłubaniny wyjdzie w praniu wink4

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artek82 napisał:

Tylko przeróbka płatowca do wersji AFS czyli, skróciłem kadłub między silnikiem a skrzydłem, uciachałem końce skrzydeł, wypiłowałem otwory pod podwozie, trzeba zamaskować klapy w skrzydłach i wytrasować dodatkowe lotki, dorobić i dopasować oprofilowanie przejścia kadłub-skrzydło. Już widzę że muszę zmienić lewą połówkę obudowy silnika bo egzemplarz który chce wykonać nie miał tzw. daszka nad linia zawiasów. Statecznik pionowy trzeba poprawić i oszklenie nowe wytłoczyć bo to co jest to podebrałem ze starego Jaka-15. Po dopiłowaniu i oszlifowaniu w miarę pasuje wymiarami i kształtem. Reszta dodatkowej dłubaniny wyjdzie w praniu

Faktycznie, ambicji w przerabianiu to ja tu żadnej nie dostrzegam :haha:Takie , nazwałbym to, "pływanie po wierzchu" :surfer:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artek82 napisał:

Znaczy, aż tak ambitnej dłubaniny nie przewiduję. Tylko przeróbka płatowca do wersji AFS czyli, skróciłem kadłub między silnikiem a skrzydłem, uciachałem końce skrzydeł, wypiłowałem otwory pod podwozie, trzeba zamaskować klapy w skrzydłach i wytrasować dodatkowe lotki, dorobić i dopasować oprofilowanie przejścia kadłub-skrzydło. Już widzę że muszę zmienić lewą połówkę obudowy silnika bo egzemplarz który chce wykonać nie miał tzw. daszka nad linia zawiasów. Statecznik pionowy trzeba poprawić i oszklenie nowe wytłoczyć bo to co jest to podebrałem ze starego Jaka-15. Po dopiłowaniu i oszlifowaniu w miarę pasuje wymiarami i kształtem. Reszta dodatkowej dłubaniny wyjdzie w praniu wink4

 

No prosto z pudła toto nie będzie! ?  Tłoczyłeś już owiewki? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Ta moja od zlinka też jest najsłabszym elementem.

 

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sebastain napisał:

Tłoczyłeś już owiewki?

Było kilka prób z efektami raz lepszymi raz gorszymi. Wszystko metoda prób i błędów z doskoku w wolnych chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.