Skocz do zawartości

Panzer IV Ausf. A 1/35 - Dragon


eLCe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2020 o 12:21, eLCe napisał:

Jeśli chodzi o reflektory... czy każda jednostka Ausf A miała oświetlenie w wersji zabudowanej z tą małą szparą na środku czy nie było to regułą?

Na reflektory zakładane były jako dodatkowy element - do marszu w nocy - te osłonki ze szparą. Jak widać na zdjęciach Ausf.A z jednej strony ma sam reflektor z drugiej strony ma założoną osłonę (pojazd No.433).

W dniu 21.02.2020 o 12:21, eLCe napisał:

... żeby nanieść numer w taki sposób (duże cyfry na wieży) ale czy będzie to na pewno okej?

Lepszego dowodu na to że tak było niż zdjęcie - chyba nie trzeba.

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam podłubałem przy modelu.

Dodałem resztę narzędzi (został wycior i zapasowe ogniwa gąsienic ale są bardziej złożone i jeszcze w produkcji). Udało mi się też pomalować kilka drobnych elementów/narzędzi przyklejonych już do czołgu. Pobawiłem się przy tym proszkiem grafitowym, który fajnie imitujące gołą stal.

Zrobiłem też biedronkę z olejów a także nałożyłem i rozmysłem washa (własnej produkcji).

eBF4kyj.jpg

9aOCmmD.jpg

uC8KWs2.jpg

P9767gH.jpg

Jak to wszystko przeschnie to w paru miejscach nałożę oleje żeby rozjaśnić trochę kilka elementów, dodam sztuczne cienie przy włazach, żeby je odciąć od reszty bryły i zabiorę się za zabawę w dodawanie detali na spawach.

 

Jako bonus na koniec, przesyłam zdjęcie gotowego wydechu.

YaJwz0G.jpg

 

Zastanawiam się czy robić obicia/chipping bo z jednej strony by wypadało ale boję się, że efekt finalny nie będzie taki jakbym sobie tego życzył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie. Po washu zawsze plastikowa zabawka zaczyna się zmieniać w model. W chipping bym się nie bawił bo łatwo w tym o przesadę a nie wydaje mi się żeby mu to było potrzebne. Mam mieszane uczucia co do wydechu. Rdza wygląda na malowaną. I tu właśnie pobawiłbym się w chipping gąbką  różnymi rdzawymi odcieniami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zipster napisał:

Chipping na pojazdach z '39 zbedny moim skromnym zdaniem.

Jedyne czym bym go jeszcze potraktowal to dot filter na gore i jakies kurzneie dolu i wsio :) 

I tak właśnie zrobię. Do tego dorzucę odrobinę "syfu" na gąski i trzeba myśleć o następnym modelu ?  Dużo rzeczy robiłem tutaj po raz pierwszy w życiu ( chociażby sklejanie czołgu, malowanie kamuflażu z ręki), resztę robiłem po raz trzeci więc mimo, że model jest daleki od ideału to jestem zadowolony bo przypomina to to finalnie czołg :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zipster napisał:

Chipping na pojazdach z '39 zbedny moim skromnym zdaniem.

obraz.thumb.png.89cb51c98e7f590ab03d95c210941246.png

Niby jedna sztuka, ale jak widac sie trafialo. Trafiony w 1939.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TAW napisał:

Rdza wygląda na malowaną

Powalczyłem i po wyschnięciu wyszło coś takiego. Pomalowałem też podpory ma kolor kadłuba.

2Cmd07H.jpg

nFcpt2P.jpg

A tutaj dwa ogniwa gąsienic, które mam zamiar przytwierdzić do modelu jako zapasowe ( z prawej strony w tylnej części czołgu).

mlr4Akw.jpg

Na koniec chciałem podpytać czy ktoś nie potrzebuje przypadkiem dodatkowego pancerza do Pz IV bo mi zbywa i raczej nigdy się nie przyda ?

1fjcl8g.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tłumik wygląda tak, że zacząłem się rozglądać za drucianką :) Ale gąsienice wydają się trochę za bardzo zeżarte. Na funkiel nówce czołgu będą dziwnie wyglądać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TAW napisał:

Na funkiel nówce czołgu

Wiesz co... Ja będę chciał go lekko utyrać. Jakieś drobne zacieki, trochę kurzu no i odrobina błota na elementach zawieszenia/gąsienicach. Ja wiem, że wydech dostawał w dupę praktycznie po pierwszym przegazowaniu i zagrzaniu silnika po którym przyszedł deszcz ale po paru tygodniach na froncie wiszące  i nieużywane ogniwa mogły się sfatygować.  

Przymierzę je pod sam koniec po weatheringu czołgu i w razie czego zmyję sporą część "fatygantów" na gąskach (nowe słowo :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, eLCe napisał:

No i namówili... wezmę kolejne dwa magic tracki i zrobię w wersji czystej

Nie no żeby od razu na czysto. Przecież to czołg jest ?

Chodzi o to, że u Ciebie wyszła daleko postępująca korozja dorównująca rdzy na tłumiku. Wg mnie fajny efekt lekko odleżanej gąsienicy można uzyskać za pomocą track washa i pigmentu track rust. Moim zdaniem warto się zaopatrzyć w te produkty jeśli idzie się w czołgi. Wychodzi coś takiego choć intensywność wiadomo, zależy od użytej ilości specyfików ale można stworzyć wiele efektów zużycia gasienic. Ogniwko u góry widać że ma więcej pigmentu a zróżnicowanie też jest pożądane.

IMG20200224202312_Fotor.jpg.e331b8de4768bf29bc231097b322179f.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pierwszego w życiu czołgu praktycznie skończony.  Nie będę Was katował(kiepskie światło, tło itp) i wrzucę tylko jedno poglądowe zdjęcie.

jFyXPwt.jpg

Trochę go umorusałem bo jakoś taki za czysty mi się wydawał. Pewnie wzbudzę tym sporo kontrowersji ale miałem tyle zabawy "maziając" mojego panzera tymi wszystkimi pigmentami, że czułem się jak czterolatek skaczący po kałużach :)

Jutro muszę tylko dorobić kilka drobiazgów(np klosze lamp). Potem wezmę lustrzankę, statyw, zmontuję białe tło i ogarnę zdjęcia do galerii cobyście mieli materiał do komentowania ?

Dziękuję Wam za aktywność i pomoc bo bez tego raczej nic by z tego modelu nie było. 

 

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.