Skocz do zawartości

fushimi 1941 NIKO MODEL 1/350


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, laskonogi napisał:

....odkosy sa bardzo delikatne, i kilwater takze stonowany.

ja to bym w tej kwestii w ogóle nie szalał - taka wielka łajba czyli Jangcy w dolnej połowie biegu a tam nurt leniwy = kilwater bym zupełnie olał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

kilwater bym zupełnie olał

wisła płynie ze srednią prędkością na 1h = 7,2m/s

jangcy 1h = 3,4 - 10,2 m/s (w lecie wiecej bo schodzą sniegi w głórach)

 

na rzece nie możesz stać, musisz cały czas miec włączoną prędkość manewrową - inaczej cie zniesie na mielizny etc i ,.. wiec dlatego zakładam iz odkoś mały + kilwater (wzborzona woda za rufą od silników) musi być.

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pany a wiec 

16 godzin temu, taltos1 napisał:

Stara metoda na flagi,

dziękować - tak zrobiłem 

 

pomalowałem i zaokrętowałem także załogantów i koncept zaczął nabierać rumieńców 

fushimi+gunboat+crew.jpg

fushimi+gunboat+crew_2.jpg

fushimi+gunboat+crew_3.jpg

fushimi+gunboat+crew_4.jpg

fushimi+gunboat+crew_7.jpg

no i nieodzowne zdjęcie z lotu ptaka 

fushimi+gunboat+crew_9.jpg

zostało jeszcze trochę ale jak nigdy jestem blizej niz dalej ... 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ludkami od razu +50 do wyglądu      :peace: :peace::peace:

EDIT ---------------------------

Jeśli mam być szczery to gdy wsadziłeś łajbe na dioramę to nawet to grube olinowanie jakoś tak się rozmyło i nie rzuca się w oczy :szczerbol:

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chudyhunter napisał:

co następnego masz w planach? 

jak to co....  będzie 3 Soya w stoczni  :haha:

Dawaj laskonogi !!!     jeszcze tylko musi się trafić czwarty chętny co zainwestuje w tą co jest w ofercie handlowej (cena bardzo okazyjna) :

https://modelwork.pl/topic/39910-ssoya-1350-hasegawa-dodatki/

Niech lodołamacze zmonopolizują warsztaty  :yahoo:

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, chudyhunter napisał:

dojść i skończyć jak mężczyzna :haha:co następnego masz w planach?

plany przebogate tak pomiędzy graf spee/lord nelson/zara w miedzy czasie muszę jeszcze rozwiązać temat japońskiego niszczyciela... który lezy i przeraża mnie - cały czas mam przeświadczenie ze za cienki jestem ... wiec kryje się po nocy i czekam na wyrok ... :)

a na poważnie strasznie mnie kusi graff i zara ale do zary nie ma blach znaczy są ale w cenie takiej że ich de facto nie ma :) a do grafa mam wszystko 

 

21 minut temu, M.A.V. napisał:

jak to co....  będzie 3 Soya w stoczni

no jest ona faktycznie jako opcja, ale chyba szukam większych przestrzeni, po za tym czekając będę miał się na kim wzorować ? 

 

no teoretycznie jest jeszcze koncept dioramki z shelbotami i przystanią ale to chyba jeszcze nie teraz, no i czeka orp kościuszko/ puławski ale chyba też jeszcze nie jestem gotow na taką przebudowę zgodnie z planami 

tak wiec planów jak widać jest sporo :) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, laskonogi napisał:

.... po za tym czekając będę miał się na kim wzorować ?

W najbliższym czasie będzie update w temacie :szczerbol:   jestem w trakcie rycia w kadłubie, ale wrzucę coś dopiero jak będzie po podkładzie żeby nie straszyć zbytnio :haha:

Poza tym blacharka we wtorek do mnie dotarła - ta prawidłowa - i chciałem się chwycić za helikopterki bo świetne są, ale chwilowo nie mam miejsca na biurku na dodatkowe drobiazgi, a boje się że jak za długo poleżą odłogiem to gdzieś zginą...

 

2 godziny temu, laskonogi napisał:

czeka orp kościuszko/ puławski ale chyba też jeszcze nie jestem gotow na taką przebudowę zgodnie z planami .....

Ja na razie odpuściłem Hazarda bo im bardziej się zagłębiam w tą tematykę, tym więcej niewiadomych i wątpliwości :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chudyhunter napisał:

Tym razem chyba uda Ci się dojść i skończyć jak mężczyzna :haha:co następnego masz w planach? 

Ja to chyba bym nie skończył:haha: do tych ludzików to bym musiał okulary jak w 13 posterunku założyć:stop::piwo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, M.A.V. napisał:

dopiero jak będzie po podkładzie żeby nie straszyć zbytnio

e tam każda fota fajna dawaj dawaj, naucze sie czegos 

 

58 minut temu, M.A.V. napisał:

Hazarda bo im bardziej się zagłębiam w tą tematykę, tym więcej niewiadomych i wątpliwości

ano własnie ...a ze to nasze wspołczesne to zobowiązuje :)

57 minut temu, Adamo722 napisał:

do tych ludzików to bym musiał okulary jak w 13 posterunku założyć

nie przesadzajmy przy 1/700 to faktycznie stanąłem i nie wiem z ktorej zacząć malowanie figurki, w 350 to mi sie nawet udało ręce i głowy powymieniać - ale fakt mega świato było niezbędne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.