Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

orientuje się ktoś czym można farbę w sprayu zmyć z modelu ?używałem jak narazie kreta i cleanlux ale niestety nic nie daje, pomalowałem kastę sprayem i na to użyłem bezbarwnego z humbrola i efekt jest taki że lakier nie może "doschnąć" cały czas jest miękki i lepi się pod palcami

Lakiery humbrola tak czasem mają. Raczej nie potrzeba tego zmywać. Podsuszyć ile się da np. na kaloryferze, a na wierzch dać warstwę sidoluxu lub innego lakieru akrylowego.

Jeśli już jednak zacząłeś kretować to spróbuj kupić "środek do mycia pędzli i innych narzędzi" - bierze raczej wszystko - uważaj na bezbarwne szybki - matowieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, jak malujecie sprężyny na amortyzatorach ? Macie jakieś sposoby żeby wyglądało to lepiej niż na załączonych obrazkach ?

Ja próbowałem na 2 sposoby, pędzelkiem 000 wzdłuż okręgów a drugi sposób to grubszym pędzelkiem malowałem po wszystkich sprężynach od góry do dołu.

Niestety oba sposoby nie dają zadowalających efektów, farbę starałem się dawać w miarę gęstą żeby nie rozlewała mi się na "rowki" pomiędzy sprężynami.

Czy przy malowaniu sprężyn maskujecie jakoś te obszary które nie powinny być zamalowane ???

Wiem że tego nie widać po złożeniu modelu ale chciałbym zrobić to jak najlepiej.

 

amor2q.jpg

amor1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, jak malujecie sprężyny na amortyzatorach ?...

Odszukaj relację DarkWinga z budowy jakieś motocykla. Robił to srebrną taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem chcesz aby sprężyna była czarna a szczeliny srebrne? Nic prostszego - należy zrobić to po prostu odwrotnie. Pomaluj całość błyszczącym czarnym akrylem, następnie zapuść w szczeliny srebrny metalizer lub farbę metaliczną z dodatkiem odpowiedniego rozpuszczalnika (ma to być wash metaliczny) ścierając palcem w locie nadmiar nadmiar ze sprężyn. Efekt murowany, zerowy wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być dokładnie tak jak mówi Krisownia, dzięki Panowie za wszystkie rady, w metalowe sprężyny w drugim w życiu modelu jeszcze się bawić nie będę, ale pomysł Krisowni zastosuje w praktyce. Dam znać jak wyszło, jeszcze raz dzięki na pewno wszystkie wasze rady się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy do wyginania elementów fototrawionych potrzeba zginarki czy wystarcza plastikowa sufmiarka a jeśli nie to jakie zginarki proponujecie do elementów fototrawionych firmy aber. Z tego co zdążyłem wyczytać to najlepsze zginarki produkuje firma The Small Shop. Co myślicie o tych zginarkach I którą wybrać

http://www.jadarhobby.pl/small-shop-sms001-photo-etch-workstation-mini-hold-fold-p-31883.html

http://www.jadarhobby.pl/small-shop-sms002-bug-workstation-p-31027.html

A oto moja sufmiarka

http://allegro.pl/suwmiarka-goodchoice-dl-15-cm-bardzo-lekka-i3164761963.html

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się pochwale moimi sprężynami, połączyłem wszystkie wasze rady i tak jak mówił Krisownia pomalowałem najpierw na czarno, ale ponieważ przy tej wielkości nie dałem wpuścić w rowki srebrnej farby pędzelkiem, skorzystałem z rady Maraka, znalazłem warsztawa Dark Winga w którym w szczeliny wciskał cienkie paski folii aluminiowej, i zrobiłem podobnie tylko zamiast folii aluminiowej skorzystałem z cienkich stalowych drucików, tak jak u Dark Winga to nie wygląda (i jeszcze pewnie długo wyglądać nie będzie) ale jestem z siebie umiarkowanie zadowolony.

 

dsc2102k.jpg

dsc2107p.jpg

dsc2110us.jpg

 

myślę że dobrze świadczy to o tym że warto zapytać na forum jeżeli z efektów swojej pracy nie jesteśmy zadowoleni.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam modelarską brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

Mam do Was dwa pytania dotyczące Mi-24D Zvezdy

1. w jakim celu zvezda wykonała osobny element F20?(możliwość konwersji, jak wygląda ewent. luk)

2. czy kamuflaż zaproponowany przez zvezdę to virtual ( nikt go nie podejmuje ) czy real ( to jak wygląda prawa strona skorupy w wersji 1)?

będę bardzo wdzięczny za pomoc

tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

 

Mam już na koncie sporo modeli ale pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Trochę z powodu zmęczenia zawaliłem i nie zamontowałem jednej częsci niezbędnej do sklejenia podwozia w związku z tym wyszedł pierwszy w mojej karierze samolot ze schowanym podwoziem. Teraz pytanie jaką podstawkę zrobić do niego? Może są jakieś gotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sznurek i do sufitu. A na poważnie, to zmodyfikuj cześć i wklej na miejsce, nie pozwól aby takie coś cię ograniczało zrób model tak jak sobie planowałeś. Daj fotkę zobaczymy czy to taki ciężki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma patent na prostowanie krzywych łopat wirnika?

Mój plan to na ciepło - opalarką - ale wolę zapytać kogoś z doświadczeniem żeby niepotrzebnie nie zniszczyć modelu.

W końcu po co wyważać otwarte drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma patent na prostowanie krzywych łopat wirnika?

Mój plan to na ciepło - opalarką - ale wolę zapytać kogoś z doświadczeniem żeby niepotrzebnie nie zniszczyć modelu.

W końcu po co wyważać otwarte drzwi...

Pewnie są zdolni co tak robią i im wychodzi. Mnie zawsze jeszcze bardziej się krzywiło, czyli prostowało nie w tym miejscu co chciałem.

Aż kiedyś zrobiłem formułkę (F1 renault) Hellera i w końcówce okazało się że cały model jest krzywy i jedno koło ma 5 mm w górze.

Poprzez system klocków przybiłem cały model do grubej deski, tak by się wyprostował. I całą tę konstrukcję wstawiłem do miski z gorącą wodą. Po kilku minut model ostudziłem i wtedy odczepiłem. Jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za aerografem. Wybór jest dla mnie oczywisty: pseudo Iwata. Tylko jakiej firmy?

I druga sprawa, czyli kompresor. Warto kupować gotowca? Ile kosztuje najtańszy, sensowny kompresor? Widziałem że około 300 zł, ale może jest coś tańszego. Mógłbym też złożyć. Ogólnie wiem tylko że trzeba mieć agregat z lodówki. Skąd ja to wezmę, skoro moja lodówka ma się dobrze? Zresztą i tak nie wiem co potrzeba poza tym i jak to złożyć. Proszę o rady, linki i co tam jeszcze macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma patent na prostowanie krzywych łopat wirnika?

Mój plan to na ciepło - opalarką - ale wolę zapytać kogoś z doświadczeniem żeby niepotrzebnie nie zniszczyć modelu.

W końcu po co wyważać otwarte drzwi...

Opalarki trochę bym się jednak obawiał ze względu na możliwość przegrzania i uszkodzenia plastikowych części modelu.

 

Rozglądam się za aerografem. Wybór jest dla mnie oczywisty: pseudo Iwata. Tylko jakiej firmy?

I druga sprawa, czyli kompresor. Warto kupować gotowca? Ile kosztuje najtańszy, sensowny kompresor? Widziałem że około 300 zł, ale może jest coś tańszego. Mógłbym też złożyć. Ogólnie wiem tylko że trzeba mieć agregat z lodówki. Skąd ja to wezmę, skoro moja lodówka ma się dobrze? Zresztą i tak nie wiem co potrzeba poza tym i jak to złożyć. Proszę o rady, linki i co tam jeszcze macie.

Co do aero to nie pomogę bo ostatnio oczywistym dla mnie wyborem był sprzęt H&S

Natomiast w kwestii samodzielnej budowy sprężarki to ten wątek powinien być pomocny:

viewtopic.php?f=40&t=12046

Zakup/zdobycie potrzebnych części (jeśli nie ma się takowych akurat pod ręką) też ma swoją cenę i pochłonie co nieco czasu.

Przejżyj wątek o budowie, potem poszperaj informacji o cenach podzespołów, zrób kosztorys i zastanów się co będzie lepsze dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie krzywych łopat wirnika - nie tylko Plastyk potrafi takie łopaty wykonać - Heller też

Zgodnie z sugestią spróbuję najpierw gorącej wody. Jak się nie uda to przejadę lekko opalarką, wstawię między dwa drewniane klocki i skręcę ściskami.

Może się uda. Mi-4 z powyginanymi łopatami wyglądałby trochę dziwnie na półce - zwłaszcza obok Mi-2 który ma proste łopaty ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zabieram się z zamiarem kupna nowego aparatu fotograficznego, wraz z namiotem bezcieniowym oraz statywem i mam przewidziane w tym celu około 2300zł. I tu moja prośba do was jaki byście mi polecili aparat (zamierzam kupić lustrzankę),będę wdzięczny za wasze sugestie i opinie w sprawie podanych przez was modeli aparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź coś z dobrym makro, Olympus robi niezłe aparaty, poza tym lustrzanka nie jest konieczna w dobie cyfrówek, jeśli nie potrzebujesz używać kilku obiektywów (osobno portretowy, tele, makro, pierścienie itd.) to kup jakiś dojebany aparat kompaktowy (taki duży "kompaktowy" co wygląd jak lustrzanka jeśli idzie o wielkość) z 1 porządnym stałym obiektywem. Jeśli kupisz lustrzankę i będziesz jechać na dołączonym standardowym obiektywie to ograniczasz sprzęt, co innego lustrzanka i zestaw kilku obiektywów ale patrząc na twój limit to nie ma sensu bo prof. obiektywy to jest parę kafli za szt. więcej niż sam aparat kosztuje.

 

Pzdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.