Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś może wypisać albo dać link do wykazu farb , jakie są potrzebne do malowania różnych kamuflaży występujących na samolotach luftwaffe? Najlepiej gdyby farby były podane wg numeracji Vallejo Model Color ale Federal Standard też mnie zadowoli Mam już 3 farby na kamuflaż : Olive Grey (92)/ Germ. Cam Dark Green (97)/ Pale Blue (64) i do malowania kabiny: Dark Grey ( 166) w nawiasach podałem numery pozycji w katalogu Vallejo. Chciałbym się skupić na samolotach niemieckich z okresu 2 wojny a patrzenie w instrukcje modeli , które planuje skleić i wypisywanie, porównywanie u każdego producenta jest bardzo czasochłonne a taka pomoc ułatwi mi sprawę. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem na stare ;) lata zająć się trochę sklejaniem. W sklepie modelarskim kupiłem pierwszy od wieeelu lat modelik, parę pędzelków i farb. (Znalazłem nawet kilka farbek citadel sprzed nastu lat - i po otwarciu wygląda, że są wciąż w dobrym stanie)

Miły pan w sklepie wybrał mi sprzęt - niestety w domu, po przyjrzeniu się coś mi nie pasuje. Dostałem podstawowe farbki Model Master z nr 4769 biały, oraz 4767 czarny. Po otwarciu okazały się strasznie płynne, więc zacząłem szukać na buteleczce o co chodzi, i znalazłem napis - water wash-up paint.

Dobrze mi się wydaje, że dostałem farby niespecjalnie nadające się do malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Master Acrylic 4767 - Aircraft Interior Black

Model Master Acrylic 4769 - Flat White

 

Standardowe farby akrylowe tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Muszę się więc przyzwyczaić do rzadkiej farby, Citadele są gęstsze i pięknie przylegają od razu po nałożeniu.

Kolego, nie wiem jak Citadele, ale te modelmastery są jeszcze za gęste do malowania. Jeśli malujesz pędzlem możesz je rozcieńczyć wodą.

Farba powinna pokryć dopiero gdzieś tak po trzeciej warstwie.

MM jak wszystkie wodne akryle żle się kładą na goły plastik. Trzeba dawać podkład. Poczytaj sobie tu na forum, było to już kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem na stare ;) lata zająć się trochę sklejaniem. W sklepie modelarskim kupiłem pierwszy od wieeelu lat modelik, parę pędzelków i farb. (Znalazłem nawet kilka farbek citadel sprzed nastu lat - i po otwarciu wygląda, że są wciąż w dobrym stanie)

Miły pan w sklepie wybrał mi sprzęt - niestety w domu, po przyjrzeniu się coś mi nie pasuje. Dostałem podstawowe farbki Model Master z nr 4769 biały, oraz 4767 czarny. Po otwarciu okazały się strasznie płynne, więc zacząłem szukać na buteleczce o co chodzi, i znalazłem napis - water wash-up paint.

Dobrze mi się wydaje, że dostałem farby niespecjalnie nadające się do malowania?

Mam nadzieję, że przed otwarciem farbki były należycie wymieszane. Przy dłuższym staniu na dnie tworzy się gęsta warstwa i trzeba czasem poświęcić trochę czasu by to dobrze wymieszać.

Akrylowe farbki MM jak najbardziej się nadają do malowania modeli i są całkiem dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy maski Eduarda do malowania np. gwiazd amerykańskich nadają się do więcej niż jednego użycia? Chodzi oczywiście o użycie tej samej maski drugi raz - nigdy nie maiłem tego w rekach, dlatego pytam (może durnie, ale wolę zapytać przed inwestycją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć gdzie mógłbym zakupić o to takie narzędzie:

KLIKNIJ

Jest ono pokazane na 7 poście od góry, post jest napisany przez Scalephantomphixer`a.

 

 

proszę chłopie

 

http://www.exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T009-Rivet-R-Nitowadlo-modelarskie/9054

 

a tu całość

 

http://www.exito.sklep.pl/pl/c/NARZEDZIA-DO-CIECIA/218

 

oprócz kuleczek do wypukłych a te masz tu np:

 

http://www.hotair.pl/pl/sklep/details/101/32/akcesoria-do-lutowania/kulki-bga/kulki-bga-bezo%C5%82owiowe-pmtc-10000szt-0.2-mm.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmmm: chwila, moment, niech mi ktoś wyjaśni - przecież takie kółeczko robi dziurki, a nity powinne być wypukłe.

 

w lotnictwie różnie bywa w wypukle robi się jeszcze innaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy maski Eduarda do malowania np. gwiazd amerykańskich nadają się do więcej niż jednego użycia? Chodzi oczywiście o użycie tej samej maski drugi raz - nigdy nie maiłem tego w rekach, dlatego pytam (może durnie, ale wolę zapytać przed inwestycją)

 

One są jednorazowe zarówno te na szyby jak i szablony więcej jak jeden raz się ich nie da nakleić Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem na stare ;) lata zająć się trochę sklejaniem. W sklepie modelarskim kupiłem pierwszy od wieeelu lat modelik, parę pędzelków i farb. (Znalazłem nawet kilka farbek citadel sprzed nastu lat - i po otwarciu wygląda, że są wciąż w dobrym stanie)

 

Trochę zejdę z tematu i się zapytam: W jakim sklepie dokonałeś zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rozcieńczacie do aero emalie metaliczne humbrola ? żadnej z tych 56,191,27001 nie udalo mi się rozcieńczyć żeby było ok, próbowałem różne proporcje i z benzyną lakową i z rozcieńczalnikiem wanmodu i za każdym razem albo leci "kaszka" albo zapycha aero i tylko na maxymalnym odciągnięciu spustu leci farba dużym strumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś o nazwie "Spackle"?

Na tym forum: http://www.network54.com/Forum/110741/message/1360821260/Spanish+Panzer+1

modelarz użył tego do wypełnienia bruku wykonanego z korka, uzyskując bardzo fajny, realistyczny efekt...

Opisał to jako "The filler is a lightweight water based filler for interior home use."

Moje pytanie: Co to jest? Czy ktoś z Was kojarzy jakiś polski odpowiednik lub zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rozcieńczacie do aero emalie metaliczne humbrola ? żadnej z tych 56,191,27001 nie udalo mi się rozcieńczyć żeby było ok, próbowałem różne proporcje i z benzyną lakową i z rozcieńczalnikiem wanmodu i za każdym razem albo leci "kaszka" albo zapycha aero i tylko na maxymalnym odciągnięciu spustu leci farba dużym strumieniem

Ja je wszystkie rozcieńczam benzyną lakową i nie mam problemu, z tym że:

a) jak wszystkie humbrole przepuszczam przez sitko z szyfonu gdzie osadzają się większe paprochy (Szyfon lepszy od pończochy bo sie nie zwija).

b) 56 i 191 to zwykłe farby olejne więc benzyna jest jak najbardziej prawidłowa. 27001 to metalizer i chociażby z tego faktu, że schnie 5 razy szybciej nie jestem przekonany czy benzyna to właściwy rozpuszczalnik, ale problemu żadnego nie mam przy malowaniu.

Efekt możesz zobaczyć tu:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=36856

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się posiadaczem filtra AK-071 Blue for Panzer Grey,

po otwarciu okazało się, że filtr ma konsystencję jak wash,

w przeciwieństwie do filtrów MIG.

Co jest grane z tym filtrem i jak go stosować

Pytałem w innym wątku, ale brak odpowiedzi, może tu coś się wyjaśni

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie szpachlówek Tamiyi.

Z tego co wyczytałem i wypróbowałem to produkty innych firm, jak Wamod czy Vallejo są delikatnie mówiąc, słabe, jedna topi plastik drugą trzeba szlifować papierem o ziarnistości 100... Jestem całkowicie początkujący, niedawno dostałem "w spadku" od znajomego parę farb Pactry, pędzli, złomu modelarskiego itd, więc coś tam popróbowałem, ale obie wspomniane szpachlówki to szajs niestety.

 

Przechodząc do sedna sprawy - mam problem ze znalezieniem odpowiedniej szpachlówki, Tamiya robi ich tyle, że nie jestem w stanie się połapać, która z nich byłaby odpowiednia. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale celuję głównie w skalę 1.72(lotnictwo).

Czy taka najzwyklejsza szara byłaby ok?

http://allegro.pl/szpachla-szara-tamiya-87053-i3086946297.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

 

To od razu drugie pytanie - jaki podkład(koniecznie w spray'u, będę malował pędzlami) polecacie do wspomnianej skali? Zauważyłem, że wielu używa Mr.Hobby Surfacera 1000 i podobnych, warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu drugie pytanie - jaki podkład(koniecznie w spray'u, będę malował pędzlami) polecacie do wspomnianej skali? Zauważyłem, że wielu używa Mr.Hobby Surfacera 1000 i podobnych, warto spróbować?

Pod pędzel to tylko model dokładnie wyczyść, umyj, szkoda zachodu z podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.