Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam małą zagadkę, będę malował Corsaira. Okapotowanie silinka z przodu jest zółte a reszta niebieska. Jak pomalować? Pomalować na zółto z lekkim naddatkiem a resztę na niebiesko (rys 1) czy pomalować całość na zółto i dopiero na to niebieski (rys 2)?

 

mal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czasem jak pryskam model lakierem błyszczącym w niektórych miejscach robią się takie białe przetarcia ktoś może wie jaka jest tego przyczyna ?

Dziś psiknąłem go na humbrol i w niektórych miejscach farba się złuszczyła a w innych nie. Dlaczego? Farba schła 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, robię swój pierwszy model http://www.model-making.eu/products/Corvette-C5-R-LeMans-2001.html jest praktycznie skończony, chociaż na pewno daleko mu do tych pokazywanych na tym forum, mam problem z pomalowaniem karoserii, kupiłem farbę w sprayu, stwierdziłem że przy moim malowaniu pędzlem nie wyjdzie to za ładnie. Jest to lakier na bazie żywic syntetycznych, pomalowałem wnętrze i spoiler jedną warstwą (niestety bez podkładu) i mimo że od polakierowania upłynęło już 48h powłoka ciągle jest lepka. Gdzie zrobiłem błąd. Czy powinienem położyć podkład ? Co mogę zrobić z tą powłoką żeby ją utwardzić. Na razie nie pomalowałem wierzchniej warstwy więc mam jeszcze jakieś pole manewru, ale wcześniej chciałem spytać o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kupiłem farbę w sprayu, stwierdziłem że przy moim malowaniu pędzlem nie wyjdzie to za ładnie. Jest to lakier na bazie żywic syntetycznych, pomalowałem wnętrze i spoiler jedną warstwą (niestety bez podkładu) i mimo że od polakierowania upłynęło już 48h powłoka ciągle jest lepka. Gdzie zrobiłem błąd....

Raczej brak podkładu nie wpływa akurat na schnięcie farby. A co pisze producent? Spróbuj ją wygrzać, kładąc model np. na kaloryferze - oczywiście ciepłym, a nie gorącym.

Na przyszłość kupuj spraje akrylowe szybkoschnące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię Błędy początkującego.

 

Dzięki

W uzupełnieniu. Jeśli po kilku dniach farba nie będzie brudzić, ale dalej w dotyku będzie sprawiać wrażenie lepkiej, pociągnij sidoluxem lub innym lakierem akrylowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji na temat lakieru bezbarwnego jaki byście polecili do aut cywilnych w tym momencie jest to mini morris i wydaje mi się że raczej bezbarwny matowy by się do tego nadawał tylko z jakiej firmy ? interesuje mnie jakaś nie duża pojemność to samo tyczy się błyszczącego który będzie do kolejnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji na temat lakieru bezbarwnego jaki byście polecili do aut cywilnych w tym momencie jest to mini morris i wydaje mi się że raczej bezbarwny matowy by się do tego nadawał tylko z jakiej firmy ? interesuje mnie jakaś nie duża pojemność to samo tyczy się błyszczącego który będzie do kolejnego modelu

A czemu miniaka chcesz zrobić na mat. Miałem miniaka, oglądałem kilka z fabrycznymi lakierami, ale matowego nie widziałem. Chyba, że po radosnej twórczości pseudo tuningowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zwracam się do was z pytaniem. Jest jakaś metoda by farby vallejo nakładane z pędzla ( w tym przypadku vallejo) kilkoma warstwami nie świeciły się ? Pytam,gdyż figurka nawet po macie okropnie się błyszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie ale ponoć jest świetna.

 

Czy unigrunt rozrobiony z wodą pozostawia białe ślady ? Da się kłaść na niego trawkę elektrostatyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest niezła ma wystarczającą przyczepność a odrywa się nie uszkadzając podłoża, kupiłem ją z myślą o trasowaniu i jednak uważam że nie jest wystarczająco gruba aby rylec 'szedł' pewnie dlatego nakładam ją podwójnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.