Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej co myslicie o mini slifierce z biedronki , ktos urzywał ?

 

http://gazetki.biedronka.pl/g101,meskie_sprawy.html#/M%C4%99skie%20sprawy/10

 

Do tej pory używałem mniejszej tandetnej Toy'i z Selgrosu - bez wałka, miała bicie jak pojebana a i tak dawałem radę nią wszystko opierdolić (szlifowanie kół w czołgu, wyrzynanie uszkodzeń na tłumikach, markowanie rys i zadrapań, polerowanie i szczotkowanie powierzchni itp.) kwestia umiejętności to nie gabinet stomatologiczny, precyzji starcza.

 

To z biedronki ma o wiele większą moc i jeszcze lepiej daje radę, mi się bardzo podoba, nadaje się świetnie do szlifowania i robienia otworów, bicie nie jest aż tak straszne choć końcówka drga aż miło ale wibracja to jedno a bicie to drugie. Ja bym polecił, jak nie musisz koniecznie mieć droższego Dremela to styknie. Przyda się też w domu i w garażu z racji dużej mocy urządzenia i mnogości końcówek.

 

Jako chrzest wyrąbałem sobie otwór pod kanał na dioramce Miniartu efekt oceńcie sami. Studzienka już wklejona ale widać, jak się ma do reszty. To białe to marker.

 

dremel%20001.jpg

 

dremel%20002.jpg

 

dremel%20003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Skombinowałem sobie kompresor który bije do 8 bar bezolejowy ze zbiornikiem 24 L. Moje pytanie jest takie jakie ciśnienie ustawić do malowania aero 1,5 2 a może więcej bar ?.

No ładne cacko jeśli ma się oczywiście miejsce na takiego wielkoluda

Sprawdź w instrukcji obsługi swojego aero jakie maksymalne ciśnienie pracy jest dla niego dopuszczalne i staraj się tej wartości nie przekraczać. W reguły to coś około 3 bar. Ja najczęściej jednak wykorzystuje do malowania ciśnienia z przedziału 1 - 2 bar i to mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skombinowałem sobie kompresor który bije do 8 bar bezolejowy ze zbiornikiem 24 L. Moje pytanie jest takie jakie ciśnienie ustawić do malowania aero 1,5 2 a może więcej bar ?.

W zależności od gęstości farby, tego co malujesz i efektu jaki chcesz uzyskać.

Ja operuję na przedziale 0.5 - 2 bary.

 

Weź sobie farby, rozcieńczalnik, jakiś kawałek plastiku i potestuj co i jak. Innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem mniejszej tandetnej Toy'i z Selgrosu - bez wałka, miała bicie jak pojebana a i tak dawałem radę nią wszystko opierdolić (szlifowanie kół w czołgu, wyrzynanie uszkodzeń na tłumikach, markowanie rys i zadrapań, polerowanie i szczotkowanie powierzchni itp.) kwestia umiejętności to nie gabinet stomatologiczny, precyzji starcza.

Wszystko ładnie pięknie tylko nie wiem po co od razu "mięsem rzucać" w wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy aparatem Samsung NX1000 z obiektywem Samsung NX 20-50 mm f/3.5-5.6 ED da rade zrobić dobre zdjęcia modeli ? Mam w planach zakupić go a na forach fotograficznych rozwodzą sie że do zdjęć makro trzeba inny obiektyw mieć . Może ktoś się orientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O które dziury ci chodzi konkretnie.

Jeżeli masz na myśli 3 otwory pionowo rozmieszczone na osłonie jarzma to są to śruby mocujące osłonę.

Natomiast te dwie ciemne plamy na osłonie bocznej jarzma to są trafienia pocisków.

To jest fotka tego samego egzemplarza tyle że w wersji letniej.

kv-2_124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chciałbym sobie kupić miniszlifierkę. Wypatrzyłem dwie:

1. http://allegro.pl/miniszlifierka-walizka-walek-akcesoria-79314-lund-i3400118491.html LUND

2. http://allegro.pl/szlifierka-miniszlifierka-multiszlifierka-217-el-i3395811893.html BASS POLSKA

 

Nie wiem którą wybrać, zależy mi żeby się fajnie na niej pracowało itp no i żeby się zaraz nie rozsypała. Bardziej podoba mi się BASS. Ktoś używał wyżej wymienionych? A może polecacie coś innego do max 100 zł?(budżet nie wysoki :/, więc dremela nie będzie )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100zł, to chyba ciężko polecić coś z czystym sumieniem. Moim zdaniem to troszkę loteria i kwestia szczęścia. Możesz trafić na dobry sprzęt, a możesz na bubel i to w tym samym modelu na tej samej półce sklepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chciałbym sobie kupić miniszlifierkę. Wypatrzyłem dwie:

1. http://allegro.pl/miniszlifierka-walizka-walek-akcesoria-79314-lund-i3400118491.html LUND

2. http://allegro.pl/szlifierka-miniszlifierka-multiszlifierka-217-el-i3395811893.html BASS POLSKA

 

Nie wiem którą wybrać, zależy mi żeby się fajnie na niej pracowało itp no i żeby się zaraz nie rozsypała. Bardziej podoba mi się BASS. Ktoś używał wyżej wymienionych? A może polecacie coś innego do max 100 zł?(budżet nie wysoki :/, więc dremela nie będzie )

 

Pozdrawiam

Moja szlifierka za 62 zł wygląda całkowicie identycznie jak BASS. Już po paru użyciach zrobiły się spore boczne luzy (ok. 0,5 mm) na uchwycie przewodu elastycznego. Kupiłem ją jakieś 3-4 lata temu. Czy z perspektywy czasu kupiłbym droższego dremela? Nie. Przydatność szlifierki przy modelach plastikowych, jak dla mnie, jest na tyle nieduża, że przy ograniczonym budżecie wolę kupić kilka pilników CMK na papier ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie co do podkładu przewiduje 2 opcje do wyboru albo spray mr surfacer 1000 / 1200 albo jakiś do aero z tamiya co poradzicie ? (dopiero co przesiadłem się na akryle tamiya i mam już rozcieńczalnik dlatego wolał bym nie kupować kolejnego z gunze tylko do podkładu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w słoiczek Surfa i dedykowany Levelling thinner - naprawdę warto No a poza tym, ten rozcieńczalnik o wiele lepiej współpracuje z akrylami Tamiya od ich dedykowanego, polepszając ich właściwości...

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.