Jump to content
DeX

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

Z tyłu nie ma żadnej belki tylko osłona wylotu powietrza i tak gięła się ona na potęgę. Plastyku nie pogniesz z dobrym efektem do tego elementy typu błotniki są za grube polecam waloryzację Abera. Hobby Boss jest tani blaszki za 30-50 PLN dorzucisz i jedziesz.

Mam go na biurku - bardzo przyjemny, wcześniej miałem taki z wielką butlą - stawiany na ziemi i wolę to bo mniejsze i cichsze.

Z tyłu nie ma żadnej belki tylko osłona wylotu powietrza i tak gięła się ona na potęgę. Plastyku nie pogniesz z dobrym efektem do tego elementy typu błotniki są za grube polecam waloryzację Abera. Hobby Boss jest tani blaszki za 30-50 PLN dorzucisz i jedziesz.

No właśnie nie mogę znaleźć odpowiednich blaszek do tego KW. Jak coś to dam jeszcze pełną nazwę może coś znacie: KW-2 Hobby Boss 1:48 nr 84816.

EDIT: Właściwie jest coś takiego: http://www.jadarhobby.pl/aber-48028-kw1-lub-kw2-wczesny-szerokimi-blotnikami-148-p-13758.html Szkoda tylko że do Tamiya. Dlaczego jest to "z szerokimi błotnikami"? KW ze zdjęć jest z 40, czyli chyba wczesny, ale sam już nie wiem.

Ok, jeśli kupiłbym tego HB, to czy pasowałyby do niego te blaszki (a szczególnie błotniki) z linku. Tu daję jeszcze raz: http://www.jadarhobby.pl/aber-48028-kw1-lub-kw2-wczesny-szerokimi-blotnikami-148-p-13758.html

Bok wanny:

y3z.jpg

(zdjęcie z wątku warsztatowego użytkownika Konrad C "Ciężki czołg przełemania lini frontu Kliment Woroszyłow - 2")

Tamiya czy HB mała różnica - modele są w tej samej skali - mogą być odchylenia ale nie na tyle aby Ci popsuć szyki, przeanalizuj dok pdf pod kątem sposobu mocowania - myślę, że powinno być OK.

http://www.aber.net.pl/upload/pdf/816bcc04ec591adbfca6ac0cd40b15d7.pdf

Widziałem tę instrukcję, jednak bardzo dziękuję za link do niej i pomoc. BARDZO! Z tego co widzę to po prostu się to przykleja. Musiałbym tylko zaszpachlować otwory wykonane przez HB. Teraz tylko kupić model, blaszki, aero i jedziemy. Oby się udało.

Wiem że macie mnie dosyć , ale to już mam nadzieję ostatnia sprawa. Macie jakiś ulubiony lakier do włosów, do techniki odprysków i obdrapań farby?

Mam taką, kupioną kilka lat temu Castoramie lub czymś podobnym. Obudowa taka sama, ale mój zestaw był w metalowej walizeczce. Służy mi dobrze, z wyjątkiem giętkiego wałka, który ma za duże drgania na końcówce i nie daje żadnej precyzji. Pracuję montując końcówki bezpośrednio w napędzie.

Czy są i jakie polecicie blaszki do modelu Junkers Ju 87 G/D Tank Buster firmy Revell w skali 1:72?

Szukam i jakoś nic nie mogę znaleźć pod tą firmę.

Hej co myslicie o mini slifierce z biedronki , ktos urzywał ?

http://gazetki.biedronka.pl/g101,meskie_sprawy.html#/M%C4%99skie%20sprawy/10

Do tej pory używałem mniejszej tandetnej Toy'i z Selgrosu - bez wałka, miała bicie jak pojebana a i tak dawałem radę nią wszystko opierdolić (szlifowanie kół w czołgu, wyrzynanie uszkodzeń na tłumikach, markowanie rys i zadrapań, polerowanie i szczotkowanie powierzchni itp.) kwestia umiejętności to nie gabinet stomatologiczny, precyzji starcza.

To z biedronki ma o wiele większą moc i jeszcze lepiej daje radę, mi się bardzo podoba, nadaje się świetnie do szlifowania i robienia otworów, bicie nie jest aż tak straszne choć końcówka drga aż miło ale wibracja to jedno a bicie to drugie. Ja bym polecił, jak nie musisz koniecznie mieć droższego Dremela to styknie. Przyda się też w domu i w garażu z racji dużej mocy urządzenia i mnogości końcówek.

Jako chrzest wyrąbałem sobie otwór pod kanał na dioramce Miniartu efekt oceńcie sami. Studzienka już wklejona ale widać, jak się ma do reszty. To białe to marker.

dremel%20001.jpg

dremel%20002.jpg

dremel%20003.jpg

Ma ktoś metodę na przetkanie igły z kleju Revell Contacta Professional? Zatkała się klejem, już próbowałem wszystkiego co przyszło mi do głowy.

Cześć,

Skombinowałem sobie kompresor który bije do 8 bar bezolejowy ze zbiornikiem 24 L. Moje pytanie jest takie jakie ciśnienie ustawić do malowania aero 1,5 2 a może więcej bar ?.

Ja maluję na 1,5 mocno rozcieńczoną tamką.

Ja maluję na 1,5 mocno rozcieńczoną tamką.

Dzięki

Cześć,

Skombinowałem sobie kompresor który bije do 8 bar bezolejowy ze zbiornikiem 24 L. Moje pytanie jest takie jakie ciśnienie ustawić do malowania aero 1,5 2 a może więcej bar ?.

No ładne cacko jeśli ma się oczywiście miejsce na takiego wielkoluda

Sprawdź w instrukcji obsługi swojego aero jakie maksymalne ciśnienie pracy jest dla niego dopuszczalne i staraj się tej wartości nie przekraczać. W reguły to coś około 3 bar. Ja najczęściej jednak wykorzystuje do malowania ciśnienia z przedziału 1 - 2 bar i to mi wystarcza.

W zależności od gęstości farby, tego co malujesz i efektu jaki chcesz uzyskać.

Ja operuję na przedziale 0.5 - 2 bary.

Weź sobie farby, rozcieńczalnik, jakiś kawałek plastiku i potestuj co i jak. Innej drogi nie ma.

Do tej pory używałem mniejszej tandetnej Toy'i z Selgrosu - bez wałka, miała bicie jak pojebana a i tak dawałem radę nią wszystko opierdolić (szlifowanie kół w czołgu, wyrzynanie uszkodzeń na tłumikach, markowanie rys i zadrapań, polerowanie i szczotkowanie powierzchni itp.) kwestia umiejętności to nie gabinet stomatologiczny, precyzji starcza.

Wszystko ładnie pięknie tylko nie wiem po co od razu "mięsem rzucać" w wypowiedzi.

Wszystko ładnie pięknie tylko nie wiem po co od razu "mięsem rzucać" w wypowiedzi.

Standardy SF.