Jump to content
DeX

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

Witam,

Moglibyście podpowiedzieć jaki kolor farby Humbrol byłby wskazany jako piasek pustyni? 103 lub 71 lub 250 może jakiś inny? Z Model Master też może być

Pozdrawiam

Odcieni jest tyle co rodzajów pustyń, od kremowego do czerwonego... Do czego ma być kolor, diorama czy pojazd?

Do robienia dioramy dobierz co najmniej 3 kolory - ciemny, średni i jasny piaskowy sugeruj się zdjęciami pustyni z internetu. Kładziesz kolor pośredni i potem cieniujesz jasnym i ciemniejszym - nie można tylko 1 koloru użyć. Polecam nakładać aerografem nakładasz poszczególne kolory aż uzyskasz fajny realistyczny i trójwymiarowy efekt.

Pomalowałem pół modelu farbą ale nie podoba mi się, pytanie czym to zmyć i czy trzeba zmywać czy można połóżyć po prostu na to podkład i pomalować jeszcze raz? W przypadku tego modelu nie zależy mi specjalnie na jakości więc wybiorę najprostsze rozwiązanie;)

Małe porównanie trzech aerografów: BD-203 czy TG-180 czy K320? Wszystkie w podobnych cenach, ale który najlepszy?

Jeszcze raz napiszę przeznaczenie:

-skala 1:72 lub 1:48

-do kompresora AS-186

Ten z okrągłą końcówką, K320 - pozostałe trudno doczyścić bo nie jest łatwo przytakać końcówkę palcem przy czyszczeniu. Dysze one używają te same 0,2 lub 0,3.

ni radzę żadnego z nich sam ostatnio to przerabiałem kupiłem chińczyka i są to zmarnowane pieniądze a też mnie przestrzegali żeby nie brać , polecam za to jakiegoś H&S malowanie i czyszczenie to sama przyjemność ;)

ni radzę żadnego z nich sam ostatnio to przerabiałem kupiłem chińczyka i są to zmarnowane pieniądze a też mnie przestrzegali żeby nie brać , polecam za to jakiegoś H&S malowanie i czyszczenie to sama przyjemność ;)

Racja, jak masz zielone to zrób jak kolega radzi, w aero dobrze zainwestować.

Witam kolegów.

Chciałem rozpocząć relację z budowy mojego modelu ale nie mogę odszukać postów z instrukcją wklejania zdjęć.

Proszę pomóżcie bo nie chcę robić niepotrzebnego zamętu na forum.

Z góry dziękuję.

Zakładasz sobie konto np. na ImageShack. Strona jest bardzo intuicyjna, więc nie będziesz miał problemu aby uploadować zdjęcia. Następnie klikając ikonkę "i" przy zdjęciu wyskoczy ci info. Tam będzie kod "do umieszczenia na forum". Kopiujesz i wklejasz do tematu. I na wszelki wypadek w nazwach zdjęć nie używaj polskich znaków.

Taki opis na szybka, może ktoś da coś lepszego.

Bardzo wam dziękuję.

Wysłałem pierwszą fotkę przez Image shack, jest w wątku TEST.

Niebawem relacje w warsztacie cywili.

Pozdrawiam

CA.Kropelka chwyci bez problemu.

Tylko nie za dużo tej kropelki, bo mi się raz trafiło, że naruszyła plastik.

To chyba miałeś jakiś chiński plastik, bo normalnego nie rusza.

Ten z okrągłą końcówką, K320 - pozostałe trudno doczyścić bo nie jest łatwo przytakać końcówkę palcem przy czyszczeniu.

akurat to w niczym nie przeszkadza ,ultra i evo tez ma "koronkę" troche innej konstrukcji co prawda ale tez palcem nie zatkasz ,wystarczy lekko poluzowac osłone dyszy i powietrze cofa sie do zbiornika

Znaczy w zwykłym chinczyku z koronką muszę odkręcić tę koronkę aby mi się powietrze cofnęło?

Ha, nigdy bym nie wpadł na to. Dzięki.

OK dzięki za ostrzeżenie!