Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące figurek w skali 1:72. Figurki firmy Pegasus Hobbies są troszkę mniejsze niż figurki innych firm. I chciałbym się dowiedzieć czy ktoś był w posiadaniu figurek firmy Caesear Miniatures 1:72 i czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy figurki obu tych firm nie rożnią się od siebie wielkością? Bo np. figurki z Pegasus Hobbies 1:72 są mniejsze niż z firmy Italieri...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Leveling Thinnera i jest cacy. Dysza 0.2

 

Dzięki będę pamiętam Ale o Mr.Base white 1000 chodzi mi dlatego że już go posiadam i chciałem wiedzieć czy mogę go zastosować bez obaw i czy go rozcieńczać jeśli tak to czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Leveling Thinnera i jest cacy. Dysza 0.2

 

Dzięki będę pamiętam Ale o Mr.Base white 1000 chodzi mi dlatego że już go posiadam i chciałem wiedzieć czy mogę go zastosować bez obaw i czy go rozcieńczać jeśli tak to czym

 

Leveling Thinner - to jest właśnie rozcieńczalnik do Mr.Base.

 

CeGie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam złożyć kolejny model samolotu (4) http://www.mojehobby.pl/Italeri-1259-Aa26C-Invader-p-1-583401.html ale chciałbym podejść trochę ambitniej niż dotychczas , zamierzam dokupić jakieś elementy fototrawione. Jednak nie chcę wydawać fortuny z racji , że jestem początkującym , znalazłem taki zestaw : http://www.mojehobby.pl/Eduard-SS269-Aa26C-Invader-cz.wewn.-ITA-p-18-1753653.html . Nie sprawi mi on za dużego problemu czy może lepiej jeszcze trochę poczekać , złożyć następne kilka modeli i wtedy się zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te fototrawki i zbyt dużo na nich nie ma. Większość elementów jest na prawdę bardzo małych - sam się zdziwisz. Zamkniesz wszystko za szkłem owiewki i nic nie będzie widać. Rozeznałem w twoich galeriach i te 17zł polecam zainwestować w szpachlę (Tamiya Basic albo White), matowy lakier i cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bahamut24 jeśli już chcesz blaszki i jesteś początkujący to proponuje skale 1/48 Sam dopiero zaczynam i obecnie kleje tą skale , ciężko może nie jest ale w skali 1/72 pewnie bym poległ . Mimo wielkich chęci wprawa i przetarcie jednak jest potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie póki maluje pędzlem wolę się trzymać tej 72 No właśnie szpachlę , lakier matowy, mark softer'a zakupiłem przed rozpoczęciem modelu , który akurat jest w 99% zakończony tak więc na dniach wrzucę galerię W sumie to racja , zamknę za owiewką i nic nie będzie widać, na razie się wstrzymam. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Anglicy w Afryce używali plot. Boforsów 40mm. Szukam zdjęć tego działa w pozycji bojowej z Afryki właśnie. Proszę o pomoc, bo google nie dają oczekiwanej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy czymś takim mogę rozcieńczać farby pod aerograf ? Mam na myśli farby humbrol i vallejo

53a0434faf8540c1m.jpg

 

Część farb mam gotowe pod aero ale dwie muszę sam przygotować i nie wiem czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zdjęć samolotu A26C Invader ( głównie sweet miss lillian ) . Kilka fotek zewnętrznych znalazłem, jednak ciężko znaleźć te przedstawiające wnętrze ( ze 3-4 fotki panelu pilota znalazłem), oraz fotki przedstawiające czynności serwisowe w warunkach polowych, ewentualnie relację z budowy modelu mnie zadowolą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako nowy forumowicz chciałbym zapytać o chemię Miga. Postanowiłem uzupełnić swój warsztat o kilka preparatów:

Pigment Fixer

Oil and Grease Stain Mixture

Rainmarks

Standard Rust Effects

 

Oraz kilka produktów AK:

Streaking Grime for Panzer Grey

Rust Streaks

Winter Streaking Grime

Engine Grime

 

Czy używaliście tych produktów? Jak z przydatnością ich w pracy z modelami? Nie chciałbym zakupić czegoś niepotrzebnego:).

No i zamierzam rozpocząć walkę z blaszkami bo mam zakupionego Nosorożca:) w 1:35 i komplet blaszek Parta do niego, więc postawiłem na zaginarkę The smal shop 5". Czy nie będzie za duża jak do tej skali?

Jeśli możecie to pomóżcie podjąć decyzję:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Proszę o pomoc: jaki Sidolux do owiewek i lakierowania modeli wybrać? Pytam bo są różne (na przykład do nagrobków).

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam,

Kuba

 

Z tego co wiem najlepszy jest Sido do linoleum

 

Kmai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Proszę o pomoc: jaki Sidolux do owiewek i lakierowania modeli wybrać? Pytam bo są różne (na przykład do nagrobków).

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam,

Kuba

 

Z tego co wiem najlepszy jest Sido do linoleum

 

Kmai

 

 

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ponieważ zbliżają się kolejne zakupy, nie obędzie się bez nowego pudełka

 

I w ramach odpoczynku od pływadeł i ciągłego szpachlowania, szlifowania... chciałbym skleić jakieś kultowe latadło..

Generalnie interesują mnie takie oto samolociki:

-Spitfire

-Messerschmitt

-Mustang

-Focke Wulf

Skala 1:48

 

I tutaj prośba do obeznanych w temacie - Co byście mi polecili? Czy kupić Tamki z 2005 czy może coś nowszego? Np. Zvezda wypuściła świetnie zdetalowanego Messera, ale skopała kaliki... a topcolors do tego modelu kosztuje więcej niż sam samolocik

 

Proszę o pomoc i jakieś propozycje

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie. Wszystko zależy od tego, do którego samolotu Cię ciągnie. Ja bym mocno subiektywnie polecił Spitfire'a, Mustanga, Thunderbolta lub Corsaira Tamiyi albo Hellcata Eduarda.

Inni koleldzy zapewne doradzą Ci w kwestii maszyn niemieckich co do, których moja wiedza jest nikła.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.