Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Rynceusz napisał:

Czy mogę używać Tamiya X-22 z pędzelkiem?

 

Jak nie masz aerografu to kup sobie taki podkład:

 

tamiya-surface-primer-podklad-w-sprayu-1

 

https://agtom.eu/podklady/310580-tamiya-surface-primer-podklad-w-sprayu-100ml-szary-4950344870264.html

 

i taki lakier:

 

farba-w-sprayu-tamiya-ts-13-clear.jpg

 

https://agtom.eu/lakiery-bezbarwne/342031-farba-w-sprayu-tamiya-ts-13-clear-4950344993550.html

 

Inaczej to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rynceusz napisał:

Czy mogę używać Tamiya X-22 z pędzelkiem?

Jak chcesz malować pedzelkiem to polecam Lakier od Italeri Akrylowy sam uzywałem z początku gdy nie miałem aero ale jak mam aero to nadal uzywam Italeri.   Tamiya akrylowa nie nadaje sie pod pedzel jedynie Tamiya emalia w tych słoiczkach kwadratowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rynceusz napisał:

Grubo nałożysz i popsujesz efekt. Do pędzla to się raczej nie nadaje.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 07:59, robertmodelarz napisał:

 

W dniu 4.05.2023 o 21:17, panmopsik napisał:

Jesteś z Wawy, idziesz do kogoś kto się w tym specjalizuje ponieważ ma więcej materiałów do wyboru na których pracuje, popularne grawerowanie laserowe, dobra jakość...

Ostatecznie zamówiłem tabliczkę z laminatu grawerskiego na Allegro, wyszło niecałe ok 6,50 zł za sztukę. Proponowany jegomość z Warszawy za taką samą usługę (chyba - może jednak są jakieś różnice o któych nie wiem?) zażyczył sobie 37zł, więc jednak zaryzykowałem ze sprzedażą wysyłkową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rynceusz napisał:

Dzięki, jutro będę zamawiał Messerschmitta

 

1. Czy mogę używać Sidoluxa i/lub lakieru do paznokci z modelami?

2. Czy Mr.Hobby SF-286 Mr. Surfacer 1200 to dobry podkład dla farb emaliowych?

1. Sidolux tak, lakier do paznokci to chyba tylko do świateł szlakowych i obrysowych

2. Mr.Hobby SF-286 Mr. Surfacer 1200 to bardzo dobry podkład dla wszystkich farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
17 godzin temu, Rynceusz napisał:

Czy taki Sidolux może być użyty jako lakier bezbarwny błyszczący? 

 

Oczywiście , że tak, ale musisz aerografem położyć kilka cienkich warstw.  To płyn bardzo rzadki, nie pozalewaj modelu.  Najlepiej sprawdza się jako warstwa przed położeniem kalkomanii.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2023 o 10:33, robertmodelarz napisał:

Oczywiście , że tak, ale musisz aerografem położyć kilka cienkich warstw.  To płyn bardzo rzadki, nie pozalewaj modelu.  Najlepiej sprawdza się jako warstwa przed położeniem kalkomanii.

1. A jak się nie ma aerografu, to trzeba pędzlem nałożyć jedną cienką warstwę?

2. Kiedy trzeba odtłuścić model, przed sklejaniem czy po sklejaniu? Oraz jak to trzeba zrobić żeby nie było użyć podkładu przed nałożeniem farby emaliowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rynceusz napisał:

1. A jak się nie ma aerografu, to trzeba pędzlem nałożyć jedną cienką warstwę?

2. Kiedy trzeba odtłuścić model, przed sklejaniem czy po sklejaniu? Oraz jak to trzeba zrobić żeby nie było użyć podkładu przed nałożeniem farby emaliowej.

1. Można nałożyć jedną warstwę pędzlem.

2. Model odtłuszcza się przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robertmodelarz napisał:

1. Można nałożyć jedną warstwę pędzlem.

2. Model odtłuszcza się przed malowaniem.

A jak trzeba zrobić odtłuszczanie tak żeby nie było użyć podkładu przed nałożeniem farby emaliowej?

Edytowane przez Rynceusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.