Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, barti94 napisał:

Poszukuję koloru Dunkelgelb (RAL 7028)  koniecznie od Vallejo. Który numer byłby najlepszy? Trafiłem na 70978 czy też 70806 które okazały się totalnym nieporozumieniem. Czy po prostu Vallejo nie ma dobrej farby w swojej palecie imitującej ten kolor?

A niby dlaczego nieporozumienie ?, to dobre farby pod pędzel np ta 70978, , łatwe w obsludze, wystarczy rozcieńczyć, pomyśleć, ale to już było mówione x razy, może pomyśl nad sprayem, nie bedziesz sie tak męczył 😆 Tamiya 85003 TS-3 Dark Yellow, Vallejo Spray 400 ml AFV Color Panzer Yellow

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barti94 napisał:

Poszukuję koloru Dunkelgelb (RAL 7028)  koniecznie od Vallejo. Który numer byłby najlepszy? Trafiłem na 70978 czy też 70806 które okazały się totalnym nieporozumieniem. Czy po prostu Vallejo nie ma dobrej farby w swojej palecie imitującej ten kolor?

Hataka Hobby HTK-CS94 Late WW2 German AFV paint set to fajne kolorki niemieckie. 

https://www.mojehobby.pl/products/HTK-CS94-Late-WW2-German-AFV-paint-set.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Evildead napisał:

Błąd, :)  Barti maluje pędzlem.

seria B Hataka Hobby HTK-BS94 Late WW2 German AFV paint set

https://www.mojehobby.pl/products/HTK-BS94-Late-WW2-German-AFV-paint-set.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertmodelarz  @Evildead czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem ?

 

2 godziny temu, barti94 napisał:

Poszukuję koloru Dunkelgelb (RAL 7028)  koniecznie od Vallejo.

 

 

2 godziny temu, barti94 napisał:

 

Ten brałem pod uwagę ale to dedykowana do aerografu. zapomniałem dodać że maluje pędzlem 😞  

 

To nie ma znaczenia, one są po prostu tylko trochę rzadsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _OldMan_ napisał:

@robertmodelarz  @Evildead czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem ?

 

 

 

 

To nie ma znaczenia, one są po prostu tylko trochę rzadsze.

Koniecznie zrozumieliśmy😀

Zestaw farb modelarski Vallejo - Dunkelgelb - niemiecki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, _OldMan_ napisał:

@robertmodelarz  @Evildead czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem ?

 

 

 

 

To nie ma znaczenia, one są po prostu tylko trochę rzadsze.

Bzdury piszesz , jeśli maluje pędzlem to po co ma przepłacać za rozcieńczone vallejo air ?, doda wody lub thinnera do model color i ma prawie dwie tubki farby vallejo air w podobnej cenie co mc, woda w kranie jest, barti sie pewnie przejezyczyl z koniecznie bo sam nie wie czego szuka, a ty oczywiscie łapiesz sie za słowka 😂, zamiast koniecznie vallejo miało być pod pędzel ! 😁 @barti94 określ się

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie próbkę zrobiłem , pomalowane tym vallejo  pędzlem płaskim na odtłuszczonej powierzchni, tu jest 6 cienkich warstw, ale fakt farba zostawia jakieś mikro włoski, pędzel nówka, woda kranówa, farbka ze trzy lata ale dobrze wymieszana, na tych jasnych może i kicha na dużych powierzchniach, może i barti ma rację że to kicha.

IMG_20230614_185832.jpg

IMG_20230614_185917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba wszystkie Dunkelgelby jakie mam.  Wyszło 5 sztuk:

1.Hataka B250 Dunkelgelb

2. Tamiya TS3 spray

3. Vallejo 70978  Dark Yellow

4. Mr Color Dark Yellow Spray

5.Hataka B244 Dunkelgelb

 

IMG_20230614_221922.thumb.jpg.8f3e491e9fc8d29d4b96824a86f5fa5a.jpg

 

Mnie szczerze nie przekonuje to Vallejo 😞 Pomalowałem nim jeden model i był jak musztarda. A co do Dunkelgelba od Vallejo Air. Czym najlepiej rozcieńczyć żeby nadawało się pod pędzel: Vallejo THINNER? Woda demineralizowana? Wódka? Hataka Acrylic Thinner? Rozcieńczalnik od Tamiya? Coś innego? Kiedyś próbowałem coś malować vallejo air pędzlem ale sama w sobie farba wydawała się minimalnie za  gęsta a zwykła woda kiepsko sprawdzała się w roli rozcieńczalnika.

Edytowane przez barti94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, barti94 napisał:

Znalazłem chyba wszystkie Dunkelgelby jakie mam.  Wyszło 5 sztuk:

1.Hataka B250 Dunkelgelb

2. Tamiya TS3 spray

3. Vallejo 70978  Dark Yellow

4. Mr Color Dark Yellow Spray

5.Hataka B244 Dunkelgelb

Mnie szczerze nie przekonuje to Vallejo 😞 Pomalowałem nim jeden model i był jak musztarda. A co do Dunkelgelba od Vallejo Air. Czym najlepiej rozcieńczyć żeby nadawało się pod pędzel: Vallejo THINNER? Woda demineralizowana? Wódka? Hataka Acrylic Thinner? Rozcieńczalnik od Tamiya? Coś innego? Kiedyś próbowałem coś malować vallejo air pędzlem ale sama w sobie farba wydawała się minimalnie za  gęsta a zwykła woda kiepsko sprawdzała się w roli rozcieńczalnika.

Czysta wódka, lub mieszanina alkohol izopropylowy/woda 50/50

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rynceusz napisał:

1. Które farby emaliowe wybrać na początek? Revell, Humbroll czy Tamiya

2. Czy mogę używać acetonu do rozcieńczania i mycia farb emaliowych?

Farbki możesz używać wszystkie z nich mieszając je między sobą.Lub poszczególnych kolorów z danej palety tychże marek.Nie ma problemu z emaliami olejnymi.Do mycia i rozcieńczania użyj white spiryt.Benzyny lakowej. Najlepsza poza terpentyna balsamiczna..jedynie pamiętaj,że emalie humbrola schną mocniej.A revell i Tamiya potrafią się zmyć po paru dniach nakładając na nie kolejną warstwę farby pędzlem zanim się utwardza.A i z utwardzeniem bywa różnie.Potrzebuja więcej czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. Czy mogę używać acetonu do rozcieńczania i mycia farb emaliowych?

Odradzam. Acetonem rozpuścisz tworzywo. Możesz go użyć jako kleju, choć to raczej ostateczność. Kiedyś rozpuszczając w acetonie polistyren robiłem "szpachlówkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.