Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Model matowy , naloze kalki beda swiecic - musze dac lakier blyszczacy , a pozniej matowy ?

A nie mozna po nalozeniu dac od razu matowego ?

 

Ktos mi pisal , ze w miejsca kalek daje blyszczacy ,a na koncu matowy na caly model.

 

Nie moge od razy matowy ? Kalki nie beda matowe tylko nadal beda swiecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błysk (nawet najlepiej z 2 -3 warstwy przy sidoluxie przy nakładaniu aero), kalki, błysk celem zabezpieczenia, wash, matt. Błysk na kalki daje się właściwie z 2 powodów - Zabezpieczyć je przed washowaniem oraz by mocniej trzymały się samego modelu (dotyczy to głównie starszych kalek z kieprawym klejem). Na całość matt z wiadomych powodów .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ograniczniki ruchu r?k w fotelu katapultowym K-36DM opuszczaj? si? po zaj?ciu pozycji w fotelu przez pilota, czy te? dopiero w momencie katapultowania?

Tutaj http://www.geocities.jp/emiri_0623/Zvezda_K-36DM.htm jest zdj?cie przedstawiaj?ce ten fotel wraz z rysunkiem pogl?dowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ograniczniki ruchu r?k w fotelu katapultowym K-36DM opuszczaj? si? po zaj?ciu pozycji w fotelu przez pilota, czy te? dopiero w momencie katapultowania?

Tutaj http://www.geocities.jp/emiri_0623/Zvezda_K-36DM.htm jest zdj?cie przedstawiaj?ce ten fotel wraz z rysunkiem pogl?dowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne, że w momencie katapultowania, Inaczej pilot miałby ograniczoną możliwość ruchu rąk i sterowania samolotem.

Ograniczniki są po to ,aby w momencie katapultowania ,na skutek gwałownego przyspieszenia i nie zawsze kontrolowanego zachowania pilota ,nie nastąpiło rozrzucenie ramion,wskutek czego ,te elementy ciała pilota mogłyby zostac w kabinie.Trochę to przypomina horror,ale pilot mógłby zostac wyrzucony z kabiny ,a częsci np przedramion zostać ucięte elementami burty kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie meczy - kleje

 

Interesuje mnie ten Tamiyowski z zielona zakretka .

Klei sie czesci po zlaczeniu ze soba , widzialem na filmie z YT ze gosc mial kadlub samolotu w calosci i jezdzil pedzelkiem na laczeniu ?! I czytalem gdziesna forum , ze wymaga wprawy ten klej - tzn ?

 

291_rn.jpg

 

 

I rozumiem , ze ten to zwykle klej :

 

1465_rn.jpg

 

A ten sie rozni poj i etykieta od tego wyzej :

 

117_rn.jpg

 

 

I klej cyjanoakrylowy w zasadzie dobry do blaszek , przy normalnym klejeniu nie ma celu w jego stosowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I klej cyjanoakrylowy w zasadzie dobry do blaszek , przy normalnym klejeniu nie ma celu w jego stosowaniu ?

Ja z powodzeniem stosuje klej CA do klejenia prawie wszystkich części.

Plusy są takie, że mogę nadmiar kleju CA zmyć za pomocą cudeńka o nazwie debonder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam pytanie odnośnie malowania samolotu Supermarine Spitfire mark V.

Przygotowałem następujące kolory (Pactra):

 

- A115 RAF Dark Earth

- A116 RAF Dark Green

- A113 RAF Sky Type S

 

Problem polega na malowaniu spodu samolotu kolorem A113 Sky Type. Gdzieś czytałem, że do któregoś roku był inny kolor a później został zmieniony. Czy Spitfire w wersji V który był produkowany od 1941 roku miał spód malowany kolorem Sky Type?

 

Pozdrawiam,

 

West

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierem przeźroczystym akrylowym błyszczącym (Pactra, Vallejo, inny akryl) albo Clearfixem Humbrola lub innym bajerem do klejenia oszklenia (Mr. Hobby robi i Gunze przynajmniej). Na sidolux też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.