Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Jaką techniką wykonujecie ożebrowanie osłony kabiny(chodzi oczywiście o jej malowanie).Niekiedy malowanie na przezroczystej osłonie jest bardzo trudne , nawet przy próbach zastosowania maskolu.Zresztą maskol po wyschnięciu odrywa się nieregularnie i nierówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew94 - Najlepiej taśma maskująca tamki albo nawet zwykła malarska. W przypadku malarskiej z owiewkami niema problemu ale jak byś chciał przyklejać ją na farbę musisz sprawdzić czy klej nie jest zbyt mocny. Czasami też klej potrafi zostać ale stosunkowo łatwo go zmyć.

Przy mało skomplikowanych owiewkach możesz sobie wyciąć paseczki i ładnie je dopasować do ożebrowania. Jeśli to coś w rodzaju kabiny B-29 to wycinam ożebrowanie na owiewce. Tutaj konieczny jest dobry skalpel typu Olfa albo Excel no i odrobina dokładności i delikatności. Taśma malarska ma jeszcze to do siebie, że dobrze jest po przyklejeniu odczekać nieco czasu tak by klej mocniej złapał i farba nie wciekła pod maskę. W przypadku malowania pędzlem staraj się to robić bardzo delikatnie ruchami skierowanymi z części zamaskowanej w kierunku tego co chcesz pomalować. Nie rozcieńczaj też mocno farby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry jestem początkującym modelarzem i chciałbym wiedzieć jak robi się brudzenie na modelach

 

Jezeli chodzi o kurz to mozesz to zrobic na dwa sposoby:

Suche pastele- scierasz kredke na papierze sciernym i to co zostaje nanosisz na model za pomoca medium (za ta nazwa kryje sie np: white spirit, ktory po odparowaniu pozostawia pastele na modelu.) jezeli chodzi gorne powierzchnie to najlepiej srawdza sie metoda "tapowania" czyli stukasz pedzlem prostopadle do powierzchni. Na powierzchniach bocznych scierasz pedzlem w dol.

Drugi sposob to pigmenty ktore ja stosuje w taki sam sposob tylko ze do utrwalenia na powierzchni uzywam utrwalacza Miga.

Bloto czy suche, czy mokre to juz wiecej zabawy, nie tylko trzeba oddac kolory (przechodza od ciemnego-mokrego, do jasnego-wyschnietego), a takze "fakture" blota. Tutaj oprocz pigmentow przydaja sie farby olejne dla plastykow.

Pamietaj ze wszystko powinno byc z umiarem, poszukaj w necie zdjec tego co cie interesuje, najlepiej zdjecia pojazdu ktory chcesz wykonac, jezeli nie to chociaz efektu jaki chcesz uzyskac na jakims podobnym wynalazku.

Mozesz co nieco podpatrzec tutaj:

http://www.youtube.com/user/ScaleModelMedic#play/uploads/2/nx1e6ooh8PA

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter ale pomogłeś, na oko wiem jak to wygląda, ale moje dobieranie koloru na oko jest straszne, nie urodziłem się artystą. Wolę wiedzieć co wymieszać lub czego użyć. afruch tak wiem, przecież nie napisałem, że brezent to kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jakiś czas temu zakupiłem swój pierwszy aerograf (AB-1001) myślę że na początek taki starczy. Problem polega na tym że gdy maluję model na jego powierzchni pojawiają się takie gródki farfocle itd. Nie bardzo wiem co mogę z tym zrobić. Ps nie wiem czy ma to jakiś wpływ na mój problem ale do zasilania aerografu używam butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy podkład pod chrom ma znaczenie???? W sensie jak dam gloss to będzie lepiej niż jak bym dał mat???

 

2.Czy dajecie podkład na wszystkie części????

 

3.Jakiego podkładu używać na części chodzi mi o coś do aerka co by sobie można jeszcze poćwiczyć malowanie, nie chce podkładu w sprayu. Teraz używam jako podkład - Humbrol 140 szary mat.

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, to nie powinna grudkować... Może za niskie ciśnienie... Spróbuj rozcieńczyć wódką albo wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.