Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. No wiec szyby do modelu "zaginęły w akcji" pomyślałem, że można zastąpić je czymś w rodzaju folii a mianowicie chodzi mi o to, że jak w samochodach (1:1) zostaną powybijane szyby np. w skutek wypadku te miejsca są zabezpieczane folią ale tylko na czas oczekiwania na nowe szyby w warsztacie. I chodzi mi jak zrobić takie "osłonki " szyb do modeli w skali 1:24 albo może macie inny pomysł jak poradzić sobie z brakiem szyb. Uprzedzam, iż wykonanie nowych szyb "moimi rekami" nie wchodzi w grę gdyż nie potrafię tego zrobić.

 

Mój model to pewnie mało znany wam (znalazłem go na allegro i kupiłem bo bardzo mi się spodobał ) Mercury cougar xr 7 1992r

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlę osobiście nakładam wykałaczką, małymi ilościami

Hej.

Dorzuciłbym jeszcze dwie rady.

Jeżeli jest możliwość - naklej dookoła szczeliny paski taśmy maskującej (chociażby takiej z hipermarketu budowlanego). Nakładanie szpachli jest wtedy mniej stresujące

Zainwestuj w zmywacz do paznokci ale BEZACETONOWY. Po nałożeniu szpachli umocz w zmywaczu patyczek do czyszczenia uszu i po prostu "zmyj" nadmiar szpachlówki.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zauważyłem, że w modelach myśliwców niemieckich z II WW nie ma w kalomaniach dołączanych do zestawów swastyk na "ogon" samolotów. Czy mozna takowe jakoś zdobyć ? jeśli tak to gdzie ?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po jakis 16 latach przerwy w budowie samolotow (przerzut na pojazdy)zabralem sie znowu za letadla i mam problem.

Jako ze kiedys robilem I WS teraz zaczalem od lat 50-tych.

I z tym mam problem. Po przelakierowaniu Gunze i polerce bylem mile zaskoczony osiagnietym efektem polerowanego alu.

Jednak po nalozeniu kalek i bezbarwnym efekt znikl.

Wyjsciem byloby nie lakierowac, ale po latach modelarstwa wiem, ze kalki lubia zolknac.

Moje pytanie: czy jest jakis inny sposob ? Inny lakier aluminiowy lub bezbarwny?

Przy tej okazji juz zwalilem jednego F-84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam pytanko dotyczące płynów do kalek Gunze

setter - smaruje powierzchnie modelu,to jest ten niebieski

softer - smaruje kalke, ten zielony

teraz zaczynają się schody, płyny zbijają się w krople, i przy wysychaniu zostawiają paskudne ślady na kalkach.

Jak temu przeciwdziałać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba regularnie w czasie wysychania rozsmarowywać je po kalce przy użyciu patyczka do uszu. Przy okazji można podociskać kalkę (ostrożnie żeby nie przesunąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ograniczone fundusze, to zdecydowanie home made. Więcej kolorów kupisz za tą samą kasę, farby zostaną do biedronki, mieszasz jak chcesz, starczy na znacznie dłużej, koszty tyle co na początek farby i co jakiś czas butelka white spiritu za parę zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem model Italeri (przepak kinetic) F-16 DG/DJ mam kalki SP Decal z f-16d barak , podobają mi się strasznie kamo tych izraelskich f-16, pytanie się tyczy, czy jestem w stanie z tego zestawu zrobić właśnie takiego Izraelczyka ?

W zestawie nie ma zbiorników konformenych i grzbietu, mam go w zestawie polskiego f-16 kinetica

Malowanie w sp decal jest dla 110 sqn,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zacząłem budowę mojego kompresora z agregatu. Mam już prawie wszystko skompletowane tylko brakuje mi wyłącznika ciśnieniowego.I mam pytanie czy ten wyłącznik ciśnieniowy się nada????http://www.allegro.pl/item819090709_wylacznik_cisnieniowy_presostat_hydrofor_230v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pdpowiedzcie jak się robi lin ie podziału blach jakie farby do tego sa potrzebne i jaka jest kolejnośc. Próbowałem olejna na model pomalowany najpierw matem potem bezbarwną ale kiepsko to idzie.... Czy preshading jest właśnie po to i jak zrobi aerkiem żeby linie nie zostały zamalowane!? Za info z góry dziękuje. : A i jeszcze coś na temat washa by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.