Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2021 o 23:04, bulik58 napisał:

Obwieszony zlotem chocby .....

 

Mr. T: nieznane oblicze ikony lat 80. Twardziel obwieszony złotem nie miał  łatwego życia - WP Film

piekna robta, ciekaw jestem ostatecznego wygladu.:benc:

 because it's Mr T, T-80 :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja wiem, że ten warsztat ciągnie się jak brazylijska telenowela, ale jest już światełko w tunelu i na szczęście to nie pociąg 😉 fartuchy zrobione, zawiasy na nich też, wymienione śruby na pancerzu bocznym plus uchwyty plus podbutniki na tymże pancerzu do wskakiwania do czołgu. Zrobione klamry na zasobnikach, uzupełnine spawy. Zaczęty już przód- uff....

20210812_160220.jpg

20210812_160110.jpg

20210812_160506.jpg

20210812_160110s.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bulik58 napisał:

Twoja telenowela w porownaniu z ,, Klanem  ,, to jest mini serial, z jedna zasadnicza roznica , Klanu nie ogladam , a twoj zdarza mi sie ze 3-4 razy dziennie :mrgreen: Gdzies chyba pisales iz model T-80BV jest najlepszy z calej trumpkowej rodziny 80-tek , a co mozesz powiedziec o T-80BVM Nr. 09587? 

No to kamień spadł mi z serca 😉 a jeśli chodzi o BVM to wydaje mi się że to  nie najgorszy jest zestaw. Wieża na bazie BV, poprawiona wierzchnia część wanny. Trzeba poprawić system dolotowy filtru powietrza bo brakuje przekładni. To tak na szybko. Ogólnie nie jest źle jak na 80ke od Trumpka 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bulik58 napisał:

Dzieki za info, czy moglbys jakos bardziej naswietlic temat o ktorym wspomniales?

Opiszę dokładnie czego brakuje trumpkowi jak wrócę z urlopu bo nie mam teraz jak załączyć zdjęć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Model4assembly napisał:

iy92oiITRAc.jpg

Mam to na uwadze :)Przód, o czym pisałem wcześniej, jeszcze nie jest skończony, powycinane jest całe okablowanie i na razie czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 14.08.2021 o 20:35, bulik58 napisał:

Dzieki za info, czy moglbys jakos bardziej naswietlic temat o ktorym wspomniales?

Tak jak mówiłem, nie jest źle. Rzuciłem jeszcze teraz okiem na to co wypuścił trumpek i to co widzę na szybko to dosłownie 2 istotne poprawki. 

1. brak przekładni mechanizmu systemu dolotowego powietrza. Ogólnie samo urządzenie też jest ubogie w detale. Żadna wersja mająca taki system u trumpka tego mechanizmu nie posiada. Trzeba ją dorobić.

2. Nieprawidłowa długość zagłębień w pancerzu wierzchnim. Trumpek zrobił je za krótkie.

 

Pewnie są jeszcze jakieś detale, ale ciężko je ze zdjęć, nie składając modelu, wyłapać :) 

3.jpg

5.jpg

2.jpg

1.jpg

4.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się strasznie tego przodu robić i wreszcie najgorsze rzeczy porobione. Teraz zostały tylko pierdoły. Niestety nie zdążyłem zamówić metalowych gąsienic mastercluba i nigdzie ich teraz nie ma. Trudno będa plastiki z zestawu. Zestawowe nie są złe, tylko te metalowe łatwiej się układa bo swoje ważą :)  fotki prawie skończonego przodu poniżej.

 

20210831_214831.jpg

20210831_214714.jpg

20210831_214630.jpg

0229223022356_4_i-TPnTRB8-X2.jpg

0229222734842_2_i-dM6QJ4d-X2.jpg

0229223022356_2_i-5H3wN7Z-X2.jpg

0229224304718_3_i-6t2JVtt-X2.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulik58 napisał:

Takie znalazlem na plastmodel. Jutro sprawdze czy nie mam dwoch zestawow metalowych i sie zglosze.

Trumpeter 02063 Workable Track links for Russian T-80 (1:35)

 

Te gąski trumpka tak średnio bo w sumie mam w pudle też plastiki. Jakbyś friule albo mastercluby miał to byłoby super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gajur napisał:

Oj jaki ładny ten przodek👍

 

:)  Ogólnie już mam jakoś rozpykane rozmiary i co się gdzie powinno znaleźć, ale w UK jest dodatkowa płyta za włazem kierowcy/mechanika. No i na domiar złego po obwodzie od strony kosza wieży jest pod skosem. Wymierzyłem sobie, dopasowałem przykleiłem i .... niestety jak wstawiłem wieżę to nie mogłem zrobić pełnego obrotu. U podstawy wieży jest pierścień, ale nie jest jednakowej grubości w każdym miejscu. No i trzeba było to już dorzeźbić na modelu. Zobaczymy jak będzie po podkładzie, jestem przygotowany na szlifowanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bulik58 napisał:

Traki sa juz spakowane, przygotowane do wyjazdu. Drut ktory uzyles do oslon lamp jakiej jest grubosci?

Super, dzięki 👍 Do osłon zawsze korzystam z drutu 0,4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o osłonki to poszczególne elementy łapię UHU. Pasuje mi jego konsystencja i rozsądna szybkość wiązania. Testowałem inne kropelkopodobne kleje i UHU mi najbardziej leży.

uhu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i zazdroszczę - szczególnie wiesz pewnie czego (choć wszystkiego dookoła również 😛). Byłem przekonany, że osłony lutujesz. Mi się po klejeniu wszystko w niedługim czasie rozpadało i nawet bałbym się, że już na dalszym etapie mógłbym to oderwać jakimś ruchem pędzlem. Jestem pod wrażeniem, że tak cienki drucik tak ładnie Ci chwycił.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x_bandit changed the title to 1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.