Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, TAW napisał:

Podziwiam i zazdroszczę - szczególnie wiesz pewnie czego (choć wszystkiego dookoła również 😛). Byłem przekonany, że osłony lutujesz. Mi się po klejeniu wszystko w niedługim czasie rozpadało i nawet bałbym się, że już na dalszym etapie mógłbym to oderwać jakimś ruchem pędzlem. Jestem pod wrażeniem, że tak cienki drucik tak ładnie Ci chwycił.

 

Dzięki. Lutowałem też, ale więcej zabawy z tym jest niż z klejeniem. Znalazłem patent i nie ma takiej opcji żeby coś mi się z tego rozpadło. Spokojnie nawet mogę wyginać te druciki po klejeniu. Na pewno lutowane jest mocniejsze, ale po lutowaniu takich małych pierdółek zwykle trzeba trochę wyrównać luty... nie jest to wygodne przy tak małych detalach, efekt bywa średni a i jest szansa, że coś odpadnie. Jak kleje to już zwykle nie mam poprawiania.

To co ważne to dobrze przyciąć sobie drucik (najlepiej skalpelem), albo podszlifować na równo pilnikiem jeśli ciąłeś cążkami. No i mocne i szybkie dociśnięcie jak klej nałożysz. Jak zwiąże klej (kilka sekund) to dokładam małą profilaktyczną kropelkę na spoinę i już :) Posprawdzaj na samych drucikach różne cięcia, jak obczaisz, jak to działa to później łączenie czegokolwiek to będzie pikuś :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 20:55, x_bandit napisał:

Koledzy fajnie, że kogoś to moje lepienie interesuje🥳W domu nie zawsze jest tak dobre przyjęcie mojej pracy 😅🤣

zmienię ten wpis🙄

Edytowane przez gajur
niepotrzebny wpis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 15:02, gajur napisał:

zmienię ten wpis🙄

 

Gajur no worries:super: prawdę napisałeś. Perspektywa- słowo klucz, łom i wytrych. Próbowałem córkę zachęcić i nawet wybrałą sobie sama model, zresztą nawet jest tu gdzieś jego galeria. Jednak dla niej najlepiej jakby te modele skladało się w 2h max :)  i w zupełności ją rozumiem, bo ja w jej wieku też nie mogłem usiedzieć w miejscu dłużej niż 5 min.

Edytowane przez x_bandit
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

gajur to cie juz ponioslo , sadzisz ze maly bedzie bawil sie ze starym ?? Mlodzierz ma teraz inne zabawki

1002200246_(((((((((((((((((((((((((((((((((((((..(11).jpg.cc3f858125fe97a0448c4a605b49d158.jpg

 

Nadzieja umiera ostatnia, a mam nadzieję, że może kiedyś .... moda na retro i analogowe życie czasem też się pojawia😄😂

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58 jeszcze raz dzięki. Dziś dostałem gąsienice, zmontowałem na szybko. Trzeba jeszcze je podrównać i podkleić koła napinające. Jutro gąski będą się moczyć aż zczernieją :D

20210906_232823.jpg

20210906_232920.jpg

20210906_233049.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Myslales kiedys aby pomalowac model w polowie? Tak przez srodek aby jedna polowa byla w farbie a druga surowa ukazujaca zakres przerobek?   

 

Myślałem na początku o tym żeby wcale nie malować i zrobić 2gi taki sam i pomalować... ale szybko sobie przypomniałem ile lepię taki model:glupek:  i ta świadomość mnie wyleczyła😂 pół modelu mówisz hmmm. Pomysł zacny:piwo: na razie odstawię go po zrobieniu gąsek na półkę bo muszę trochę poczekać z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gajur napisał:

Fiu, fiu, efekt jak zwykle powalający. Czy malunki już ustalone?

 

Coś tam szukałem już wcześniej. Ogólnie w służbie niewiele było tych maszyn. Wiem, że na pewno jedna była i chyba nadal jest w  4 Gwardyjskiej Kantemirowskiej Dywizji Pancernej. Znalazłem takie zdjęcia. Jesli będę go malował to zrobię go w starszej wersji kamo, takiej jak na tych zdjęciach poniżej. Przykład nowszego jest na ostatnim zdjęciu.

t80uk017_.jpg

t80uk018_.jpg

t80uk019_.jpg

t80uk020_.jpg

0229224304718_0_i-8WXZBfx-X2.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bulik długo się biłem z myślami czy i jak malować (w sumie to nadal bym chciał mieć go też niepomalowanego :)). No i koniec końców wziałem farby w ręce i popaciałem go całego... Tak jak wcześniej pisałem, zrobiłem go w kamo z lat 90tych (tak mi się wydaje). Niestety ze względu na zbyt małą referencję zdjęciową kamo wydaje mi się, że zachowuje wymogi armii rosyjskiej jednak nie jest to idealnie ten sam wzór co na maszynie z numerem bocznym 100. Brałem przykład z kilku maszyn T-80U i UK 4 Gwardyjskiej Kantemirowskiej Dywizji Pancernej. Kilka fotek z etapu podkładu. Czarny i szary do pokreślenia cieni. No i później kamo. Maszyna jest właśnie w trakcie nakładania delikatnego "zużycia" i kurzenia. Błota proszę się nie spodziewać bo nie lubię 😉  Tak czy inaczej ciągle działam... jednak koniec wydaje się na szczęście blisko :D 

20210914_092629.jpg

20210914_092446.jpg

20210914_092601.jpg

20210914_092859.jpg

20210914_092711.jpg

20210914_092822.jpg

20210920_224624.jpg

20210921_191637.jpg

20210921_191722.jpg

20210921_192100.jpg

20210921_192706.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tym wszystkim było patrzeć jak złotko znikało pod podkładem.... i o ile jeszcze przy podkładzie fajnie detal było chociaż widać. To po zielonym szczerze zacząłem załować, że go pomalowałem😅 Na szczęście piaskowy i czarny zrobiły robotę ... normalnie rozstroju nerwów można się nabawić 😉 o kiszkach nie wspominając 😂 a niby modelarstwo uspokaja :glupek:.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gajur napisał:

Na lufie jest szpara (ostatnie zdjęcie z podkładu). Pewnie zniknie w malunkach😄

Faktycznie😱 niestety nie zniknęła po malunkach. Tamiya Epoxy putty i powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gajur napisał:

Ależ Pan masz tempo!!! 

 

nie no takie tematy to najlepiej od ręki załatwiać bo zapomnę 😉 a, że wyszło w miarę naturalnie, jak przetarcie, to nawet farby nie trzeba 😅

Co do forum to może i wrzucę bo jakoś nie wiem dlaczego, ale słabo oceniają na panzer35 80kę RPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x_bandit changed the title to 1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.