Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gajur napisał:

Dlatego byłem ciekawy jak wyjdzie. Fakt, że tych kabli zawsze nawystawiają jakby światełka na choinkę szykowali😀

 

Wczoraj jak to lepiłem to już kląłem pod nosem. W gruncie rzeczy to lubię je sobie tak lepić, niestety przy tym egzemplarzu nie byłem chyba mentalnie przygotowany na bój :) 

 

Tak na marginesie, wieżyczka dawana przez trumpka to jakiś chory sen modelarza. Jakieś pomieszanie z poplątaniem. I już nie chodzi mi o samą UD wczesna czy późna. Tu trumpek nie siląc się wcale na sprawdzenie założył, że cały mechanizm mocno i bez większych zmian opiera się na mechaniźnie T-64. Tylko w teorii słusznie :)  W UD uległ on modyfikacji. Poniżej jak wygląda to w 64ce

 

0218202224734_30_DSCN0201.thumb.jpg.0db424d38175b4115aae3c57a60f90ad.jpg

 

i jak w 80UD - akurat to czy wczesna czy późna wersja , jak to trumpek opisuje, nie ma znaczenia

i-hpJSvzp-X2.thumb.jpg.a7aed07103749510677513c58fa79ec1.jpg

 

0218201741540_08_bashenka-comandira.jpg.8540e99d89cf8d41cdf6b865038ffd4f.jpg.b26dab2d97c3e8f3e0b8a5763ebb7a9a.jpg

 

Dlatego część TY27 i PE- C13, którą trumpek daje, trzeba olać :) 

20211023_211504.thumb.jpg.76bdfcf3fc4f04abebe81f561678584e.jpg

 

Dodatkowo sam celownik dowódcy jest też zaczerpnięty z 64ki. T-80UD ma celownik dowódcy taki sam jak T-80U, więc część GP2 też do kosza. Całe szczęście ramka ze szkiełkami jest od T-80U 😆 i w tym też przypadku od nadmiaru głowa nie boli :) niestety musiałem powiększyć celownik bo szkiełko już się nie mieściło....

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gajur napisał:

Oj widzę, że temat bardzo dokładnie rozrysowałeś💪. No i są efekty. Trzymaj tak dalej.☝️

Postaram się nie narobić sobie wstydu:piwo:

 

57 minut temu, Endrju napisał:

Ja już się pogubiłem w tych różnicach 🤪.

Ale jestem pewien, że będzie dobrze.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Ja prawie też, ale trzymam jeszcze rękę na pulsie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj. Kiedyś jak robiłem ciężarówki, głównie te amerykańskie, to wybór był pomiędzy cholerą a gruźlicą. Albo marny wybór i naprawdę S-F, albo wypraski sprzed 50 lat i to już wtedy w przestarzałej technologii. Wielu producentów idzie na skróty, ale przynajmniej w pancerce jest całkiem niezła baza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, copycat napisał:

Nie narzekaj. Kiedyś jak robiłem ciężarówki, głównie te amerykańskie, to wybór był pomiędzy cholerą a gruźlicą. Albo marny wybór i naprawdę S-F, albo wypraski sprzed 50 lat i to już wtedy w przestarzałej technologii. Wielu producentów idzie na skróty, ale przynajmniej w pancerce jest całkiem niezła baza.

Raczej piszę relację jak to się składa i odnoszę jakość odwzorowania do tego co widzę na zdjęciach. Mógłbym nie pokazywać tych błędów, ale wydaje mi się, że komuś to się może kiedyś przydać.

W sumie to czasem mi się nawet śmiać chce po przejrzeniu walkaroundów jak to trumpek sobie pewne rzeczy wymyśla. A jak my, modelarze, czasem bezkrytycznie do tego podchodzimy zakładając, że producent musi mieć rację.

A czasy są takie, że inni potrafią, a trumpek ma to często w nosie, a goli nas podobnie :) a na to, że coś sobie mam poprzerabiać to nie narzekam. Pomęczę sie, pomęczę, ale dotrwam do końca.

 

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, x_bandit napisał:

Mógłbym nie pokazywać tych błędów, ale wydaje mi się, że komuś to się może kiedyś przydać.

 

Jest grupa kolegów, włączając siebie, którzy śledzą relacje warsztatowe żeby się czegoś nauczyć i lubią takie dokładne relacje z omawianiem wszystkiego bo można się poznać nowe technologie jakie fajne "patenty" ale też wyrobić sobie pewne zdanie na temat niektórych producentów czy konkretnych modeli.  Twoje relacje takie właśnie są.

Więc moja prośba. Kontynuuj to i nie daj się Trumpkowi.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

Edytowane przez Endrju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
59 minut temu, Endrju napisał:

Oczy mnie bolą od tych szczegółów. Mocniejsze okulary muszę zrobić. Rewelacja.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Sorry Endrju za okulary- tak wyszło :) Szczególnie, że nie chcę wieszać kostek Kontakt-1 na ekranach bocznych. Poza tym jak już i tak musiałem zrobić sam te ekrany to szkoda mi było zrobić je tak totalnie na golasa. 

565629_original.jpg

T-80-UD-1r-03.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Po dluzszej absencji powrot masz powalajacy :benc:, chocby Robert w Bayernie. Fartuchy boczne przerabiales czy tez dorabiales ?

 Jeśli Ci chodzi o gumową część ekranów to wykorzystałem to co mi zostało po T-80BV. Głównie dlatego, że 3 pierwsze sekcje ekranów mają od wewnętrzenj strony pancerne wzmocnienie przykręcone, które tutaj trumpek ciekawie uformował. Poza tym sam kształt śrub jest w miare ok, a nie miałem pod ręką zamiennika. 

A to co złote to zostało dosztukowane z blachy mosiężnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gajur napisał:

No i poszedł kolega po bandzie. Podoba się💪👍

 

Dzięki :) no i jeżyk już pod K1 na płycie przedniej też jest. Standardowo poprawki spawów wokół peryskopów dowódcy i poprawki tego co trumpek zrobił źle lub wogóle. Muszę jeszcze zrobić okablowanie.

 

20211126_195315.thumb.jpg.cf6690fae6de20dcee3326d870e19d19.jpg

 

20211126_195703.thumb.jpg.49b969f0d9bb2b104fdd4f38cd0d07c7.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadal się podoba, ba... podoba się coraz bardziej. Na jeżyka igła 0,6? Czy na wieży położysz płytki, czy zostawisz jeżyka? Może to ciekawie wyglądać, przy założeniu że zrobisz zdezelowanego jak z pierwszych zdjęć.🤔

Walcz, walcz, duchowo Cię wspieram😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gajur napisał:

No i nadal się podoba, ba... podoba się coraz bardziej. Na jeżyka igła 0,6? Czy na wieży położysz płytki, czy zostawisz jeżyka? Może to ciekawie wyglądać, przy założeniu że zrobisz zdezelowanego jak z pierwszych zdjęć.🤔

Walcz, walcz, duchowo Cię wspieram😉

Tak to jest 0,6. Idealnie pasuje później pod śruby mastercluba 0,5mm na 0,4mm do mocowania kostek.

Planuję raczej go zrobić w stanie z czynnej służby, więc pancerz będzie miał, może tylko parę kostek mu zdejmę. Muszę znaleźć tylko jakąś dobrą referencje dla kamo. Podejrzewam, że ten zdezelowany jest właśnie w oryginalnym kamo z epoki i chyba w nie będę celował. Pozostanie mi tylko upewnić się, żeby dobre kolory dobrać :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Fajnie ten jezyk wyglada😄 czym przycinales te igly ?

 

1 godzinę temu, rhinoceros napisał:

Pewnie tarczą na Proxsonie... 

 :) Panowie przedstawiam Wam mojego ekologocznego proxxona z napędem biomechanicznym. Zestaw ma możliwość płynnej regulacji nacisku i obrotów. Do tego dorzucili mi w pakiecie wszystkie dostępne na rynku czujniki. Na zdjeciu z 2ma wymiennymi końcówkami, których używam do cięcia i obróbki igieł :) póki co niezawodne narzędzie :) 

 

 

20211127_093014.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ja jednak korzystam z kupionego z 15 lat temu proxxona. Przy takiej ilości igieł do obrobienia mógłbym dostać fixum dyrdum. Piszę o stalowych igłach lekarskich, bo do miedzianych rureczek np.  z voyager-a w pełni wystarcza ostry skalpel. Ale jak ktoś ma narzędzia robione na zamówienie...... Fiu, fiu, nie ta półka😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.