Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, gajur napisał:

No nie, ja jednak korzystam z kupionego z 15 lat temu proxxona. Przy takiej ilości igieł do obrobienia mógłbym dostać fixum dyrdum. Piszę o stalowych igłach lekarskich, bo do miedzianych rureczek np.  z voyager-a w pełni wystarcza ostry skalpel. Ale jak ktoś ma narzędzia robione na zamówienie...... Fiu, fiu, nie ta półka😜

za mało mam miejsca w mojej "jaskini "na takie sprzęty :)  a gdzie indziej bałaganu nie chcę robić.

 

7 minut temu, bulik58 napisał:

Futeral to chyba byl gratis przy te cenie :piwo:

 

Zgadza się:piwo: jak zwykle do takiego sprzętu meatbag dorzucili za darmo 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powoli zbliżam się do zakończenia najistotniejszych prac z wanną. To co zostanie mi do zrobienia to tylko położenie kostek pancerza. Te mam zamiar sobie zamówić z Microdesign, tak jak wcześniej w BVce.

 

 

20211209_002048.thumb.jpg.41d504c761c4710cf71f125426d0b221.jpg

 

20211209_143405.thumb.jpg.9f055833b9e9537c64704154e791e525.jpg

 

20211211_000147.thumb.jpg.4578a5ace5abd00cf54040fa557e973e.jpg

 

20211208_224744.thumb.jpg.3fd14e107033e3c42bd548824bbfe01e.jpg

 

20211212_201643.thumb.jpg.6dba2cb477a79f37fb87364f2d4e8c55.jpg

 

Edytowane przez x_bandit
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bulik58 napisał:

te  dzindzibołow

 

Taką opaskę zaciskową robię mniej wiecej tak jak na zdjęciach. Na każdy taki łącznik trzeba ich 4. To żółte pod opaskami to tasiemka tamki.

 

p1.thumb.jpg.3938d5b281d718abcf0eb58043aff481.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony lamp wyszły poprostu doskonale! A te zaciski dzindzibołowe :)  to jest naprawdę świetny detal. Takie drobne a nie przeskalowane. Będzie pięknie to wyglądać już po pomalowaniu. Swoją drogą to są jakieś filtry czy osłony połączeń bo nigdy mi się nie udało tego wydedukować ze zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, TAW napisał:

Osłony lamp wyszły poprostu doskonale! A te zaciski dzindzibołowe :)  to jest naprawdę świetny detal. Takie drobne a nie przeskalowane. Będzie pięknie to wyglądać już po pomalowaniu. Swoją drogą to są jakieś filtry czy osłony połączeń bo nigdy mi się nie udało tego wydedukować ze zdjęć?

Tak jak napisałeś to są miejsca łączenia przewodów paliwowych.

 

0214115050718_087_P1040495.thumb.jpg.03ae9a97b4e1d51d845f0597769eafbf.jpg

 

i-MPqZWfQ-X2.thumb.jpg.5e58f107f43bbf989942367a19a18d7e.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bulik58 napisał:

Byl chlop i go nima , zniknol jak gumowce z spod drzwi w hotelu. Trza to zglosic do programu ,, Czy ktos widzial, czy ktos wie ,, 🧐

 

Nie wiem co z gumowcami, ale ja się odnalazłem. W sumie to nawet się nie zgubiłem. Wiesz jak to przed świętami trzeba sąsiadowi choinke sprzed domu wyciąć, robiąc uniki w miejskim stawie karpia złapać czy pierniki (może nie toruńskie) ulepić- krótko mówiąc nudno nie jest :D 

 

20211221_000507.jpg

20211221_000533.jpg

20211221_000521.jpg

20211221_000543.jpg

20211221_000646.jpg

20211221_000705.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bzdura napisał:

Koniecznie z kapustą i grzybami 😁

hmm nigdy nie pomyślałem, że zamiast pierogów można robić takie pierniki 😉 ... może i warto zaszaleć :D 

 

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Dobrze iz istnieja ludzie ktorzy sie na zartach znaja , a co drugiego tematu to wiem co masz na mysli , ja przechodze 3 kurs nauki jazdy, po dwoch na auto , trzeci to wozek na zakupy.  Ostatnimi czasy tak wiele sie dzieje iz wolalem zapytac. Czyli wszystko ok, wracam  do dalszej nauki.

  " nas powinien cechować spokój i rozwaga " ... powodzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 minuty temu, bulik58 napisał:

Czy ty spisz spokojnie w nocy ? Bo ja mam wrazenie ze zamiast spac , obmyslasz w jaki sposob zdolowac obserwujacych twoje zmagania z materia.  Zona pyta mnie nie raz ,, dzis nic nie kleisz ,,  i co ma odpowiedziec ? Ze mam dola ?

 ostatnio trochę gorzej sypiam 😉

a tak na poważnie to niestety wszystko to kwestia bardzo marnego trumpka, np. zasobniki amunicyjne nie miały żadnych klamr a podstawka pod nie była po prostu prostokątem z polistyrenu bez detali, puszki na kombinezony załogi do brodzenia też klamry miały słabe. No i tak wydumałem sobie, że w sumie to mogę je dorobić...

 

Jak mi wzrok siądzie i będą mi się łapki trzęsły to pewnie przestanę :D nie wiem czy Cię to uspokoiło 😉 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Mam na to lekarstwo , po zazyciu 100 gram tego napoju to rece sie uspokajaja a wzrok jak u 18 latka😂

 

tak pierwsze 100gram może pomóc a później może być różnie :D jaki dzień taki performance 😂

Edytowane przez x_bandit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe wkroczenie w Nowy Rok. Naprawdę super zdetalizowane, jest moc💪.  Ja za to po pierwszych 5x100 nabieram wigoru, ale do jakiegokolwiek modelarstwa już się nie nadaję😩

Tak przy okazji dla wszystkich - wszystkiego dobrego w 2022. Oby nas ten ład/srad nie rozłożył. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajur napisał:

Niezłe wkroczenie w Nowy Rok. Naprawdę super zdetalizowane, jest moc💪.  Ja za to po pierwszych 5x100 nabieram wigoru, ale do jakiegokolwiek modelarstwa już się nie nadaję😩

Tak przy okazji dla wszystkich - wszystkiego dobrego w 2022. Oby nas ten ład/srad nie rozłożył. Pozdrawiam

....tu też "Oby nas ten ład/srad nie rozłożył" 100gram na ukojenie nerwów i odkażenie się przyda... choć 100g na 100% będzie za mało. Najlepszego również :szampan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki na wannie położone, tak się to prezentuje. Pierwszy raz i ostatni robiłem to na igłach. Moim zdaniem przerost formy nad treścią- tylko dla zatwardziałych purystów. W zupełności wystarczy to zrobić jak to robiłem wcześniej w BV. Czyli na drucikach 0,4mm. Jeśli nawet trzeba skorygować miejsce osadzenia drucika to zawsze jest łatwiej, bo wystarczy rozwiercić dziurę w płycie przedniej gdzie miała być montowana kostka.  natomiast w miejscu gdzie widać, że pancerz jest zdjęty zawsze można wstawić igłę. To takie moje luźne przemyślenia :) Same kostki z Mikrodisign polecam. Dobrze się z nimi pracuje.

 

20220105_223821.thumb.jpg.84664f76ed1110c08bdcea9038a16f07.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, patrykd napisał:

A po co te kostki są w ogóle na igłach. Przecież nic nie widać ich? 

głównie po to, że myślałem, że łatwiej mi się to będzie montowało przy wykorzystaniu śrub mastercluba 0.5 na 0,4mm.... no i wiem, że teraz sposób jaki miałem w BVce był szybszy i dawał porównywalne efekty. Wieżę będę robił po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, x_bandit napisał:

tylko dla zatwardziałych purystów

Czyli dla kolegi, he, he😜

Ale efekt jest, Po za tym jak zrobiłeś super zapinki, klamry i inne duperszwance, to nawet dla swojego "JA" warto było, a przy okazji pokazać innym jak można👍 (zdanie15-krotenie złożone🤦‍♂️)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.