Skocz do zawartości

[W] Bismarck 1941


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Piętra z parterem są oczywiście jeszcze nie scementowane ?  Teraz czas na artylerię.

Nie mam pomysłu na jakim etapie zacząć „celowanie” tych pasów kamuflażu względem siebie...

bismarck_06.jpg

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zakupy czegoś innego zanabyłem - za Waszą namową ;-) - Aberowskie uniwersalne relingi. :D  Zobaczymy jak się „przykleją”. Tylko muszę dorwać jakąś „rozpiskę”  gdzie to mocować... Chyba że przyjąć zasadę „gdzie dziura, z której można spaść, tam reling” ;-) 

A! i jeszcze: przyjmuję, że wszędzie relingi „trójkowe” (w rozumieniu trzy poprzeczki między słupkami)? Bo na niektórych zdjęciach MODELI, które przeglądałem w sieci, można zauważyć, że gdzieniegdzie sklejacz dawał dwójki...

(Fotki z World War Photos)

 

Zrzut ekranu 2020-04-26 o 09.51.31.jpg

Zrzut ekranu 2020-04-26 o 09.55.27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pyndzlem tych wszystkich popierdułek na pokładzie głównym było dosyć męczące - w końcu ile można pracować na bezdechu :mrgreen:  

Uznajmy, że tam gdzie „krzywo” to znak, że w tym miejscu musiałem w końcu odetchnąć :banan:

 

bismarck_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w przeciwieństwie do kolegi z sąsiedniego wątku o smarku, nie mam opanowanego pędzla - od razu startowałem z aerkiem. No i to się niestety zemściło przy malowaniu tutaj tego kamo z operacji Rheinübung... Z daleka jeszcze jako tako wygląda, z bliska niestety gorzej :oops:

 

bismarck_09.jpg

bismarck_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego grzyba malowałeś duże powierzchnie pędzlem???? Od tego jest taśma maskująca. Z pędzla to można jakies pipsztyki malować, a nie nadbudówki. SFasty z czego zajumałeś w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka, źle to rozplanowałem - piętra posklejałem i jak tam teraz taśmę wcisnąć... :?  Nie wiem czy ponieważ piętra są jeszcze luźno względem parteru czy nie zmyć, spróbować porozklejać i apiać od nowa... Z tym, że tam gdzieniegdzie jest już drobnica (np. plotki) przyklejona... Nie wiem... :?:

Bo dół mi dobrze wyszedł, więc tam nie muszę nic poprawiać :cool: 

 A krojce? Aaaa, to „mój” patent -  skan w wysokiej rozdziałce małej sfasty, otwarcie tego w A. Designerze, zamiana na krzywe, przeskalowanie, wydrukowanie i z tego wydruku zrobienie maski  :woot:  W sumie to armata na muchę - sfasta jest tak prostym symbolem, że pewnie szybciej byłoby narysować ją od nowa w programie wektorowym, ale ja lubię sobie rzucać kłody, więc wiesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.