Skocz do zawartości

[W] Bismarck 1941


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Ciałko,

czy te aberowskie relingi przyklejać już na sam koniec? Doczepiłem na próbę na jednej z wież żeby sprawdzić jak się to to robi (nb. MASAKRA!) i odnoszę wrażenie, że to takie delikatne jest, iż jak zacznę dmuchać jakimś lakierem przed-łosiowym, to poodlatują gdzieś_tam od tych podmuchów sztucznego „sztormu” :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Thalgonis napisał:

Jeszcze mi podpowiedzcie czy nitki Ushi 0,2 będą do tej skali OK?

Ha! Dokładnie dzisiaj na swoim Bismarcku zamontowałem to właśnie olinowanie i efekty możesz zobaczyć poniżej: 20200510_135015-01.thumb.jpeg.32005be9a8893b25c004619099fb3243.jpeg

Moim zdaniem jest w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Ilość jak ilośc , ale kolor słaby Macieju, dziewicza część podwodna tez nie pomaga.

Kurteczka... Kolor jest z zestawu łosiôw dla kriegsmarine (od AK - seria Naval AK303)... A na red hulla przyznaję, że nie wiem co mam dać, przecie nie zacieki :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Thalgonis napisał:

A na red hulla przyznaję, że nie wiem co mam dać, przecie nie zacieki

Ja kupiłem sobie Tamiya weathering master set C (https://www.mojehobby.pl/products/Weathering-Master-Set-C.html) i tam masz kolor Orange Rust i tym kolorem przy użyciu tej gąbki co masz w zestawie lub patyczka do uszu pociągnięciami z dołu do góry możesz sobie taki fajny efekt zrobić lekko rdzawego (lub przynajmniej nie tak jednolitego) kadłuba. Można to też zrobić farbami olejnymi tak jak tutaj zrobił PLASMO: 

 

Edytowane przez Corncrake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że te wszystkie emaliowe szuwaxy są o kant dupy rozbić i nie dlatego że wietrzę w nich spisek z Łolstrit, ale dlatego że żaden z nich nie zachowuje się jak zwykły olej :haha: Nie ciągną tak ładnie i nie rozmazyją się tak subtelnie, owszem produkują efekt JUŻ, co przy olejach jak wiadomo nie jest możliwe, zawsze musza sobie poschnąć kilka dni.... No lae co ja się tam znam, expertUF sie popytaj :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z daleka to trochę słabo widać, ale mnie tam się podoba. Możesz jeszcze spróbować białą farbą zrobić ślady od wyschniętej soli gdzieś na wysokości czarnego pasa. Ja u siebie w Dredzie robiłem, bo chłopaki mi radzili. Ale musu nie ma a i ja specem nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony na wiekszości kadłuba jest OK, ten przy linii wodnej jest juz taki trochę bardziej nie teges, ale głównie ze względu na odcień zieleni. Przyładuj moe z gOMbeczki tego drugiego zielonego, ale nie tak zeby zupełnie go zamalować, a tak zeby zmienic jego odbiór i zrobić tam trochę rożnorodności. Ogólnie tragedii nie ma :wink: 

Tej rdzy tez by sie przydało trochę soczystości, użyj troche tej od tłumikUF....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Pamiętam, dlatego nie wiem czy więcej mam pojechać tą rdzą :) 

Gała, nie do końca łapię Twoje zalecenie.... Czy to zaznaczone mam „rozmamłać” w górę czy w dół? 

bismarck_14b.thumb.jpg.6a4916cd2d6134ead1c12d9d63842cf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w górę ani w dół ( no w dół to troche mozesz :szczerbol: ) pryładuj z gOMbki na ten kolor, zeby go trochę rozmyć i zakryć. A zacieków tez nie masz dokładać więcej, tylko popracować nad tą co już zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem. Troszkę. :mrgreen:

Tym razem fotki zbliżeniowe - teraz dopiero widać niedoróbki, ale trudno... Swoją drogą: jak takie bydle focić?! Nie mieści mi się w namiocie...

bismarck_15.thumb.jpg.b665b5648dac778d59af46f31c8322de.jpg

 

bismarck_16.thumb.jpg.925f5858e44c34c638a0188e0eaa8343.jpg

 

bismarck_17.thumb.jpg.bae8d775b08ff9d86c694a54674047c7.jpg

 

bismarck_18.thumb.jpg.82f3be10d890a07a40748cbe318196a5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz się ale t a zielen jakoś wogole mi nie pasuje, zacieki i rdza trochę lepiej. Co do efektu soli to jak najdardziej. W służbie Bismarck był przez 9 miesięcy zanim go zatopili a od momentu wodowania do wejścia do służby to 18 miesięcy więc nie zdążyłby się tak ztyrac. W tym malowaniu pływał on 2 miesiące od Marca do Maja. Potem zamalowano pasy na nadbudówkach a kilka dni później pasy na burtach tyle że to już w pośpiechu i niezbyt dokladnie. 

Tutaj masz 2 zdjęcia w tym malowaniu i zwróć uwagę że jest on czysty w porównaniu do twojego 

https://www.kbismarck.com/drawings.html

No chyba że robisz swoją wizję to nie bierz pod uwagę tego co powyzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.