Skocz do zawartości

[W] Bismarck 1941


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Krzysztofie za ocenę. Wiem, że był bardzo krótko a tę stronę, którą podlinkowaleś, znam. Tyle, że ja nie umiem „czytać” zdjęć II-wojennych :-)  Nie ukrywam, że z tymi „glonami” kierowałem się trochę filmem z warsztatu Plasmo (24:36 tego filmiku) tyle, że sam widzę, iż niezbyt ten kolor zielony mi podszedł (mixowałem)... Rozumiem, z Twojej uwagi, że chodzi właśnie o kolor tego zielonego a nie o samą obecność „glonowiska”? 

To jest świeżo położone - zmyć? Bo z olejami nie ma problemu, gorzej z zaciekami - to już zaschło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na moj gust to wogole bym go nie rdzewil ani glonowal ze wzgledu na krotka sluzbe. Troszke tylko solowe slady bym zrobil. Ale to twoj model wiec nie chce ci zle doradzic. Ta zielen jakas taka zbyt jaskrawa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taaaak...

Mens and Gentlemans :)   sprawa się rypła. Tzn. że się poddałem :cry:  A konkretnie pokonały mnie w bezpośrednim starciu relingi - po dwóch i pół dnia „walki” z nimi udało mi się przykleić 2  (słownie: dwie blaszki od Abera) uświniając przy tym niemiłosiernie klejem punkty, gdzie miały być „dospawane” do kadłuba... :oops:

Jestem naprawdę pełen podziwu dla wojowników działu „Okręty i statki”. Skala, w której się poruszacie i precyzja, którą się posługujecie to jest absolutny Tip-Top. Niech się wszyscy lotnicy oraz pancerniaki schowają, bo do łokci Wam nie dorastają! :lol:

Dobra, to tyle względem przemówienia wstępnego. Reasumując: chciałem spróbować i to żem uczynił. Absolutnie nie narzekam, ba! nawet jeszcze raz spróbuję - ale na Miłość! NIE 700-kę!!! Ale o to już zapytam w innym wątku (Klub niemiaszków). Modele mają sprawiać przyjemność i zadowolenie przede wszystkim wykonawcy tegoż. Ja miałem tylko przyjemność, bo końcowe wykonanie mnie „nie jara”. Dlatego nie wiem czy warto zakładać galerię - wsadzam w wątek warsztatowy, to co mi wyszło :mrgreen:

bismarck_final_05.thumb.jpg.e25dc4a467060ee3bf0efe4b5fb06e4f.jpgbismarck_final_04.thumb.jpg.0d0cb7b8f639eb91133a184b412c5678.jpgbismarck_final_03.thumb.jpg.2c8e6af8a304a7a445c9ae9d4b907ab1.jpgbismarck_final_02.thumb.jpg.5a84d1fadc410698f71471e4584643fb.jpgbismarck_final_01.thumb.jpg.39e158e0865eaf6e0ae4282e5ae124fd.jpg

a tu link do starego kina: Bismarck 1941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą 700ke to nie ma wstydu. Powiem więcej, podoba mi się :D Bardzo fajnie że uciurałeś dno! Weź pod uwagę, że następna 700ka wyjdzie Ci z pewnością lepiej, więc nie odpuszczaj.

Co do mocowania relingów, to można zrobić tak, że przyklejasz je w kilku punktach taśmą do kadłuba, a następnie w kilku miejscach dajesz CA. Gdy reling już siedzi, odrywasz taśmę i łapiesz na CA kolejne fragmenty. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chudy :piwo:  Ale uwierz mi, próbowałem to z taśmą, ale te aberowskie relingi są tak delikatne, że aż mnie kręci, do sprawdzenia tych określanych przez Was jako pancerne - eduardowskich :)  Tak jak piszę, próbowałem ale być może - tu nie jestem pewny - za szybko chciałem sprawdzić czy już „dobrze trzyma”. Tą metodą błyskawicznie uwaliłem (w sensie: pogiąłem) te blaszki, które chciałem przykleić :mrgreen: 

PS. to co, jednak zrobić osobną galerię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, daj sobie spokój z taśmami. Sprawa jest banalna. Lakier bezbarwny olejny revel  czy coś takiego, łapiesz delikatnie w jednym miejscu i zaraz obok minimalna ilością kropelka  ( albo jakimś rocketem za 20 ojro to wtedy jesteś pro). I po kolei co kilka mm. I to cała filozofia. Suprgluta nakładaj bardzo cienkim drucikiem i oszczędnie. A galerie rób nie daj się błagać ???????.

 

ps. Oooo jest, gitarra.

Edytowane przez Piotras
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, chudyhunter napisał:

Jak to mówią, praktyka czyni mistrza :) Ja robiąc swoją pierwszą 700ke strasznie uwaliłem klejem relingi w miejscach mocowania. Teraz jest już lepiej :)

Pewnie zew robić galerię, a co Ty sobie myślisz! :D

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bazylms napisał:

Jest ładnie. Przez to twoje tempo prac znowu zaczął mi po głowie chodzić ten od Flyhawk, ale muszę tę myśl przepędzić z głowy. 

:piwo:  Nie przepędzaj!!! To że już zrobilem nie znaczy, że jeszcze nie będę robił :D  Każdy warsztat do podpatrzenia jest dobry... :lajkonik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.