Skocz do zawartości

AH-1G 1:72 Master Craft


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Przydasiowy kawałek ramki od części fototrawionych służy jako szablon.

IMG_20200503_190402.jpg

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających mój wątek warsztaty

Focus

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta przyjemność niedostępna w dobrych zestawach można ciąć, szlifować, trasować, wiercić, dorabiać, przerabiać ile dusza zapragnie.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam, oglądam i jest mi wstyd. wstyd dlatego , ze kiedyś dużo tych cobr skleiłem i nigdy tak nie przerabiałem. a jest mi wstyd podwójnie bo obecnie kupuje cobry z MC dla kalek ale sam model to cobra z az model w 3-paku. wstyd.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak zbuduję tą cobre to będę wiedział jak można było ją zbudować szybciej lepiej już teraz są pierwsze wnioski. Jak już wie się co robić i jak, to 24 roboczogodziny wystarczą na przerobienie takiego modelu w prezentowany sposób. Czyli jest to aż 12 dni przy założeniu że udaje się wygospodarować dwie godziny dziennie na hobby. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Remont w szoferce. Na zdjęciach oginału nie widać elementu zaznaczonego strzałką.

IMG_20200504_223450.jpg

To i w modelu go wywaliłem. Osłonę kabiny trzeba było podnieść ciutek wyżej stąd pojawiły się te białe paski na obrzeżu kadłuba.

IMG_20200504_223307.jpg

IMG_20200504_224832.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wygłuszenie przekładni głównej zrobiłem z amelinium po "Florze"

IMG_20200505_171059.jpg

IMG_20200505_171127.thumb.jpg.cd64510580aca27a1a972fb39a3ac4d6.jpg

Telewizor rubin na wyposażeniu pilota też do wymiany.IMG_20200505_170429.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Podejrzewam, że strzelcowi pokładowemu przyda się deska rozdzielcza oraz panele boczne.

IMG_20200505_230957.jpg

IMG_20200505_230934.jpg

a tak na marginesie to bardzo dobrej jakości jest tworzywo z którego został wykonany ten model, dobrze się je tnie, nie jest kruche i nie jest za miękkie, nie rozwarstwia się "nice" po prostu do rzeźbienia. 

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemna zabawa bo dobre tworzyło, robiłem modele różnych firm, czasami drogie i ze słabego tworzywa rozwarstwiającego się tragedia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podchodzisz do tematu na poważnie. Bardzo dobrze bo i ze słabego zestawu da się zrobić bardzo dobry model. Tylko trzeba włożyć w niego bardzo dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pilot śmigłowca też będzie miał do dyspozycji panele boczne.

IMG_20200506_190254.jpg

IMG_20200506_191428.jpg

IMG_20200506_190853.jpg

Do moich wycinanek używam igły krawieckiej wklejonej w ołówek automatyczny oraz zaostrzonego drutu z parasola.

IMG_20200506_191127.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrPiontal napisał:

Fokus ! Ile miałeś lat jak zaczęłaś się fascynować modelami ???.
Stwierdzam ,że od  dawna, ponieważ twoja staranności i sumienności pracy nad wszystkim modelami  jest na bardzo wysokim poziomie. ???

A ja stwierdzam, że Focus jest przedstawicielem wymierającej starej szkoły modelarstwa redukcyjnego. Zamiast sięgać po super wypasionej najnowsze zestawy sięga po... MiaterCrafty i tworzy z nich cudeńka. Czekam aż ukończy F-16 bo tyle pracy już w niego włożył iż porzucenie tego projektu byłoby fatalnym pomysłem. Ta Cobra wygląda już na tym etapie znakomicie !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odlew to nadawał będzie się  AH-1G przerobiony z Hasegawy AH-1S ma ładne wypukłe nity, bardzo fajne delikatne wklęsłe linie podziału i do tego kabina vacu Pavli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.