Skocz do zawartości

IDF Hamer OPFOR


kryspacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na Forum, za sprawą Dorotki i Przemka Przybulewskiego, powstają dwie zacne Merkavy, wartoby dodać ich załogom jakiś cel do postrzelania ?

Temat warsztatu - izraelska imitacja T-72, używana jako cel treningowy i symulacja wrogich pojazdów w trakcie manewrów. Baza , czyli humvee, powstanie w oparciu o zestawy Italeri i Tamiya.

Celuję więc w te okolice:

Obrazek

image.thumb.jpeg.be22e4addbc6ea46fe7d4a23d7d8bfc9.jpeg

Nie bez znaczenia przy wyborze tematu były załogi tych pojazdów, które zwykle wyglądają tak, lub podobnie: ?

image.jpeg.e1577185b0d5eb317d2c360272043f96.jpeg

Na początek, w oczekiwaniu na bazę, pójdzie elektronika i optyka, z wytwornicą dymu włącznie, i największe wyzwanie - imitacja wieży.
Tłoczenie na gorąco nie okazało się tak łatwe, jakby wynikało z filmików na jutubie, ale po kilku próbach efekt jest zadowalający.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie - przymiarki do drobnych elementów elektroniki, dymownicy i pasów z czujnikami lasera:

Obrazek

Obrazek

Na razie tyle :)

Edytowane przez kryspacz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo... Temat rewelacja to raz, a dwa - znowu 3/4 modelu powstanie z niczego i do tego będzie rewelacyjnej jakości. Gorąco kibicuję mam nadzieję, że kalki się przydadzą. 
Na pierwszym zdjęciu masz koła jak w modelu M1151 Academy -  dodają sporego pazura; dodatkowo do takiego cudeńka warto było by zainwestować w żywice DefModel.
Trzymam kciuki z realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kryspacz napisał:

Teraz mi pokazujesz!? Zmieniam koncepcję... :)

 

sorry, ale trafiłem to zdjęcie już jakiś czas temu przypadkiem i teraz jak chciałem je znaleźć to za diabła nie mogłem sobie przypomnieć gdzie to było i trochę mi z tym zeszło...

Dopiero coś mi w końcu zaświtało iż to był trop "holiłudzki"  :mrgreen:

https://sputniknews.com/military/201911061077240191-hollywood-delivers-dozens-of-faux-russian-t-72-tank-kits-under-us-army-contract/

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optoelektronika albo elektrooptyka z grubsza skończone. Mocno z grubsza, bo czeka mnie jeszcze mój krzyż i dopust boży, czyli kabelki, a jest ich z grubsza milijon  :?
Z powodu skąpości zdjęć było nieco domysłów, w oryginale jest tak:

49860430477_282d4ea51c_c.jpg

Wybaczcie ilość zdjęć, ale na życzenie Makiego miało być krok po kroku:
Zdecydowanie dobrym zakupem była najtańsza zaginarka do blaszek od myfriendów, rama optyki z zachomikowanych resztek ramek od części PE.

49859348593_c3b0f95dd7_c.jpg

49859885591_047be44c52_c.jpg

49859885406_5653b4673c_c.jpg

49859348498_a599a3673c_c.jpg

49859885406_5653b4673c_c.jpg

49859348498_a599a3673c_c.jpg

49860196127_1b9f279d70_c.jpg

49859348133_5a403bd1af_c.jpg

49860196017_fbccf04474_c.jpg

Na koniec: o takim jednym, co nie uważał na lekcjach z rysunku technicznego. Można się śmiać  :D

49859582603_7874f015a0_b.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to kolejny po Memuganie Twój model, po którym świat nie będzie już taki sam. Analiza zdjęć i przeniesienie tego na żywicę pierwsza klasa, to że umiejętności manualnych Ci nie brakuje, a wręcz są zdecydowanie bardziej rozwinięte niż u przeciętnego sklejacza, to już wiemy i potwierdziłeś to po raz kolejny. Dla mnie robota pierwsza klasa, nic tylko chłonąć zawartości warsztatów. No i udowadniasz, że nie trzeba mieć zbudowanych dziesiątek humvee, żeby budować maksymalnie zaawansowane projekty. Najpierw był Memugan w 70% z Hipsu i dolewanej żywicy, teraz Opfor to samo. Podglądam z zaciekawieniem i szczęką na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak jakiś przenośny zestaw do polowej destylacji wody ognistej.... od razu widać że to jakaś zaawansowana technologia, bo na sowiecką zbyt delikatna  :mrgreen:

a tak na poważnie to świetna robota :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

Wygląda jak jakiś przenośny zestaw do polowej destylacji wody ognistej.... od razu widać że to jakaś zaawansowana technologia, bo na sowiecką zbyt delikatna  :mrgreen:

Też nie wiem naprawdę, co to jest, ale także sądzę, że coś koszernego z macy pędzą ? Uruchomię, dam znać co popłynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no, jakie tu fajnie rzeczy się robią, a ja wcześniej tego nie widziałem. Super! ?

 

16 minut temu, kryspacz napisał:

Też nie wiem naprawdę, co to jest, ale także sądzę, że coś koszernego z macy pędzą ? Uruchomię, dam znać co popłynie :)

Może to? :mrgreen: 


Hurtownia Arkadia - Cymes Vodka Kosher 40% 0,7l
:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza, bo co tu komentować. Mistrzostwo w rzeźbieniu w czym się da. Już to pisałem, po tej pracy świat modeli humvee nie będzie już taki sam. Kawał bardzo dobrej roboty. W przyszłym tygodniu powinienem dać radę wysłać Ci koła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja panie, rewelacja....  tylko moneta nie ta co trzeba :mrgreen:

Jak widzę sprzęt do destylacji jest, dziewuszki są.... to chyba warsztat na trochę stanie bo jakaś grubsza impreza się szykuje :super:

 

A tak na poważnie - cóż to za panienki ? (chyba że źródło tajne i Mosad mógłby zrobić najazd)

Fajny mają detal i wyglądają na obeznane z mundurem... cholercia coraz bardziej mnie kręcą te koszerne tematy, a że ostatnio chwyciłem się za KUBa i się spodobało więc mocno kusi żeby dalej coś pokleić lądowego.

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, M.A.V. napisał:

A tak na poważnie - cóż to za panienki ? (chyba że źródło tajne i Mosad mógłby zrobić najazd)

Obie od myfriendów, z portalu na A. Pod hasłem 1/35 resin girl spoty wybór mniej i znacznie bardziej wyluzowanych białogłów ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "wieży" to chyba wszystko.
Nie ma to jak zabrać się za konwersję, nie mając zasadniczego modelu :) Czekam na podwozie i wannę, dopiero będę mógł przymierzyć się do drzwi i rusztowania nad kabiną.

49920698277_343d0ae84d_c.jpg

49920399331_ee1b0076ea_c.jpg

49920399431_767ec2bfb4_c.jpg

49919883708_aa5848160b_c.jpg

49920698067_838826d2cb_c.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.