Skocz do zawartości

Yoshimura Suzuki GSX-R 1000 2009 Model Factory Hiro 1/12


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

miałem nie zakładać warsztatu, ale co mi tam... Jest na Forum samochód z Model Factory Hiro, to niech będzie i motor… Na tę chwilę typowo zajawkowo, bo właściwie siedzę, czyszczę i pasuje wszystkie elementy. Model będzie z cyklu „do ostatnie śrubki”, czy będzie i frezowanie i toczenie i Bóg wie co jeszcze… Niby to MFH, ale jak zacząłem robić tylny wózek to się okazało, że kółka trzeba wytoczyć od nowa, śrubki nie takie i inne takie tam, bez znaczenia „cosie”, na które i tak większość nie zwróci uwagi. Spadam teraz na tydzień nad morze więc będę polerował części metalowe i je pasował, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Za to zabawa przednia… No i tyle. Fotka oryginału i część z części poniżej (nie będę tego układał, jest tego za dużo). Będzie długo i wolno niestety. Wszelkie zdjęcia referencyjne z bliska lub bebechów mile widziane (śruby, kable, złącza i inne). Od razu za nie dziękuję! Z góry zastrzegam, że nie będę się w warsztacie wysilał z jakością zdjęć, nie mam na to czasu. Proszę o wyrozumiałość w tej kwestii... Krytykujcie, uzupełniajcie, korygujcie, dzielcie się swoim doświadczeniem! Się nie obrażam...

No to jedziemy :diabel:

owgiXwg.jpg

JhPGVSJ.jpg

Y27PdkT.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartownisie :piwo:

 

Generalnie wszystkie metalowe elementy w modelach od MFH wymagają, jak to nazwał Primabaleron, ponadstandardowej obróbki, czyli trzeba się pobawić w jubilera. Wygląda to mniej więcej tak:

CVKi2cE.jpg

 

Z bliska jest czasami jeszcze gorzej:

 

O84EhRW.jpg

 

Działają gąbki, pilniki, papiery ścierny, itp. Przydatne są także różne "cosie na aluminium". Przykładowo takie pilniki z diamentowym nasypem w trzech gradacjach w rozmiarze od 5 do 0,5 mm:

 

uIrtskV.jpg

 

Ema4rVH.jpg

 

A że części metalowych w takim motorku jest coś około 250, czyli jakieś pół kilo to zejdzie. W sam raz na urlopowe wieczory :banan:

 

GxwzcVC.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
11 minut temu, DarkWing napisał:

:) Ścieram ślinę z kącików ust i czekam na więcej :)

Tia... Takie rzeczy (modele) mogą wymyślić chyba tylko Japończycy...  Odjechane całkowicie, ale ... nie ma takiej rzeczy, której nie można by poprawić... Będzie naprawdę powoli, najpierw czyszczenie... Czekam też na pręty aluminiowe i formatki, frezy i noże do tokarki ...  W sumie to Ty mnie Sławku zmobilizowałeś do tego warsztatu  :super:

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dorotka napisał:

Tia... Takie rzeczy (modele) mogą wymyślić chyba tylko Japończycy...  Odjechane całkowicie, ale ... nie ma takiej rzeczy, której nie można by poprawić... 

I tym mnie nieco ostudziłeś... Ja z natury lubię modele dopracowanie i już nie kręci mnie ich dopracowywanie... Chyba z wiekiem robię się wygodny :D...

Po modelu za taką cenę spodziewałbym się czegoś takiego jat Tamiya tylko...jeszcze lepszego ?

 

7 minut temu, Dorotka napisał:

...  W sumie to Ty mnie Sławku zmobilizowałeś do tego warsztatu  :super:

Cieszę się bardzo, że posłuchałeś i za to Ci dziękuję, bo zawsze miło popatrzeć na dobre warsztatu i mam nadzieję, że tym razem to Ty mnie zmotywujesz ;)… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DarkWing napisał:

I tym mnie nieco ostudziłeś... Ja z natury lubię modele dopracowanie i już nie kręci mnie ich dopracowywanie... Chyba z wiekiem robię się wygodny :D...

Po modelu za taką cenę spodziewałbym się czegoś takiego jat Tamiya tylko...jeszcze lepszego ?

Bez przesady... Modele od MFH to perełki przy których Tamka to zabawka... Nomen omen jakby tak dobrze policzyć dodatki do Tamki to wyjdzie może trochę mniej, ale tylko trochę... No i w żadnych dodatkach nie znajdziesz tego co tu jest "w pakiecie"... Ale co prawda to prawda - to metal i żywica więc musi być bardziej upierdliwie niż w plastiku. Choć to raczej kwestia posiadania trochę innych narzędzi ... Tu można jednak - przynajmniej według mnie - bardziej poszaleć... Jest tylko warunek, że się musi chcieć... Mam ich kilka modeli, ale jak patrzę na samochody w 1/12 czy 1/43 to mi się odechciewa. No ale może się przełamię :diabel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bengal napisał:

drogie te perełki :)

"drogie" - to rzecz względna... 

Dla jednego kupno modelu do sklejania za 200,00 zł to już wydatek, a inny chętnie kupi zrobiony model za 5.000,00 zł i potraktuje to jako okazję... (wiem, bo sam takie sprzedaję i klientom dowoziłem)

I jak w tytule polskiej komedii "Pieniądze szczęścia nie dają", bardziej to co na co można je wymienić ?

Czego życzę wszystkim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak... Siedzę i dłubię ten filtr powietrza i mam mały problem z pokrywką. Usunąłem śruby, które odlało razem z całym elementem MFH i zrobiłem gniazda pod nowe właściwe. MFH dało jakieś zwykłe niby-hexy w oryginale są "crossy" (czyli z krzyżykiem na łbach). Tak to wygląda:

CiQ7XXl.jpg

 

No i zonk... Z tego co widzę takie śruby w rozmiarach 0,8 lub 0.9, lub 1 mm robi tylko T2M. Mam ich śrubek od cholery, ale oczywiście nie mam tych, które są potrzebne, czyli takich:

 

iOyIDML.jpg

Są dostępne tylko w Azji i Australii skąd obecnie ich transport nie jest możliwy. Przeszukałem sklepy w Europie, ale nigdzie nie mogę ich trafić. Ktoś, coś? Mogę kupić, wymienić się i inne takie... Może coś zastępczego?  :diabel:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.