Skocz do zawartości

Yamaha XV1000 Virago Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Dorotka napisał:

Kiedy zmywasz?

:diabel:

Nie zmywam. Pod palcem jest gładkie. Nie da rady już lepiej tego zrobić. Dzisiaj położyłem na to Duxona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartas89 napisał:

Nie zmywam. Pod palcem jest gładkie. Nie da rady już lepiej tego zrobić. Dzisiaj położyłem na to Duxona. 

Bądź precyzyjny - Ty nie umiesz tego lepiej zrobić, a nie, "nie da rady już lepiej tego zrobić". Wrzuciłem Ci 14-sto częściowy film pokazujący wykonanie tego modelu praktycznie krok po kroku. Nie obejrzałeś, bo gdybyś obejrzał nie pisałbyś, że się "nie da". W części 12 facet pokazuje jak to powinno wyglądać i jak to zrobić. Masz w d... rady, wal babola za babolem, kupuj po trzy modele i dalej je knoć. Chcesz robić lepiej to zacznij słuchać i oglądać... To twój wybór, ale powtarzasz to co było poprzednio... Tyle mojego.

Dobranoc  

Edytowane przez Dorotka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja nie umiem tego zrobić. Ale dalej z tym nie walczę, bo nie będę się męczył. Wyszło jak wyszło i dla mnie jest ok. Jedziemy dalej, a nie będę walczył z tym tydzień. Robiłem według waszych rad, czyli normalna szpachlówka, szlifowanie w poprzek, gradacje 300, 600, 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas, ja miszzzczem nie jestem i szpachlę uznaję tylko w ostateczności.

Bak po prostu skleiłem i wyszlifowałem na gładko

ulhFS4R.jpg


n4X88i7.jpg


LChHHyC.jpg

 

Łączenia nie widać, dlaczego więc Tobie to nie wychodzi ??? Według mnie wystarczy tylko (a może aż) każdą część przed sklejeniem dobrze lub bardzo dobrze przygotować, spasować i PRECYZYJNIE skleić. Im więcej pracy w tym etapie włożysz w model tym lepszy efekt końcowy. Ot cała tajemnica.

Oczywiście - jakość wykonania poszczególnych części modelu dorzuca tu swoje 3 grosze... ale to tylko mniej lub więcej pracy...

Póki co i tak jest lepiej niż poprzednio więc rozwijaj się dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkWing, tak jak piszesz, przed sklejeniem przypasowywałem i starałem się skleić najrówniej jak tylko mogę, aby potem zaoszczędzić sobie pracy. To moje "łączenie" i tak tylko delikatnie widać na zdjęciach. Na żywo trzeba się bardzo uważnie przyjrzeć pod odpowiednik kątem, aby to dostrzec. Tym bardziej jak już leży na nim lakier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, ja też mam podobny kształt tego baku na środku łączenia, nie widzę tutaj żadnego zapadliska, jedynie mnie zastanawia to równoległe wgłębienie poniżej kalkomanii na baku - jakaś niezaszpachlowana jama skurczowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, toled napisał:

O ile pamiętam, ja też mam podobny kształt tego baku na środku łączenia, nie widzę tutaj żadnego zapadliska, jedynie mnie zastanawia to równoległe wgłębienie poniżej kalkomanii na baku - jakaś niezaszpachlowana jama skurczowa? 

To jest miejsce na korek paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dorotka napisał:

A tymczasem w odległej galaktyce zapomnianego "Oryginału" :banan:

Panieee, jakby z tej Tamiyi robić coś takiego, to życia braknie :D Ona ma już bak spierniczony na dzień dobry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, toled napisał:

Panieee, jakby z tej Tamiyi robić coś takiego, to życia braknie :D Ona ma już bak spierniczony na dzień dobry :D

Fakt, można ją psuć jeszcze bardziej :)

 

2 minuty temu, Bartas89 napisał:

To jest miejsce na korek paliwa.

Koledze chodziło o zapadliska w tylnej części zbiornika, których nie wyrównałeś...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartas89 napisał:

To jest miejsce na korek paliwa.

Poniżej, nie powyżej :D To akurat wiem i od razu mówię, że to dość głupi element, który nie będzie pasował :D 
A mi chodzi o:
 

ecc0b9be6883ada3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dorotka napisał:

A najzabawniejsze, że o tym wszystkim bardzo szczegółowo opowiada gość z filmu, który koledze wrzuciłem, łącznie z tym jak się tego pozbyć i zrobić prawidłowo... :diabel:

Musiałem aż wrócić do swoich zdjęć, jednak przyłożyłem się i nie mam takiego kształtu z linią wypukłą na środku :D Ale wlew baku nie zrobiłem poprawnie :DIMG_2319v1.thumb.jpg.d1bb79653e64ae6f0577132335a97fa6.jpg.bf8dab8eaae2725820dd1b68877b27b4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.