Skocz do zawartości

Yamaha XV1000 Virago Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, DarkWing napisał:

Nie jest źle.... Nie przekonuje mnie kolor bazowy ale to oczywiście rzecz gustu.

Do pełni szczęścia przydała by się polerka, delikatna żeby nie zniszczyć/przetrzeć lakieru ?

A czemu nie przekonuje Cię kolor bazowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, toled napisał:

Boczki bym zostawił, bak lekko wypolerował, bo większa powierzchnia. Ale jest dobrze. 

Spróbuję powalczyć z pastą polerską ?

W jednym miejscu jakbym za mało lakieru nałożył. Czy można nałożyć Duxona na Duxona, czy coś się z nim stanie?

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
6 godzin temu, Bartas89 napisał:

22c73022809c9460.jpg

Widząc takie zdjęcia, to odechciewa się wchodzić na ten warsztat, a już nie mówię o poradach. Wielki minus tego warsztatu. Tym bardziej, że kilka postów wczesniej, ktoś napisał, jak należało by to fajnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jawkers napisał:

Widząc takie zdjęcia, to odechciewa się wchodzić na ten warsztat, a już nie mówię o poradach. Wielki minus tego warsztatu. Tym bardziej, że kilka postów wczesniej, ktoś napisał, jak należało by to fajnie zrobić.

Musisz się chyba wyluzować :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartas89 napisał:

 

1710215eaa1d2d51.jpg

135fcd157ee976f7.jpg

 

 

Pozwoliłem sobie wybrać dwa zdjęcia z Twojego ostatniego wpisu. 

Ja rozumiem, że komórka i jakość tych zdjęć zawsze będzie słabsza od aparatu ale jeśli już takowym nie dysponujesz, to zawsze możesz popracować nad tzw. postprodukcją….

Bartas widzę, że pasja sklejania Cię wciąga i to mnie cieszy, jak już wielokrotnie pisałem i ja i inni koledzy chcielibyśmy Ci pomóc i nakierować, tak abyś osiągał jak najlepsze efekty i aby sprawiało Ci to jeszcze więcej radości. Jednak wszystkim na żyłoby się lepiej gdybyśmy mogli oglądać Twoją pracę nie męcząc się przy tym. PRZEDE WSZYSTKIM jeszcze raz proszę rób zdjęcia na jednolitym tle (ja na początku swojego istnienia na forum też robiłem zdjęcia na tle maty z całym zapleczem :D).  Jeśli już wycisnąłeś z telefonu max możliwości to pamiętaj, że zawsze zdjęcie możesz obrobić przez opublikowaniem. Poprawiając lekko kontrast, kolorystykę i ostrość zdecydowanie Twój warsztat zyska na oglądalności ale i nam też pozwoli lepiej ocenić Twoją pracę oraz dostrzec i ostrzec Cię o popełnianych błędach...

Twoje ostatnie zdjęcia niczym się nie różnią od poprzednich, a więc czas ekspozycji znów 33s - więc nie doświetliłeś odpowiednio sceny - widać to szczególnie na czarnych elementach, gubią się w nich szczegóły i nie da się już ich wyciągnąć nawet w Photoshopie bez destrukcji zdjęcia. Przy tak długim naświetlaniu zdjęcie dodatkowo zyskuje lekką poświatę co objawia się efektem ogólnego zamglenia (o rozmyciu krawędzi nie wspomnę). Poza tym zdjęcia które wrzucasz na forum w zupełności wystarczą w rozdzielczości 1024x768 pixeli (Twoje mają 1680x1260), szkoda marnować miejsca na dysku.

Poniżej dwa wspomniane zdjęcia po lekkim retuszu. Różnica niewielka (bo sama jakość zdjęcia słaba) ale gdyby jeszcze tło było jednorodne, byłoby dobrze.

bartas89.thumb.jpg.b01ae18cb730d04511cd788a4da70eed.jpg

 

bartas89_2.thumb.jpg.d741a95a0cfae6a990ca614f70768fcc.jpg

 

To tyle mojego "widzi mi się", nie traktuj tego jako negatywną krytykę, raczej jako porady. 

Co do samego modelu - jest czysto (tyle o ile to widać) i mi się póki co podoba. Trzymam kciuki na resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie zdjęcia mogą być? Odnośnie to co się na nich znajduje.  Trochę zabawy było w maskowanie tego. Wygrzebałem z szuflady mega stary i mega śmierdzący maskol Humbrola (taki fioletowy). Dużych nadziei z nim nie wiązałem, a okazał się być REWELACYJNY. Super się nakłada, ekstra maskuje, a jeszcze lepiej się go ściąga. Dosłownie ściągnąłem go w trzy sekundy :D

5b9e8fc34ffd3b1a.jpg

b75e2a5f485e4603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia - idziesz w dobrym kierunku.

Jeśli chodzi o części - bardzo ładne - czyste i dokładne

Jeśli chodzi o maskol Humbrola - miałem go i raczej nie przypadł mi do gustu, poza niesamowitym smrodem, jakoś nie umiałem z nim pracować. Wolę zwykłą taśmę i skalpel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... bardzo ładnie, w miarę czysto i dokładnie

No i widać też poprawę w zdjęciach. Widać dalej, że to komórka i w meta danych widzę, że próbujesz uzyskać jak najlepszy efekt ale chyba to już granice jej możliwości.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby popracować troszkę nad tymi zdjęciami i...

zamiast pokazywać nam to

7dcfaf35d0e425c1.jpg

pokazać nam to:

 

7dcfaf35d0e425c1.thumb.jpg.729bc54802823b50d9ea6cceb121d22e.jpg

 

dużo pracy nie trzeba, a efekt końcowy już prawie jak z lustrzanki ;)....

Wracając do modelu, po wstępnej pochwale małe uwagi w zaznaczeniach:

- czerwone - nie usunąłeś szwów, można nieraz je zostawić jeśli nie będzie ich po złożeniu widać, tę będą widoczne

- żółte - nieprecyzyjne malowanie - znów w widocznym miejscu - ten model nie ma owiewek, więc wszystko ma na wierzchu

- niebieskie - do poprawy, załamany przewód źle wygląda

169557200_bdy.thumb.jpg.902cabb265185ed51b928cdb9317becf.jpg

Z niecierpliwością czekam na więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada na przyszłość - jeśli przewód będzie Ci się załamywał to wsadź w środek drucik, wtedy możesz odpowiednio modelować kształt przewodu bez ryzyka jego załamania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze udało się dzisiaj zamontować wymienione wcześniej koło oraz silnik. W modelach motocykli wszystko jest tak delikatne, że przy montażu silnika, sam się zdziwiłem, że nic nie urwałem ani nie ułamałem ?

25a53daa26a272b3.jpg

00376201afec44a0.jpg

166e6963c305528c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z autorem powyżej - bardzo czysto i schludnie. Aż miło się ogląda i musiałbym bardzo upierdliwie doszukiwać się mankamentów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dorotka napisał:

Bardzo dobrze to wygląda, znakomicie sobie radzisz :super:

 

9 godzin temu, toled napisał:

Zgadzam się z autorem powyżej - bardzo czysto i schludnie. Aż miło się ogląda i musiałbym bardzo upierdliwie doszukiwać się mankamentów ? 

Panowie, a to dopiero drugi model....

Bravo Bartas, będą z Ciebie ludzie :).

Zainwestuj jeszcze w miarę możliwości w jakiś lepszy aparat i będzie miodzio - ale żeby nie było, już widać dużą zmianę na "+" w jakości prezentacji warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.