Skocz do zawartości

Yamaha XV1000 Virago Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam nowy warsztat, czas męczyć was dalej. Za waszą radą wybrałem Virago, od Tamki, aby się dalej uczyć.

9e7559eaa4f6ab5b.jpg

28e642a82720910d.jpg

Ciągle się waham jaki kolor użyć, oraz czy zmywać chromy czy zostawić oryginały. Oryginały są fajne, tylko jak jest łączenie dwóch elementów to wychodzi lipa. Poniżej przedstawiam test zrobiony na łyżeczkach po użyciu tych specyfików.

7a7a0a0581ecbb3e.jpg

76518871ba79ab35.jpg

0abede99135d1158.jpg

Jedna łyżka jest malowana z użyciem GX-2 Gloss, a druga na zwykły podkład. Jesteście w stanie odróżnić która jest która?

Zrobiłem też sobie narzędzie do nakładania kleju CA, bo używanie wykałaczek jest karkołomne. Wykorzystałem do tego wiertarkę ręczną i obrobioną igłę.

ba3f19d365c1c083.jpg

Żeby usprawnić malowanie przygotowałem sobie też podkład i farby, które się najczęściej używa, żeby nie mieszać ich za każdym razem

1f1633cf23abb183.jpg

 

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Chrome - Silver. Koło chromu to nawet nie stało. Będzie dobre do zrobienia tarcz hamulcowych. Jak chcesz robić chromy, to masz dwa wyjścia - albo Mołotow z aero, albo Alcladem.
Do zmywania chromów oryginalnych - Wamod do akryli lub Cleanlux - po używaniu Wamodu zauważyłem, że części stają się bardziej kruche.
I jeżeli masz znów się męczyć z CA, to weź po prostu białą Putty Tamiya, kosztuje niecałe dwie dychy, dobrze się kładzie, szybko schnie i nigdy nie miałem z nią problemu, żeby po jakimś czasie się zapadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, toled napisał:

To jest Chrome - Silver. Koło chromu to nawet nie stało. Będzie dobre do zrobienia tarcz hamulcowych. Jak chcesz robić chromy, to masz dwa wyjścia - albo Mołotow z aero, albo Alcladem.
Do zmywania chromów oryginalnych - Wamod do akryli lub Cleanlux - po używaniu Wamodu zauważyłem, że części stają się bardziej kruche.
I jeżeli masz znów się męczyć z CA, to weź po prostu białą Putty Tamiya, kosztuje niecałe dwie dychy, dobrze się kładzie, szybko schnie i nigdy nie miałem z nią problemu, żeby po jakimś czasie się zapadła. 

Zrobiłem ten test, bo ludzie na grupach na FB chwalili, że to zajefajny chrom jest. Mołotowa mam tusz, także w każdej chwili mogę wlać do aero. ALE, chyba tutaj mi mówili, że jest on nietrwały i po byle dotknięciu schodzi, albo widać ślady paluchów.
Co to zmywania to używam kreta i schodzi jak ta lala i nie nadwyręża plastiku. P.S mam szpachlówkę Tamki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, toled napisał:


I jeżeli masz znów się męczyć z CA, to weź po prostu białą Putty Tamiya, kosztuje niecałe dwie dychy, dobrze się kładzie, szybko schnie i nigdy nie miałem z nią problemu, żeby po jakimś czasie się zapadła. 

Jednak mam szarą. Czym się różni biała od szarej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, toled napisał:

Do zmywania chromów oryginalnych - Wamod do akryli lub Cleanlux - po używaniu Wamodu zauważyłem, że części stają się bardziej kruche.

Można też użyć pianki  Mr Muscle w spray'u do czyszczenia piekarnika. Po 10 minutach zapominasz o chromie na plastiku. Po nałożeniu pianki trzeba włożyć "dechromowaną" część do jakiegoś pojemnika - pianka po nałożeniu zwiększa znacznie swoją objętość. Trochę cuchnie i przydają się też wszechobecne maseczki, zassanie przy aplikowaniu tego co się unosi w powietrzu nie jest ani przyjemne ani zdrowe. Koszt pojemnika 300 ml to 17 - 20 zł. No i można wykorzystać też zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupił Virago... będzie zabawa :).....
Postaram się w ciągu dnia przerzucić zdjęcia w moim warsztacie na nowy serwer i podeślę Ci link - może skorzystasz.
A co do łyżeczki - lewa (patrząc na zdjęcie) jest na zwykłym podkładzie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DarkWing napisał:

No i kupił Virago... będzie zabawa :).....
Postaram się w ciągu dnia przerzucić zdjęcia w moim warsztacie na nowy serwer i podeślę Ci link - może skorzystasz.
A co do łyżeczki - lewa (patrząc na zdjęcie) jest na zwykłym podkładzie ? :)

Czytałem już Twój warsztat :)

No właśnie lewa jest z glossy black. Chyba spróbuję tak jak pisał Toled, Molotowem to potraktować.

W jakich proporcjach rozcieńczać lakier glossy i satin od Tamki? Chce zabezpieczać lakierem niektóre części, a nie tylko główną karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem zdjęcia, żeby lepiej się oglądało

Prosiem Cie bardzo.... 

Niestety to jeden z moich pierwszych warsztatów więc sorry za jakość i tło ;)....

 

 

Tu masz galerię: 

 

 

Edytowane przez DarkWing
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka, powiem Ci jak tak patrzę na ten  motorek i moje dokonanie... to nabieram coraz większej ochoty popełnić go jeszcze raz... ładniej :hmmm:.
Tym bardziej, że to jeden z ładniejszych jednośladów i o mało nie kupiłem takiego w 1:1 :)...:tancze:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DarkWing napisał:

Dorotka, powiem Ci jak tak patrzę na ten  motorek i moje dokonanie... to nabieram coraz większej ochoty popełnić go jeszcze raz... ładniej :hmmm:.
Tym bardziej, że to jeden z ładniejszych jednośladów i o mało nie kupiłem takiego w 1:1 :)...:tancze:

Trochę czasu faktycznie minęło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już miałby być czarny, to widziałbym go z czerwonymi wstawkami :D A prawda jest tylko jedna - "de gustibus non est disputandum". Autor zrobi w kolorze jakim mu się podoba :D Nawet sraczkowatym brązie może być :D
i-yamaha-virago-xv-1000-zarejestrowana.j

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zacząłem grzebać i na pierwszy ogień wziął szpachlowanko. Nałożona na bak szpachlówka Tamki. 

99a961e1bf3d08de.jpg

Zdecydowałem się też ostatecznie na kolor "Maroon" i wczoraj też "przelałem" z puszki do słoiczka farbę, bo wolę malować aero. Na więcej na razie nie starczyło mi czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy pracy nad bakiem. Pomalowałem, na kolor bazowy i starałem się równo pomalować litery na złoto. Także te mikroskopijne ?

d88b7e9eaa0c71fd.jpg

c0f2b0a36699e20a.jpg

2db29ff3cb24f712.jpg

8afe5c0a8a8215a4.jpg

153bba0378aff731.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jawkers napisał:

Od szablonu, czy jak?

Napisy są wypukłe, wystarczy uważnie malować, żeby nie wyjść poza obszar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.