Skocz do zawartości

Jagdpanther G2 DRAGON 6609 1/35


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na warsztacie u mnie jagdpanther, model dragona. In boxa robic nie bede, bo kazdy sobie moze w necie zobaczyc jak to wyglada, napisze tylko kilka uwag, ktore wydaje mi sie, trzeba przy tym modelu podkreslic. Po pierwsze zestawowe gasienice, wiem, ze sporo ludzi tutaj zmienia zwykle winylowe gaski na cos lepszego, w tym modelu zestawowe gaski sa tak beznadziejne, ze nie ma wyjscia i kazdy powinien je wymienic na cos innego. Ja bede zakladal gaski z firmy modelkasten, tylko dlatego, ze takie mialem w domu, zrobilem na ten moment 50 ogniwek i wiem, ze gdyby to byly friule to juz bym mial pewnie dwie gaski gotowe. Liczac po 86 ogniwek na strone, to razem wychodzi tu 860 czesci. Co do modelu, wydaje sie byc wszystko ok, z czesci PE to praktycznie tylko sa siatki na grile, wiec jak ktos lubi blacharke to voyager ma fajny zestaw. Nie mam w planie wykonywac jakiegos konkretnego egzemplarza, to tylko moja radosna modelarska tworczosc a model chyba bedzie przedstawial jakis hipotetyczny pojazd z konca wojny z baza w kolorze zielonym i na to zolte plamy.

 

xxx.jpg

IMG_20200511_184914.jpg

Edytowane przez michal0281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, enten napisał:

Będę kibicował i obserwował!

Dzieki

2 godziny temu, jacus1944 napisał:

Voyager wydal fajne oslony siatek, prawie w calosci zgodne z tym co widac na fotkach. Duzo zdjec pojazdow G2 jest w 18 zeszycie Panzerwreck.

Pomysle nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca nad modelem idzie bardzo szybko, co ciekawe dragon dodal spawy w miejscach, gdzie ich nie bylo w starszych modelach panther, niestety idealnie to nie wyszlo. Przyda sie do tego vallejo plastic putty, jako zwykla szpachlowka jest to produkt bezuzyteczny, ale do zaklejania bardzo waskich szczelin sprawdza sie bardzo dobrze i pozwala zaoszczedzic czas na szlifowaniu, jest na bazie wody co pozwala na wstepne "obrobienie" jeszcze nie zaschnietej szpachli przy pomocy pedzelka i odrobiny wody. 

IMG_20200531_091830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos moze jakies fajne zdjecie, ktore pozwoli zobaczyc jak wyglada faktura powierzchni bokow lub przodu prawdziwej jagdpantery, mysle zeby cos zrobic w tym kierunku,  ale mam klopoty ze zdjeciem na ktorym by to bylo dobrze widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model idzie do przodu, trzeba bylo zrobic kilka spawow na oslonach wizjerow, zaczelem sie tez bawic z faktura, ale chyba dodam jeszcze jedna warstwe, Czasu mam nie za wiele, ale chyba tak za 2 tygodnie bedzie gotowy model na malowanie

jagd, budowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meser262 napisał:

Rozkaz Nr.52 z dnia 24 stycznia 1945 roku -  nakazano, aby RAL 6003 Olivgrün został użyty jako nowy kolor podstawowy - (kolor bazowy/dominujący) 

Pozdrawiam
Krzysztof

Dzieki bardzo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu, model dostal podklad z ciemnego zielonego. Nic w zasadzie do pokazania, daje tylko jedna fotke na ktorej przy sporej dawce dobrej woli idzie chyba dostrzec, ze udalo sie uzyskac delikatna fakture powierzchni, na ruskow ta metoda z akrylowa szpachlowka jest za delikarna, ale na niemieckie plyty pancerne jest chyba w sam raz

IMG_20200618_175931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie okazalo, ze rada z rozjasnieniem krawedzi byla dobra, wyglada teraz jakos tak lepiej (fajniej).

Mam tez pytanie, wymyslilem sobie, ze ustawie lampe na podstawce od jagody, ale jakos nie mam pomyslu, jak sie zabrac za jej malowanie? Ma ktos jakies rady? Dalem podklad i nawet w zasadzie nie wiem jak to dalej potraktowac.

lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wymalowany, dostal washa, oleje i obicia (calkiem sporo-postanowilem zaszalec) i warstwe satyny, teraz pobawie sie jeszcze raz olejami a potem juz syfienie, niestety zanim sie za to zabiore trzeba w koncu zrobic gaski, na ten moment mam 50 ogniwek, wiec jeszcze masa roboty zanim beda gotowe.

IMG_20200626_100909.jpg

IMG_20200626_101002.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.