Skocz do zawartości

CASA C-212-100/T.12B-65, Special Hobby, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Deser do "śledzia" - CASA C-212-100/ T.12B-65, 721 Eskadra, Główna Szkoła Lotnicza Hiszpańskich Sił Powietrznych, baza lotnicza  Murcia - Alcantarilla, 2009 r.

WAfDDQh.jpg

yk7f1ib.jpg

y0J6jNn.jpg

nzo3M7G.jpg

Uj0hjPN.jpg

cGVzdMf.jpg

NDdlav6.jpg

JPXa1cP.jpg

dTomtNl.jpg

lsGpWjc.jpg

Danie główne z deserem:

WSdMFMu.jpg

pA3qMYi.jpg

:odlot:

 

Edytowane przez abtb
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny grubasek ale "śledzik" ładniejszy. Ciekawe co przeskrobał że się u tego dużego pod skrzydełko schował.Ciekawy temat goszczący na forum rzadziej niż śnieg w czerwcu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę ten zły i powiem, że malowanie mi nie podchodzi. Z tego co sprawdziłem to oryginały są jasnoszare, a ten wygląda na brudnobiały. Wiem, że w 72 trudno jest uzyskać odpowiedni efekt, sam mam z tym problem, ale ten marmurek czy preshading zupełnie nie przypomina rzeczywistości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fixer napisał:

Wiem, że w 72 trudno jest uzyskać odpowiedni efekt, sam mam z tym problem, ale ten marmurek czy preshading zupełnie nie przypomina rzeczywistości.

A mógłbyś pokazać na tym forum choć jeden model którego malowanie przypomina rzeczywistość. Teraz jest moda na efekciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fixer napisał:

To ja będę ten zły i powiem, że malowanie mi nie podchodzi.

 Piwo dla bohatera :piwo:

Model pomalowałem sobie prawie zgodnie z instrukcją (o zgrozo :strach:) i wyszło jak wyszło.

Godzinę temu, Matys napisał:

Jak oceniasz sam model?

Tu krótka relacja warsztatowa:

https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=878&t=89222

Model odrobinkę "nierówny" ale raczej spoko. Sam przymierzam się do powtórki, tylko w innej wersji i mniej kontrowersyjnym malowaniu.

14 minut temu, Xmen napisał:

Teraz jest moda na efekciarstwo.

Trafiłeś w sedno. Brawo Ty

Dziękuję wszystkim za komentarze- I te miłe i te wyważone :piwo:

Już przez chwilę myślałem, ze biedna Casa zniknie w cieniu "śledzia" a tu proszę -  jednak troszkę się "przebiła" :mrgreen:

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fixer napisał:

po kilku modelach HB, ale Czesi wcale nie są lepsi.

I tu cię zmartwię - Hasa też "leży" w tym w temacie. Ich propozycja malowania (doboru kolorów do schematów ) niektórych 104ek to tez fikcja wzięta z sufitu.

O, tu też se chłop zrobił zgodnie z instrukcją

m5vlxla.jpg

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fixer napisał:

Instrukcja twój wróg!

Raczej schematy malowania, bo jako całość to raczej się przyda. Bo wiesz, można śmigiełko odwrotnie przykleić albo jakiegoś innego babola zrobić :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako posiadacz sporej wady wzroku (>-4) potwierdzonej badaniami lekarskimi oraz zaawansowanego daltonizmu (na to mam tylko zaświadczenie żony :haha: ) - bardzo podoba się ten kolorek  :piwo:  

Prywatnie nie jestem modelowym ortodoksem i bardzo często zdarza mi się specjalnie robić na modelu kolorystyczną rewolucję albo kamo wbrew "regulaminowi" - czemu?  Bo tak mi się bardziej podoba - > kleję modele wyłącznie dla zabawy bo lubię  :model: 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Xmen napisał:

Zawsze możesz spytać na forum. Chętnych do pomocy"kolegów" jest pełno.

Mistrzu -  nauczaj ! Ja prosty zlepiacz części z polistyrenu  tej drogi nie znałem :haha:

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

zaawansowanego daltonizmu (na to mam tylko zaświadczenie żony)

Niemożliwe! Moja tez tak twierdzi :haha:

 

3 minuty temu, M.A.V. napisał:

bardzo podoba się ten kolorek

Bedę szczery i przyznam się publicznie:

- po malowaniu 104ki zostało mi trochę w zbiorniczku, a że kryzys to zal było wylewać i fiuuuuuuuuu po Casie

NSV871L.jpg

Żeby nie mieć problemów z malowaniem i jego ocena proponuję poniższe rozwiązanie

Q7xauRL.jpg

8 minut temu, M.A.V. napisał:

Prywatnie nie jestem modelowym ortodoksem i bardzo często zdarza mi się specjalnie robić na modelu kolorystyczną rewolucję albo kamo wbrew "regulaminowi" - czemu?  Bo tak mi się bardziej podoba - > kleję modele wyłącznie dla zabawy bo lubię  :model: 

Witaj w klubie :piwo:. Legitymację członkowską wyślemy pocztą (albo i nie :jezyk:), ważne, żebyś opłacił składkę :wpier:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abtb napisał:

Mistrzu -  nauczaj ! Ja prosty zlepiacz części z polistyrenu  tej drogi nie znałem :haha:

Słuchaj uważnie bo nie będę dwa razy powtarzać:Pytanie musi być na odpowiednim poziomie.

 

16 minut temu, M.A.V. napisał:

kleję modele wyłącznie dla zabawy bo lubię  :model: 

Jak dobrze wiedzieć że człek nie jest sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Xmen napisał:

Pytanie musi być na odpowiednim poziomie.

Ale, że jak? Kartkę z pytaniem trzeba położyć na poziomnicy i wtedy wklepać do kompa? Za trudne to dla mnie,  stanowczo nie dam rady. :benc:

No dobra, żarty na bok. Tez czasami czytam dział; Zadajemy pytania ........... i tak, jest ciekawie. Wiem o co koledze chodzi. Trudno, taki mamy "poziom", klimat, czy co tam jeszcze.

Koniec dyskusji w temacie, bo jeszcze przyjdzie cenzor i wytnie :nienie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.