Skocz do zawartości

Problem z aerografem.


anjontotok

Rekomendowane odpowiedzi

To co pokazałeś na filmiku jest zbyt regularnym pulsowaniem i jak dla mnie nie możliwe jest, żeby problem tkwił w jakimś zabrudzeniu, nieszczelności itp.. Może sam reduktor na kompresorze jest za to odpowiedzialny? Może jest ktoś kto się zna na budowie takich reduktorów i napisze, czy może on być odpowiedzialny za takie regularne pulsowanie podawanego powietrza?

Może niepotrzebnie szukasz problemu w aerografie. Zaczniesz go rozkręcać, wymieniać części, a powinieneś zacząć od wyelminowania najbardziej prawdopodobnej przyczyny na jaką wskazują objawy, czyli problem z podawanym powietrzem.    

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tętnić na reduktorze, szczególnie przy niższych nastawach ciśnień, to jest urządzenie stricte mechaniczne oparte o membranę i sprężyny.

Zobacz na manometr wyjściowy ( jeśli jest)  czy przypadkiem wskazówka nie ma delikatnych skoków w tym czasie - to może być trop...niekoniecznie musi być to widać bo chińskie manometry są mało precyzyjne...jak mam camozzi  z zakresem max 4 bary i u mnie było widać drgania, na oryginale do 10 lipa - za duży zakres....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz terkotanie a i zaobserwowałeś bąbelki w zbiorniczku na bank uszczelniacz na gwint dyszy.Miałem to samo w modelu 266.Ale kupowałem go używanego i tam uszczelniacz był zmyty.Tamiyowski zestaw uszczelniacza rozwiązał problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać i mikro kropelkę ERSATZ na jakiś czas zwykłego supergluta.Delikatnie odkręć i mniej więcej w połowie gwintu ,,polać,, klejem potem dokręcić dyszę delikatnie.Objawy powinny ustąpić.Nie,mniej jednak rozklejenie nie jest problematyczne .Następuję od razu.Po odkręceniu dyszy.Potem jak uda się zakupić już wymagany uszczelniacz zmyć można i trzeba w nitro ten klej albo debonderem od Wamoda.Przetestowałem takie rozwiązanie działa.Ale trzeba umieć zaaplikować odpowiednią ilość kleju.Nie jest to rozwiązanie najlepsze ale na teraz starczy.Z woskiem patentu nie próbowałem.Ale ponoć działa i to skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.