Skocz do zawartości

Ju 87B-2 Stuka, Airfix 1/72


kermeet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Przedstawiam model Ju 87B-2 Stuka, Airfix 1/72. Model robiony prosto z pudla, po (kolejnej) dlugiej przerwie i przy permanentnym braku wolnego czasu ostatnio... Zaczęty w listopadzie zeszłego roku ? Malowany Mr. Color, brudzony farbami olejnymi Abteilung.

Model w malowaniu pustynnym, zależało mi aby go delikatnie przykurzyć.

Zapraszam do krytyki.

IMG-4477.jpg

IMG-4477-1.jpg

IMG-4479.jpg

IMG-4480.jpg

IMG-4482.jpg

IMG-4483.jpg

IMG-4484.jpg

IMG-4485.jpg

IMG-4486.jpg

IMG-4487.jpg

IMG-4488.jpg

IMG-4489.jpg

IMG-4490.jpg

IMG-4491.jpg

IMG-4495.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

Bardzo ładny szkrab :super:         żmijka rewelacyjna - była na jednej kalce z znaczeniami ?

Dziękuję :)

Nie, żmijka była osobno i to w dwóch kawałkach. Oznaczenia naniesione po naklejeniu węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, trochę dziwi RLM65 na spód, bo w Afryce chyba był używany RLM 78. Obicia na krawędziach przesadzone moim zdaniem, kołpak też. Brudzing od spodu mocny, no i jakoś tak po Afryce człowiek spodziewałby się raczej pyłu, a nie zacieków od błota czy brudu.

Jak ogólne wrażenie ze sklejania tego modelu? Bo to chyba te nowe formy? Jeszcze go nie kupilem, ale chciałem go zrobić w węgierskim malowaniu, mam do niego kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja skala ale fajny modelik. Ajabym tylko dwie rzeczy poprawił, obite chodniczki na skrzydłach które chroniły właśnie przed otarciami i odrapane do metalu łopaty śmigła które były drzewniane wink4. Poza tym czysto i schludnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, GreGG24 napisał:

Jak ogólne wrażenie ze sklejania tego modelu? Bo to chyba te nowe formy? Jeszcze go nie kupilem, ale chciałem go zrobić w węgierskim malowaniu, mam do niego kalkomanie.

Tak, to nowy Airfix Bez większych problemów, ale też bez zachwytów. Nie przepadam jakoś za modelami tej firmy. 

4 godziny temu, barszczo napisał:

Nie moja skala ale fajny modelik. Ajabym tylko dwie rzeczy poprawił, obite chodniczki na skrzydłach które chroniły właśnie przed otarciami i odrapane do metalu łopaty śmigła które były drzewniane wink4. Poza tym czysto i schludnie.

Tak, wiem wiem, przegiąłem z obiciami - niestety ? Nie będę już z tym nic kombinował, bo mogę tylko pogorszyć. Następny będzie lepszy ?

18 godzin temu, GreGG24 napisał:

Brudzing od spodu mocny, no i jakoś tak po Afryce człowiek spodziewałby się raczej pyłu, a nie zacieków od błota czy brudu.

No to poligon doświadczalny był trochę dla mnie, a chodziło mi bardziej o wycieki smarów, olejów i brudu z samolotu, a nie pobrudzenia elementami zewnętrznymi.

 

Dziękuję za pozytywne opinie i cenne uwagi. Następny poważniejszy model będzie miał relację, to i błędy będą korygowane na bieżąco.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancki ? bardzo przyjemnie wygląda, kalka zwłaszcza z wężem świetnie siadła, widzę że też zdecydowałeś się na błękitną wstawkę na sterze kierunku (są dyskusje czy to nie jest cień na zdjęciach)

Jak na samodzielne maskowanie szklarni to szacun, jest troche do oklejenia, wyszło b dobrze. Co do obić to sam wiesz, brudzenie ogólnie spoko - można jeszcze podwozie przykurzyć bo jednak to Afrtyka.

I tak mi się myśl na koniec nasuwa że fajnie że w końcu jest w miarę poprawny sztukas B2 "spudła" (ja walczyłem z Italeri, tam jest troche błędów, najtrudniejszy to skopane oszklenie, u Ciebie wygląda jak należy, mój -> klik , troche tam też o historii i kolorach tego egemplarza)

 

pozdrawiam!

ww

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.